6:0. Poprava Dánů se vešla do kruté tříminutovky

2. 5. 2011 18:47
Češi zničili soupeře 4 góly během tří minut
Milan Michálek se trefil proti Dánům hned dvakrát.
Milan Michálek se trefil proti Dánům hned dvakrát. | Foto: Reuters

Bratislava - Ďábelská tříminutovka těsně za polovinou utkání zlomila odpor Dánů ve druhém zápase českého týmu na světovém šampionátu v hokeji na Slovensku.

Češi se od 32. do 35. minuty trefili hned čtyřikrát a nakonec zvítězili vysoko 6:0. Dvěma góly se na výhře národního týmu podíleli Michael Frolík a Milan Michálek. Zbylé trefy obstarali Tomáš Plekanec a Petr Průcha.

Brankář Ondřej Pavelec svůj jistý výkon ozdobil vychytaným čistým kontem.

HOKEJ ŽIVĚ: Češi rozstříleli Dánsko 6:0
Němci na MS děsí favority. Komu seberou čtvrtfinále?

Český trenér Alois Hadamczik pozměnil sestavu, do které zapracoval posily ze zámoří, centra Tomáše Plekance a obránce Zbyňka Michálka. Plekanec se postavil do středu první formace mezi Jaromíra Jágra a Romana Červenku. Třináctým útočníkem byl tentokrát Petr Průcha.

Rozhodující gól utkání vstřelil už ve 3. minutě Michael Frolík, který si připsal první reprezentační gól. Útočník krásně zakončil únik dva na jednoho, když se prosadil bekhendovou kličkou.

Dány brzká inkasovaná branka nepoznamenala a v dalším průběhu předváděli poctivou defenzivní hru, která dělala českému týmu problémy. Navíc hrozili z rychlých brejků. V 6. minutě trefil Hardt tyč.

Na začátku druhé třetiny mohl dát uklidňující gól Plekanec, ale brankáře Galbraitha nepřekonal. Dánové měli největší šanci na vyrovnání při dvojnásobné přesilovce trvající dlouhých 103 sekund. Pavelce ale nepřekonali a za to je stihl krutý trest.

Ve 32. minutě přihrával Židlický a zakončoval Milan Michálek. Za chvíli se mladší z bratrské dvojice reprezentantů trefil znovu, tentokrát v přesilové hře po překrásné kombinaci Havláta s Eliášem.

Za další minutu a osm vteřin přidal čtvrtý gól Frolík, který tečoval nahození Čáslavy od modré čáry. Čeští fanoušci jásali znovu o třináct vteřin později, kdy se po asistenci Červenky prosadil Plekanec.

Poté už si hráči českého týmu zápas užívali. Trestné střílení neproměnil Patrik Eliáš, a tak výsledek zpečetil až v závěru utkání střídající Petr Průcha.

Mistrovství světa v ledním hokeji - skupina D v Bratislavě:

Česká republika - Dánsko 6:0 (1:0, 4:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Frolík (Hubáček, Z. Michálek), 32. M. Michálek (Židlický), 34. M. Michálek (Havlát, Eliáš), 35. Frolík (Čáslava, Novotný), 35. Plekanec (Červenka), 57. Průcha (Frolík). Rozhodčí: Olenin (Rus.), Reiber (Švýc.) - Carlson (Kan.), Hollenstein (Rak.). Vyloučení: 6:2. Využití: 1:0. Diváci: 9200.

Česká republika: Pavelec - K. Rachůnek, Z. Michálek, Židlický, Škoula, Krajíček, Čáslava - Jágr, Plekanec, Červenka - Havlát, Eliáš, M. Michálek - Voráček, Marek, Rolinek - Frolík, Novotný, Hubáček, od 41. navíc Průcha. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.

Dánsko: Galbraith - D. Nielsen, Lassen, K. Jensen, J. Jensen I, Hersby, Mads Boedker, Eskesen - Starkov, Green, Hardt - J. Jensen II, Jakobsen, Madsen - Staal, Mikkel Boedker, Christensen - Degn, Dresler, Poulsen - Storm. Trenér: Per Bäckman.