37 reklam na jedné ploše šokovalo kanadského novináře. Pro české kluby je to nutnost

Miroslav Harnoch Jakub Šafránek Miroslav Harnoch, Jakub Šafránek
20. 12. 2019 12:04
Reportér kanadské televize TSN Gord Miller se na Twitteru pozastavil nad tím, že se na ledové ploše brněnské DRFG areny nachází desítky různých reklam, pro které je jen stěží vidět puk.

"V brněnské aréně je na ledové ploše 37 různých reklam," rýpl si Miller během přípravného zápasu javorových listů proti Švýcarsku před juniorským světovým šampionátem, který bude hostit Ostrava a Třinec na přelomu roku. 

Další zámořští hokejoví fanoušci se k jeho narážce přidali, české reklamy označili dokonce za "brutální", protože pořádně ani není poznat barva ledu. 

Co je ovšem pro zámořské fanoušky vizuální smog, je pro tuzemské příznivce hokeje už dávno trpěná nutnost. 

"Kluby z extraligy jsou na příjmech z reklamy závislé, reklama u nich tvoří 60-65 procent příjmů," řekla Aktuálně.cz Jana Obermajerová, ředitelka společnosti BPA, která zajišťuje marketing pro českou extraligu. "Naopak v NHL je dominantní příjem ze vstupného," dodala.

I proto už v současnosti v české extralize neexistují pravidla, která by počet reklam a jejich formu nějak výrazněji omezovala. Část log partnerů je navíc povinná, protože jde o sponzory celé soutěže. Ti alespoň souhlasili, aby pozadí jejich reklamy bylo bílé a tolik nerušilo. Žádná závazná pravidla ale extraligové kluby neomezují co se týče jejich partnerů.

Českým fanouškům přehršel reklamy na tuzemských stadionech možná zase až tolik nevadí. "Zkuste si spočítat, kolik reklam je během zápasů NHL a jak jsou dlouhé, to radši budu koukat na hokej na ledě s párminutovou komerční přestávkou, než na hodiny o Old Spice nebo Fordu," vrátil Millerovi na Twitteru úder jeden z českých příznivců.

Pro nadcházející šampionát mohou být zámořští novináři každopádně v klidu. Juniorské mistrovství světa si marketingově pokrývají mezinárodní společnosti, lokální partneři sice dostanou prostor také, ale jen velmi omezeně.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Letošní květen byl celosvětově nejteplejší od začátku měření v roce 1979

Letošní květen byl celosvětově v průměru nejteplejší od zahájení těchto měření v roce 1979. Na Havajských ostrovech byla zaznamenána rekordní koncentrace skleníkového plynu oxidu uhličitého (CO2) v atmosféře. Na oba rekordy, znepokojivé pro vývoj klimatu, podle agentury DPA upozornila Světová meteorologická organizace (WMO).

Globálně nejteplejší květen zaznamenala na základě svých dat evropská služba Copernicus. Podle ní byla během minulého měsíce průměrná teplota celosvětově o 0,63 stupně vyšší, než byl průměr v letech 1981 až 2010.

Ukazatele klimatické změny dosáhly nových nejvyšších hodnot, konstatovala dnes mluvčí WMO Clare Nullisová. "To má velký vliv na rozmanitost druhů a přírodu," upozornila mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 7 minutami

Nezaměstnanost v USA v květnu překvapivě klesla. Analytici kvůli koronaviru očekávali opak

Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech v květnu překvapivě klesla na 13,3 procenta z dubnové hodnoty 14,7 procenta. V pátek to oznámilo americké ministerstvo práce. Uplatnění na trhu práce našlo zhruba 2,5 milionu lidí, což znamená, že ti, kteří byli kvůli dopadům koronaviru propuštěni, se v květnu zpět do práce vraceli rychleji, než se čekalo.

Analytici předpokládali, že kvůli pandemii způsobené šířením koronaviru se míra nezaměstnanosti dostane v květnu až ke dvaceti procentům. Byla by tak nejvýše od velké hospodářské krize ve 30. letech minulého století.

Zdroj: ČTK
Další zprávy