Hejnová byla zklamaná, Maslák porazil svůj idol. Ještě musím stihnout fotku, smál se

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
20. 5. 2016 21:04
Pavel Maslák
Pavel Maslák | Foto: Milan Kammermayer

Ostrava – Oba měli vítězné ambice, ani jednomu to ale na ostravské Zlaté tretře nevyšlo. Zuzana Hejnová doběhla na čtvrtce s překážkami třetí, stejně jako Pavel Maslák na hladkých 400 metrech. V cíli ale měli pocity rozdílné.

"Hrůza! Takhle jsem si to dnes vůbec nepředstavovala," hlesla v cíli smutná Hejnová. Vysmátý byl naopak Maslák. "Porazil jsem Jeremyho Warrinera, nemůžu být nespokojený. I čas je v pohodě. Chtěl jsem běžet pod 45,50, což se povedlo," řekl halový šampion.

Proč to? Warriner je totiž legendou této disciplíny. Je majitelem tří zlatých olympijských medailí a pěti stejně cenný kovů z mistrovství světa. Stále navíc drží historicky pátý nejlepší výkon na 400 metrové trati. "Ještě ho musím chytnout a udělat si s ním fotku," usmál se a utíkal za svým vzorem.

Od první zatáčky to nebylo ono

Náladu na fotky ale rozhodně neměla bronzová medailistka z Londýna 2012. Letos startovala poprvé a chtěla běžet pod 55 sekund, což se téměř o sedm desetin nepovedlo. "Nemá cenu hledat výmluvy. Celý závod mi nevyšel. Cítila jsem to už od první zatáčky, že to není ono," smutnila v cíli.

Startovat měla už o víkendu na Diamantové lize, jenže se tak nakonec nestalo. Na vině jsou vleklé potíže s achilovkou. "Dneska to bylo zdravotně v pohodě. Nic mě neomezovalo, to bych lhala. Patu cítím, ale vliv na výkon to nemělo," řekla v cíli dvojnásobná mistryně světa.

Další start ji čeká za necelá dva týdny v Římě a italská metropole bude mít co dělat, aby Ostravu atmosférou vyrovnala. "Je to tady neskutečné, o to víc mě mrzí, že jsem nevyhrála. Asi na to čekali, ale bohužel. Snad příště," uzavřela česká rekordmanka.