37 reklam na jedné ploše šokovalo kanadského novináře. Pro české kluby je to nutnost

Reportér kanadské televize TSN Gord Miller se na Twitteru pozastavil nad tím, že se na ledové ploše brněnské DRFG areny nachází desítky různých reklam, pro které je jen stěží vidět puk.

"V brněnské aréně je na ledové ploše 37 různých reklam," rýpl si Miller během přípravného zápasu javorových listů proti Švýcarsku před juniorským světovým šampionátem, který bude hostit Ostrava a Třinec na přelomu roku. 

Další zámořští hokejoví fanoušci se k jeho narážce přidali, české reklamy označili dokonce za "brutální", protože pořádně ani není poznat barva ledu. 

Co je ovšem pro zámořské fanoušky vizuální smog, je pro tuzemské příznivce hokeje už dávno trpěná nutnost. 

"Kluby z extraligy jsou na příjmech z reklamy závislé, reklama u nich tvoří 60-65 procent příjmů," řekla Aktuálně.cz Jana Obermajerová, ředitelka společnosti BPA, která zajišťuje marketing pro českou extraligu. "Naopak v NHL je dominantní příjem ze vstupného," dodala.

I proto už v současnosti v české extralize neexistují pravidla, která by počet reklam a jejich formu nějak výrazněji omezovala. Část log partnerů je navíc povinná, protože jde o sponzory celé soutěže. Ti alespoň souhlasili, aby pozadí jejich reklamy bylo bílé a tolik nerušilo. Žádná závazná pravidla ale extraligové kluby neomezují co se týče jejich partnerů.

Českým fanouškům přehršel reklamy na tuzemských stadionech možná zase až tolik nevadí. "Zkuste si spočítat, kolik reklam je během zápasů NHL a jak jsou dlouhé, to radši budu koukat na hokej na ledě s párminutovou komerční přestávkou, než na hodiny o Old Spice nebo Fordu," vrátil Millerovi na Twitteru úder jeden z českých příznivců.

Pro nadcházející šampionát mohou být zámořští novináři každopádně v klidu. Juniorské mistrovství světa si marketingově pokrývají mezinárodní společnosti, lokální partneři sice dostanou prostor také, ale jen velmi omezeně.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Česko příští týden navštíví nový slovenský premiér Eduard Heger

Českou republiku příští týden navštíví nový slovenský premiér Eduard Heger. Setká se mimo jiné s prezidentem Milošem Zemanem. Schůzka je podle mluvčího Jiřího Ovčáčka plánována na čtvrtek v lánském zámku.

Heger se stal předsedou slovenské vlády na začátku dubna. Ve funkci nahradil premiéra Igora Matoviče, který podal po téměř měsíc trvající vládní krizi demisi. Do funkce ho, stejně jako další členy vlády, jmenovala prezidentka Zuzana Čaputová 1. dubna.

V nové slovenské vládě pokračují téměř všichni dřívější ministři. U moci zůstala koalice čtyř stran, která vznikla po loňských parlamentních volbách.

Matovič rezignoval na funkci ministerského předsedy po roce a necelých dvou týdnech v úřadu, a to v zájmu řešení krize v koalici, během které jeho odchod z čela kabinetu požadovaly dvě menší vládní strany. V nové vládě bude Matovič ministrem financí.

Čtyřiačtyřicetiletý Heger je členem předsednictva Matovičova protikorupčního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO), které loni v únoru 2020 přesvědčivě vyhrálo parlamentní volby. OLaNO i v Hegerově vládě obsadilo polovinu ze 16 křesel.

Zdroj: ČTK
před 10 minutami

Předsedové ODS, KDU-ČSL a TOP 09 podepsali koaliční smlouvu uskupení Spolu. Chtějí silnou, vzdělanou a na Západ patřící republiku

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Bezpečnostní dotazník na dostavbu Dukovan měli dostat i Číňané, řekl Zeman

Bezpečnostní dotazník kvůli stavbě nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany měla dostat i čínská firma, domnívá se prezident Miloš Zeman. Čím více firem se tendru zúčastní, tím nižší podle něj bude konečná cena. Rozdíl může být řádově desítky miliard korun. Řekl to v rozhovoru pro server Blesk.cz.

Zeman odmítl varovaní českých bezpečnostních služeb před zařazením čínských a ruských firem do tendru na stavbu nového jaderného bloku. Naznačil, že za jejich zprávami může být i konkurenční boj některých firem, které se o zakázku budou ucházet.

"Jenom ekonomický analfabet neví, že čím nižší počet uchazečů, tím je zákonitě vyšší cena," řekl Zeman. "Takže když na základě blouznění zpravodajských služeb vyřadíte některé uchazeče, dokonce dva z pěti, tak tím zákonitě vzroste cena těch zbývajících tří, kteří budou ve slabším konkurenčním prostředí," poznamenal. Cenový rozdíl podle něj může být v řádu desítek miliard korun.

Z vyjádření ministerstva průmyslu a obchodu v březnu vyplynulo, že Česko v tendru neosloví čínského zájemce, společnost CGN. Zůstat by tak měli čtyři uchazeči - francouzská EdF, jihokorejská KNHP, kanadsko-americký Westinghouse a ruský Rosatom. Účast Rosatomu kritizuje opozice i někteří bezpečnostní experti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy