Američané deklasovali Slováky. Dali šest gólů během 13 minut

Podívejte se na fotogalerii z odpoledních utkání hokejového turnaje v Soči.
Ryan Kesler vedl americké hokejisty k prvnímu zápasu olympijského turnaje dobře naladěný. Věděl proč, sám si připsal tři body za gól a dvě asistence
Američané měli od začátku mírně navrch a gólmana Haláka ohrozili Pavelski a Kane. V 15. minutě slavili vedení Američané, když Kessel přenechal puk Carlsonovi, který nedal přesnou ranou Halákovi šanci.
Slováci se pak vzchopili, ale na vyrovnání dokonce prvního dějství nedosáhli. Kýžený gól přišel po 24 vteřinách druhého dějství, když Marián Hossa uvolnil Tatara, který zamířil přesně k tyči.
Ovšem to bylo ze strany Slovenského výběru všechno a začal koncert Američanů.
13. 2. 2014 15:45

Soči - Hokejisté Slovenska na úvod olympijského turnaje v Soči utrpěli krutý debakl od Američanů, kteří především díky vydařené druhé třetině vyhráli 7:1.

Slováci sice v úvodu druhé třetiny vyrovnali na 1:1, pak ale během třinácti minut hned šestkrát inkasovali a poté už se zápas jen dohrával.

Zápas začal nevinně. Američané byli střelecky aktivnější, ale Halák bez problémů jejich pokusy odrážel. Tedy až do 15. minuty, kdy dělovkou pod horní tyč otevřel skóre Carlson.

Slovensko skvěle vstoupilo do druhé třetiny, když po pár vteřinách vyrovnal Tatár. Jenže pak přišel neuvěřitelný slovenský kolaps. Díky Kesslerovi a Šťastnému Američané odskočili během dvou minut o dva góly.

V třetí třetině se gólostroj zastavil

Ve 29. minutě už to bylo 4:1, protože se v trmě vrmě před brankou dobře zorientoval Backes. O pět minut později už Halák opuštěl branku, protože ho pokořil opět Šťastný.

Jenže ani Budaj situaci nezachránil. Gólman Montrealu vydržel bez inkasované branky jen 50 vteřin. Kessel a Brown mu poslali navštívenku v podobě dvou gólů během dvou minut.

Slováci se ve třetím dějství snažili o snížení nepříznivého skóre, ale Američané si jejich ataky hlídali a ostatní vyřešil gólman Quick. Brankový účet se tedy nakonec zastavil na výsledku 7:1.

Slovákům chyběl Višňovský a Gáborík

"Pro mě je to proti Slovensku vždycky zvláštní zápas. Doma se dívá celá rodina a rodiče si to nenechají ujít. Já jsem tyhle kluky dosud neporazil a je hezké, že se mi to povedlo na třetí pokus na nejdůležitějším turnaji," řekl serveru iihf.com Šťastný, který musel strávit prohru USA se Slovenskem na MS 2011 v Helsinkách (2:4) i loni na stejném místě (1:4). V obou případech to bylo v základní skupině.

Kouč Vůjtek přišel před turnajem o dvě hvězdy - beka Ľubomíra Višňovského z New Yorku Islanders a útočník Mariána Gáboríka z Columbusu. "Samozřejmě bychom s hráči takového kalibru byli lepší, je těžké je nahradit, ale zranění se stávají. Neprohráli jsme kvůli tomu. Nepokryli jsme hráče před brankou a dostali jsme spoustu gólů," řekl slovenský kapitán Zdeno Chára.

Veškeré informace k hokejovému turnaji na olympiádě v Soči naleznete zde.

XXII. zimní olympijské hry v Soči:

Hokej - muži:

Skupina A:

Slovensko - USA 1:7 (0:1, 1:6, 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Tatar (Marián Hossa) - 15. Carlson (Kessel, Van Riemsdyk), 22. Kesler (P. Kane), 23. P. Stastny (Pacioretty, Oshie), 29. Backes (Oshie), 34. P. Stastny (Shattenkirk, Oshie), 35. Kessel (Kesler, Van Riemsdyk), 36. Brown (Carlson, P. Kane). Rozhodčí: Jeřábek (ČR), Pollock - Wheler, Wilmot (všichni Kan.).

Slovensko: Halák (34. Budaj) - Chára, Sekera, Baranka, Meszároš, Marinčin, Jurčina, Starosta, Vydarený - Marián Hossa, Handzuš, Tatar - Radivojevič, Kopecký, Jurčo - Bartovič, Surový, Miklík - Pánik, Marcinko, Marcel Hossa. Trenér: Vladimír Vůjtek starší.

USA: Quick - Martin, Suter, Shattenkirk, McDonagh, Fowler, Carlson, Orpik - Callahan, Backes, Parise - Kessel, Pavelski, Van Riemsdyk - P. Kane, Kesler, Brown - Oshie, P. Stastny, Pacioretty - Wheeler. Trenér: Dan Bylsma.