Přestup byl potvrzen v 1 ráno, Jágr a spol. dnes budou hrát

Adam Sušovský
19. 9. 2012 9:45
Kladno má problém. Vyprodalo O2 arenu, aby republice ukázalo Jaromíra Jágra. Ten ale ve středečním utkání se Slavii stejně jako další hráči z NHL možná nenastoupí. Nemají vyřízený přestup.
Foto: CPA - Eduard Erben

Kladno - Kladno už téměř vyprodalo pražskou O2 arenu, aby Praze ukázalo Jaromíra Jágra a další borce z NHL, ale nechybělo moc a zápas roku se mohl proměnit v obrovské fiasko.

Místo na show s nejlepšími hráči světa málem diváci šli jen na tuctový extraligový duel.

Rytíři i Slavia totiž do poslední chvíle čekali na vyřízení transferkaret, bez kterých by do utkání nemohly posily ze zámoří nastoupit.

Vše vázlo na komunikaci s vedením NHL, které ještě včera večer nedalo hráčům svolení působit v Evropě.

Lobboval sám Jágr

"V tuto chvíli už ale můžu říct, že se nám vše podařilo naštěstí na poslední chvíli vyřídit. Potvrzení ze zámoří mi do mailu přišlo v 1 ráno. Jágr a další hráči budou hrát," oddechl si Martin Loukota, který má na svazu na starost mezinárodní přestupy.

"Obrovský kus práce na tom odvedli hlavně sám Jaromír Jágr, prezident svazu Tomáš Král a generální sekretář Martin Urban," podotkl Loukota.

Transferkary zatím dorazily z Ameriky a IIHF přestupy hned ráno oficiálně zaregistrovala. Problém zatím zůstává u dvou hráčů, kteří hrají NHL v Kanadě. Jde o Tomáše Plekance a Romana Červenku.

"I ti ale dnes určitě nastoupí. Z kanadské strany máme příslib, že nám povolení pošlou do dnešního poledne," ulevilo se Loukotovi.

Červenka: Počítáme s tím, že budeme hrát

Problém se údajně týkal všech hráčů, kteří už ohlásili svůj příchod do některého z evropských klubů. Navzdory tomu, že už v novém působišti podepsali smlouvu.

"Stále nemáme vyřízené transferkarty a není to v našich rukou, ale počítáme s tím, že budeme hrát," zůstával klidný i v úterý odpoledne Roman Červenka ze Slavie, vedle něj by měl v útoku nastupovat i Vladimír Sobotka.

S kritickým scénářem nepočítal ani trenér Slavie Vladimír Růžička, který souboj s hvězdami nabitým Kladnem už s napětím vyhlíží.

Růžička doplní první formaci Kallou

"Bude to velký hokejový zážitek, vůbec se nedivím, že je vyprodáno," citoval Růžičku web Slavie.

Zkušený trenér se před soubojem jediných dvou týmů, které ještě v lize nezískaly ani bod, pouze elitní lajny s Jágrem nebojí a apeluje na poctivost při každém střídání.

Přesto má už teď jasno, koho proti první formaci Rytířů nasadí. Do prvního útoku pošle k Červenkovi a Sobotkovi Jaroslava Kallu.

"Nechci přeměňovat další lajny, tak je dám s Romanem spolu a k nim pošlu Jardu Kallu," řekl Růžička.

Očekávaný souboj a lahůdka pro české fanoušky začíná v pražské O2 areně v 18:00. Internetový deník Aktuálně.cz bude utkání sledovat v on-line reportáži.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 8 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy