22 vteřin a výhra byla fuč. Hokejisté prohráli se Švédy

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
11. 11. 2010 20:30
ČR - Švédsko 3:4, Finsko - Rusko 0:1

Praha - Česká hokejová reprezentace vstoupila do nové sezony porážkou, když na úvod Karjala Cupu podlehla 3:4 Švédsku.

Přitom svěřenci kouče Hadamczika měli většinu času zápas pod kontrolou, osudnou se jim stala třetí třetina.

V ní přišli o dvoubrankové vedené a Švédové během 22 vteřin otočili ze stavu 2:3 na 4:3.

Ve druhém utkání porazili Rusové Finsko fotbalově 1:0, když jedinou branku vsítil až v závěru Svitov.

Utkání Česko-Švédsko jsme sledovali ŽIVĚ
Obránce Rachůnek na Karjalu nejede. Vykloubil si rameno

První reprezentační prověrku českého národního týmu viděla vyprodaná českobudějovická Budvar aréna. Domácí tým začal aktivně, dvě nebezpečné střely vyslal na gólmana Liva Kvapil, ale skóre se měnilo až po gólu jiného brněnského hráče. Kašpar za modrou nabil najetému Hubáčkovi, který v 11. minutě poslal Česko do vedení.

O tři minuty však Švédové srovnali. Thörnberg pálil jen do Sjögrena, ten však dorážkou Štěpánka už překonal. O tom, že do kabin půjdou za lepšího stavu přece jen domácí, rozhodla skvělá akce a pohotový blafák Klepiše.

Ve druhé části hokej v tempu nahoru dolů pokračoval. Český tým dostal hned třikrát možnost přesilové hry, jenže Kreps v největší šanci zapomněl zakončit.

Zkraje poslední části vymetl růžek Livovy brány Červenka a zdálo se, že úřadující mistři světa vítězství nepustí. Ovšem hokejisté ze země "Tří korunek" se nevzdali a ve 48. minutě snížil Nilsson na rozdíl jediné branky.

A pět minut před koncem to přišlo. Češi nejprve ustáli krátké dvojnásobné oslabení, ale vzápětí po ráně Ekholma od modré přece jen inkasovali. Po dalších 22 sekundách využil chytrou Lindströmovu přihrávku zpoza Štěpánkovy svatyně Nordgren a obrat byl dokonán.

Karjala Cup, úvodní turnaj hokejové Euro Hockey Tour:

Česká republika - Švédsko 3:4 (2:1, 0:0, 1:3)
Branky a nahrávky:
11. Hubáček (Kašpar, Novotný), 19. Klepiš, 41. Červenka (Klepiš) - 14. Sjögren (Thörnberg), 48. Nilsson (Petrasek), 55. Ekholm (Magnus Johansson), 55. Nordgren (Lindström). Rozhodčí: Olenin, Ravodin (oba Rus.) - Bláha, Pešek. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 6421 (vyprodáno).

Česká republika: Štěpánek - Gřegořek, Škoula, F. Novák, Krajíček, Němec, Čáslava, Mojžíš - Klepiš, Marek, Červenka - Kašpar, Novotný, Hubáček - Kvapil, Vašíček, M. Růžička - Gulaš, Kreps, I. Rachůnek. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.
Švédsko: Liv - Magnus Johansson, Ekholm, Rundblad, Erixon, Petrasek, Junland, Fernholm - Jämtin, Sjögren, Thörnberg - Nordgren, Warg, Lindström - Melin, Persson, Axelsson (15. Krüger) - Nilsson, Olausson, Silfverberg. Trenéři: Pär Marts a Peter Sundström.

Finsko - Rusko 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka a nahrávka:
58. Svitov (Morozov). Rozhodčí: Claesson, Sjöberg (oba Švéd.) - Saha, Terho (oba Fin.). Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 12.385.

1. Švédsko 1 1 0 0 0 4:3 3
2. Rusko 1 1 0 0 0 1:0 3
3. Česko 1 0 0 0 1 3:4 0
4. Finsko 1 0 0 0 1 0:1 0