Hokej vzhůru nohama. Rusy mrzí, že porazili Čechy

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
22. 2. 2010 11:55
Osmifinále: Česko - Lotyšsko ve středu v 04:00
Foto: Reuters

Vancouver - Velkolepé plány na grandiózní finálové vítězství Kanady nad Ruskem ve stylu vypjatých soubojů z dob studené války vzaly za své.

Stačily tři nedělní zápasy a konstrukce ideálního průběhu turnaje se sesypala jako domeček z karet.

Nečekaná prohra Kanady s USA a vítězství Švédů nad Finy totiž poslaly domácí celek do osmifinále, kde se utká ve středu od 1:30 (SEČ) s Německem a v případě postupu narazí na Rusy o den později ve čtvrtfinále.

Brodeur: To jsme potřebovali

"Nerad to říkám, ale možná jsme to potřebovali," doufá po porážce s USA kanadský gólman Martin Brodeur v procitnutí svého týmu.

"Osobně si myslím, že Kanada má nejlepší tým ze všech. A Rusové mají druhý nejlepší celek, se všemi těmi šikovnými útočníky," komentoval tutéž porážku kanadský asistent trenéra Ron Wilson.

Program osmifinále

  • úterý 21:00 Švýcarsko - Bělorusko
    středa 01:30 Kanada - Německo
    středa 04:00 Česko - Lotyšsko
    středa 06:00 Slovensko - Norsko

Svěřencům ruského kouče Vjačeslava Bykova tak hodně rychle zmrzl úsměv, který se jim ve tváři rozhostil po večerním vítězství nad Českou republikou 4:2.

"To je on - ruský charakter! Jsme první ve skupině! Chlapi, jste molodci! Rusko, kupředu!" volali na konci zápasu s Čechy ruští komentátoři.

O pět hodin později mrzl úsměv na rtech. Osud v podobě vítězství Spojených států jim poslal do čtvrtfinále Kanadu, a nikoliv některého ze slabších soupeřů.

S Lotyšskem znovu

V tomto světle se prohra Růžičkova týmu nejeví nijak tragicky. Češi sice musí hrát osmifinále, ale v něm ve středu ve čtyři ráno narazí na Lotyšsko, které již jednou na turnaji bez vážnějších problémů porazili 5:2.

"Bude to asi trochu jiný zápas než ve skupině. Nezbývá nám ale nic jiného než vyhrát. Pro vítězství musíme udělat všechno," sdělil Vladimír Růžička agentuře ČTK.

A pokud se jim podaří zvítězit znovu, ve čtvrtfinále je bude čekat Finsko. A to je nejspíš lepší soupeř, než jakého "chytli" Rusové.

V případném semifinále pak Česko nejspíš čeká USA, které bude ve čtvrtfinále bojovat s lepším z dvojice Švýcarsko-Bělorusko.

Naopak ve druhé části pavouka je krom Kanady a Ruska také Švédsko, které na turnaji neztratilo ani bod, a jeho pravděpodobný čtvrtfinálový soupeř Slovensko, jež se v osmifinále utká s Norskem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Pět mrtvých po atentátu na vozidlo Tálibánu v afghánském Dželálábádu

Vozidlo radikálního hnutí Tálibán, které od poloviny srpna vládne v Afghánistánu, se stalo v neděli ve městě Dželálábád terčem dalšího bombového útoku. Podle prvních zpráv agentury AP si vyžádal pět mrtvých, včetně dvou civilistů, z nichž jedno bylo dítě. Tálibán se k incidentu dosud nevyjádřil.

Další zprávy