Archiv: HC Energie Karlovy Vary

Hokejový obránce Eminger bude hrát za Bremerhaven

Hokejový obránce Vladimír Eminger opouští extraligové Karlovy Vary a bude působit v německé nejvyšší soutěži v dresu celku Fischtown Pinguins Bremerhaven. Osmadvacetiletý odchovanec Litvínova tam rozšíří početnou českou kolonii. Barvy šestého týmu uplynulé sezony DEL hájí také brankáři Tomáš Pöpperle a Patrik Červený, bek Stanislav Dietz a útočník Dominik Uher.

"Vláďa si vyřídil německé občanství a požádal nás o předčasné ukončení smlouvy, která mu stejně měla vypršet na konci dubna. Po vzájemné dohodě jsme se rozhodli mu z úsporných důvodů vyhovět, po sezoně bychom totiž za něj kromě platu museli zaplatit i tabulkové odstupné jeho bývalému klubu," řekl klubovému webu hlavní trenér a sportovní manažer klubu Martin Pešout.

Eminger přišel do Karlových Varů na konci ledna minulého roku z Mladé Boleslavi. V uplynulé sezoně si připsal ve 48 zápasech 12 bodů za dvě branky a 10 asistencí.

V domácí nejvyšší soutěži, kde hrál i za Spartu, má na kontě 260 utkání a 52 bodů za 12 gólů a 40 asistencí. V letech 2011 až 2014 působil Eminger ve Finsku v Kärpätu Oulu, s kterým získal v sezoně 2013/14 mistrovský titul.

Hokejový útočník Koblasa prodloužil smlouvu v Karlových Varech

Karlovarský hokejový útočník Petr Koblasa podepsal na západě Čech novou jednoletou smlouvu a bude za Energii hrát i v příští extraligové sezoně. Šestadvacetiletý Koblasa byl v uplynulém ročníku s 26 body čtvrtým nejproduktivnějším hráčem týmu.

"Jeho spojení v jednom útoku s Václavem Skuhravým a Tomášem Vondráčkem fungovalo a věříme, že ta formace bude i nadále energickou silou našeho mužstva," uvedl na klubovém webu hlavní trenér a sportovní manažer klubu Martin Pešout.

Koblasa se před sezonou vrátil do Karlových Varů po třech letech strávených v Chomutově. Zaznamenal životní ročník, v němž vstřelil 14 gólů a na dalších 12 přihrál. V extralize debutoval v sezoně 2011/12 a od té doby odehrál včetně play off 419 zápasů s bilancí 113 bodů (55+58).

Zdroj: ČTK