Amur díky asistencím Vrány a Petružálka opět vyhrál

5. 12. 2011 18:50
Omsk porazil Poprad 1:0 po sam. nájezdech
Petr Vrána se podílel na výhře nad Novosibirskem dvěma asistencemi
Petr Vrána se podílel na výhře nad Novosibirskem dvěma asistencemi | Foto: Vojtěch Marek

Chabarovsk - Hokejisté Chabarovsku porazili v KHL Novosibirsk 3:2 a čeští hráči se na tom podíleli třemi body. Petr Vrána si připsal dvě asistence, Jakub Petružálek nahrál na jeden gól. Oba si díky tomu upevnili své pozice mezi nejproduktivnější ligovou pěticí.

Oba čeští útočníci byli u gólu Sergeje Plotnikova, který dostal Amur ve čtvrté minutě do vedení. Hosté v druhé třetině skóre otočili, ale v závěrečném dějství naopak sami rovněž dvakrát inkasovali. Vrána nejprve přihrál na vyrovnávací gól Vitaliji Šulakovovi, v 52. minutě pak zápas v přesilovce rozhodl Dmitrij Lugin.

Růžička a Petružálek zařídili výhru nad Novosibirskem

Chabarovsk díky dnešnímu vítězství vede tabulku Černyševovy divize o dva body před Omskem, jenž zdolal 1:0 po samostatných nájezdech Poprad.

V celém průběhu utkání dokázal dostat jako jediný puk do sítě útočník Avangardu Alexandr Frolov, který v nájezdech překonal brankáře Lva Jána Laca. Proti omskému Karrimu Rämövi neuspěli v rozstřelu mimo jiné útočník Tomáš Netík ani obránce Karel Pilař.

Chabarovsk - Novosibirsk 3:2 (za domácí Vrána 0+2, Petružálek 0+1)
Omsk - Lev Poprad 1:0 po sam. nájezdech
Magnitogorsk - CSKA Moskva 3:2
16:30 Atlant Mytišči - Kazaň
18:30 Dinamo Riga - Ufa