0:7! Hokejisty smetl rekordní finský uragán

11. 2. 2012 20:16
Česko - Finsko 0:7, Švédsko - Rusko 4:1

Stockholm - Čeští hokejisté ve svém druhém vystoupení na Švédských hrách přepsali reprezentační historii.

Bohužel neslavným písmem.

S výběrem Finska totiž svěřenci kouče Hadamczika prohráli ostudně 0:7, čímž překonali debakl 1:7 z utkání s Německem z roku 1996.

Seveřané na ledě dominovali, své trefy pravidelně rozložili do všech třetin a českému týmu nedali žádnou šanci.

Bíločervená družina si může napravit reputaci v nedělním zápase s Ruskem, jímž své vystoupení na třetím podniku Euro Hockey Tour uzavřou.

Hokejisté porazili Švédy, rozhodl veterán Nedvěd

Úvod utkání přitom žádné katastrofě nenasvědčoval. Hubáček sice v nadějné pozici minul, ale brzy přišla další šance v podobě přesilovky. Jenže v tu chvíli se začal osud zápasu rozepisovat již známým směrem.

Finové rozjeli nečekané přečíslení, které po individuální akci přesně mezi Pöpperleho betony zakončil Komarov. Už při první změně skóre bylo na straně českého týmu vidět špatné pokrývání soupeře, což další minuty jen potvrdily.

Češi nestíhali, a tak další góly na sebe nenechaly dlouho čekat. Skvělé přihrávky spoluhráče využil ve 13. minutě Pesonen a na rozdíl tří branek zvýšil necelou minutu před první sirénou po sjetí od mantinelu a krásné střele do růžku Aaltonen.

Poté sice na delší dobu finská kanonáda utichla, ovšem po čtvrté trefě Lahtiho poslal trenér Hadamczik místo Pöpperleho do brány Kováře. Toho o několik chvil později uvítal šťastným gólem do šatny Kontiola.

Před českým mužstvem se začala rýsovat hrozba nejhorší porážky v samostatných dějinách a reálných obrysů nabrala hned po návratu z kabiny. Stačila totiž půlminuta a dílo zkázy 0:7 bylo dokonáno.

Švédské hokejové hry - Oddset Hockey Games, třetí turnaj hokejové Euro Hockey Tour ve Stockholmu:

Česká republika - Finsko 0:7 (0:3, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky:
10. Komarov (Hovinen), 13. Pesonen (Aaltonen, Lindgren), 20. Aaltonen (Väänänen), 32. Lahti (Niskala, Salminen), 40. Kontiola (Lahti, Salminen), 41. Niskala (Kontiola), 41. Pesonen (Väänänen, Aaltonen). Rozhodčí: Nord, Sjöqvist - Dahmén, Yletyinen (všichni Švéd.). Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3000.

ČR: Pöpperle (36. Jakub Kovář) - Kutlák, Barinka, Němec, Mojžíš, Nakládal, Krejčík, Kolář II - Irgl, P. Nedvěd, Hubáček - Kašpar, Kreps, Rolinek - Klepiš, Jan Kovář, Vondrka - Kolář I, Koukal, Průcha - od 41. navíc Novotný a Netík. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.
Finsko: Hovinen - Niskala, Puistola, Väänänen, Eronen, Kousa, Järvinen, Kukkonen, Jaakola - Salminen, Kontiola, Lahti - Aaltonen, Lindgren, Pesonen - Pihlström, Hytönen, Komarov - Anttila, Koskiranta, Joensuu. Trenéři: Jukka Jalonen, Petri Matikainen a Pasi Nurminen.

Švédsko - Rusko 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
39. Ekholm (Martensson, Andersson), 42. Danielsson (Jämtin, Söderberg), 56. Silfverberg (Martensson), 57. Martensson (Weinhandl, Johansson) - 46. Rjazancev (J. Birjukov, Tarasenko). Rozhodčí: Leppäalho, Levonen (oba Fin.) - Haster, Käck (oba Švéd.). Vyloučení: 6:9. Využití: 3:1. Diváci: 9062.

Švédsko: Fasth - Johansson, Ekholm, Kronwall, Bäckman, Fernholm, Dahlbeck, Frögren - Weinhandl, Martensson, Andersson - Silfverberg, Järnkrok, Sjögren - Danielsson, Söderberg, Jämtin - Zackrisson, Lundqvist, Hjalmarsson. Trenér: Pär Marts.
Rusko: Ježov - I. Nikulin, Čudinov, N. Bělov, Rjazancev, Višněvskij, J. Birjukov, Zubarev, A. Bělov - Arťuchin, Zubov, Širokov - Žerděv, Kuzněcov, Čistov - Tarasenko, Šipačev, Tichonov - Kokarev, Kalinin, Burdasov. Trenér: Zinetulja Biljaletdinov.