Hrůzný moment v zámoří: Hokejista seděl na střídačce, pak zkolaboval

Sport Sport
9. 4. 2016 10:18
Páteční zápas zámořské AHL nabídl drama, o které nikdo nestál. Hokejista Brett Gallant z týmu Lake Erie Monsters zkolaboval, když ve druhém dějství během komerční přestávky seděl na střídačce. Trenér Jared Bednar uvedl, že Gallant omdlel.
Spoluhráč Lukáše Sedláka (v tmavém dresu) zažil na farmě Columbusu kolaps.
Spoluhráč Lukáše Sedláka (v tmavém dresu) zažil na farmě Columbusu kolaps. | Foto: ČTK

Praha – Páteční zápas zámořské AHL nabídl drama, o které nikdo nestál. Hokejista Brett Gallant z týmu Lake Erie Monsters zkolaboval, když ve druhém dějství během komerční přestávky seděl na střídačce.

Útočník, jemuž se ihned začali věnovat lékaři, po několika minutách zamířil na nosítkách do útrob stadionu. Později ho odvezli do nemocnice.

V tu chvíli ale podle všeho nebyl v ohrožení života. Trenér Jared Bednar uvedl, že Gallant omdlel. "Poté, co ho odnesli, mluvil a chodil," řekl magazínu The Hockey News. "Vzali ho do nemocnice na nějaké testy, aby se přesvědčili, že opravdu nejde o nic vážného. Slyšeli jsme jen to, že je v pořádku."

Utkání po incidentu pokračovalo. Monsters na ledě torontských Marlies prohrávali po dvou třetinách 1:3. Když se však dozvěděli, že je jejich parťák v pořádku, dokázali vyrovnat. Ač v prodloužení nakonec neuspěli, získali alespoň bod.

Hokejista letos zkolaboval i v extralize

Sedmadvacetiletý Brett Gallant patří na farmě Columbusu, s nímž má podepsaný dvouletý kontrakt na 1,5 milionu dolarů, k vyhlášeným tvrďákům. Letos ještě neskóroval, zato posbíral 151 trestných minut.

Za Monsters hraje i český forvard Lukáš Sedlák, jenž ale do pátečního duelu nenastoupil. Nepříjemnému momentu tak zblízka nepřihlížel.

Kolaps hokejisty nedávno zažila i tuzemská extraliga. Plzeňský bek Kristián Kudroč se na Spartě skácel k zemi cestou do šatny. Za hrůzným incidentem podle Západočechů stálo vyčerpání organismu. I když Kudroč do zbytku semifinále nenaskočil, měl by být v pořádku.

Ne vždy však hokejové kolapsy končí šťastně. Před osmi roky v Kontinentální lize ztratil na střídačce vědomí Alexej Čerepanov, tehdejší spoluhráč Jaromíra Jágra. Ruský talent po marných snahách lékařů zemřel na zástavu srdce.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Export zbraní z ČR loni stoupl na až na 18 miliard korun, tvrdí zbrojaři

Export zbraní a vojenského materiálu z České republiky loni vzrostl podle odhadu Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu na 17 až 18 miliard korun. Její prezident Jiří Hynek to řekl na středečním zasedání sněmovního výboru pro obranu. V roce 2018 export zbraní a vojenského materiálu činil 14 miliard korun, o rok dříve 15,1 miliardy. Oficiální čísla za loňský rok budou známa zhruba v polovině roku. Pokud by se odhad potvrdil, šlo by o jeden z nejlepších výsledků za poslední roky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy