Lev zvládl náročný přelet a vyhrál v Novokuzněcku

Aktualizováno 27. 9. 2013 19:30
Hokejový Lev Praha zvládl první ze zápasů na Dálném východě. Metalurg Novokuzněck porazil 5:3.
Hokejistům Lva se letos daří, z devíti zápasů vyhráli šest.
Hokejistům Lva se letos daří, z devíti zápasů vyhráli šest. | Foto: Aktuálně.cz

Novokuzněck - Náročná cesta pražského Lva do Novokuzněcku se sice protáhla na plných dvanáct hodin, nakonec se ale s dlouhým trmácením a časovým posunem hráči českého týmu popasovali na výbornou.

V prvním zápase na turné po Dálném východě porazili Pražané Metallurg na jeho kluzišti 5:3.

Nejvýraznější postavou Pražanů v pátečním utkání byli bek Martin Ševc a Niko Kapanen, kteří vstřelil po dvou gólech.

Sýkora: Za výhru jsme moc rádi

Pátečním vítězství si Pražané zlepšili svoji bilanci v novém ročníku Kontinentální ligy na šest výher a tři porážky.

"Po problémech, které jsme měli s příletem do Novokuzněcku, jsme za tři body opravdu rádi. Panovalo zde ve čtvrtek večer špatné počasí, pro mlhu nešlo přistát. Spali jsme v letadle, na hotelu byli chvíli přes hodinu, což bylo vidět v první třetině, kdy domácí lépe bruslili a měli lepší pohyb," řekl po zápase trenér Lva Václav Sýkora.

"Druhou třetinu jsme naštěstí vyhráli 3:0, což nám dalo prostor, abychom ve třetí třetině mohli pohlídat výsledek. Byly sice ještě šance na obou stranách, ale udrželi jsme dvoubrankový rozdíl," dodal.

Petružálek se trefil potřetí

V příštím utkání se utkají Lvi v neděli s Novosibirskem, který doma porazil Slovan Bratislava 3:1. Jediný gól slovenského celku zařídil Tomáš Mojžíš po přihrávce Tomáše Netíka.

Naopak až v osmém utkání sezony KHL si připsal první vítězství v základní hrací době Amur Chabarovsk. Tým, se kterým se  utká Lev Praha příští čtvrtek, porazil Dinamo Riga těsně 2:1.

O první branku zápasu se postaral útočník české hokejové reprezentace Jakub Petružálek. Následně sice srovnal skóre Marcel Hossa, ale vítězný gól vstřelil ve 46. minutě domácí Denis Ježov.

V druhém dopoledním duelu porazil Admiral Vladivostok doma CSKA Moskva 4:2. Také s nováčkem KHL se Lvi utkají ještě během současného tripu, do přístavního města zavítají v úterý.

Výsledky:

Metallurg Novokuzněck - Lev Praha 3:5 (2:1, 0:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Achmetov (Vyglazov), 9. Valujskij (Kosourov, McLean), 50. Lapenkov - 3. Kapanen (Klepiš, Novotný), 24. Ševc (Novotný), 27. Kapanen, 34. Ševc (Vrána, Birner), 49. Ridderwall (Azevedo, Gragnani). Rozhodčí: Rogačov, Safillov - Sadovnikov, Sazonov. Vyloučení: 5:4, navíc Kosourov (Novokuzněck) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 4000.
Novokuzněck: Hovinen (49. Sorokin) - Martynov, Giroux, Černov, Mäntylä, Kanarskij, Karabejnikov, Skutar, Kapotov - Valujskij, McLean, Kosourov - Anttila, Jemelin, Garejev - Vyglazov, Lapenkov, Achmetov - Veličkin, Gimbatov, Skladničenko. Trenér: Alexandr Kitov.
Lev Praha: Engren - O'Byrne, Oystrick, Nakládal, Ševc, Němec, Gragnani, Humphries - Klepiš, Kapanen, Novotný - Danielsson, Vrána, Birner - Thörnberg, Zackrisson, Sekáč - Kubalík, Azevedo, Ridderwall. Trenér: Václav Sýkora.

Další výsledky:

Chabarovsk - Dinamo Riga 2:1 (za domácí Petružálek 1+0), Vladivostok - CSKA Moskva 4:2, Novosibirsk - Slovan Bratislava 3:1 (za hosty Mojžíš 1+0, Netík 0+1), Ufa - Nižněkamsk 2:1, Nižnij Novgorod - Jaroslavl 5:0, Dynamo Moskva - Petrohrad 2:6 (za hosty Červenka 0+1), Kazaň - Čerepovec 1:0.

Organizátoři hackathonu spustili informační systém k dálničním známkám

Organizátoři dvoudenního hackathonu dnes před 19:00 spustili informační systém k elektronickým dálničním známkám. V příštích týdnech ho chtějí zdarma předat státu, oznámil organizátor akce Tomáš Vondráček. Původně měl stát za systém zaplatit 401 milionů korun, zakázku po velké kritice nakonec zrušil. Systém od pátečního večera vyvíjelo 60 dobrovolníků.

Státní fond dopravní infrastruktury vybral za dodavatele a provozovatele systému Asseco Central Europe. Zakázka se však stala terčem kritiky z řad odborníků, opozice a také premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle nich byla zakázka předražená a netransparentní. Odvolán byl kvůli ní ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO).