Hala Calgary je pod vodou, bude mít Hudler kde hrát?

Sport Sport
23. 6. 2013 9:09
Záplavy v Jižní Albertě postihly i domácí stánek Calgary Flames Saddledome. Aktuálně sahá voda po osmou řadu tribun.
Zaplavená hala Calgary Flames Saddledome (2013)
Zaplavená hala Calgary Flames Saddledome (2013) | Foto: Twitterový účet Calgary Flames

Calgary - Nejen české sportovní kluby se letos musí potýkat se záplavami. Rozvodněné vodní toky totiž dělají neplechu i v Kanadě, kde dokonce vyplavily domovský stánek Calgary Flames, za které hrají i čeští útočníci Jiří Hudler a Roman Horák

Voda v aréně "Saddledome" nyní sahá už po osmou řadu tribun a pokud by v neděli hypoteticky někdo chtěl na led, musel by se patrně vyzbrojit potápěčským vybavením.

"Kdybyste byl hokejista a chtěl se dostat ze šaten na led, byl byste úplně pod vodou," prohlásil šéf klubu Don King. "V aréně teď musí být miliony litrů vody."

Zcela zničen je Tzv. "event level", tedy nejnižší podlaží stadionu, kde se nachází například šatny, kuchyně, chladící zařízení pro výrobu ledu, rolby, nebo zásoby pro chod haly.

Zachráněny rovněž musely být některé cenné předměty z historie Flames, kteří hrají ligu již od roku 1972.

Stadion "Saddledome" na svém místě stojí již od roku 1983, kdy byl mimo jiné vybudován i pro olympijské hry, které se v Calgary konaly o pět let později.

Záplavy do Jižní Alberty "naštěstí" dorazily až po sezoně, a tak má klub relativně dost času, aby dal do září halu do pořádku. Podle všeho navíc nebyla porušeno statika, takže po opadnutí vody se budou moc dát v Calgary rychle do práce.

"Máme připravená velká čerpadla a spoustu lidí, kteří chtějí pomoci," prohlásil King. "Na příští sezonu budeme připraveni, to je náš cíl a závazek."

 

Právě se děje

před 4 minutami

Hackeři napadli systém veřejné správy. Útoku čelila Praha i ministerstvo práce

Systém veřejné správy napadli ve čtvrtek hackeři. O masivním kybernetickém útoku informuje na Twitteru pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), data magistrátu podle něj nebyla poškozena. Jedním z cílů bylo i ministerstvo práce a sociálních věcí, potvrdila serveru SeznamZprávy ministryně Jana Maláčová (ČSSD). Také podle ní se útočníkům nepovedlo data ukrást či vyřadit systémy ministerstva. Vyjádření Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) redakce zjišťuje.

"Došlo k masivnímu kybernetickému útoku na systémy veřejné správy. Magistrátní servery útok přežily. Byla provedena odstávka pro okamžitou bezpečnostní záplatu na emailový systém," uvedl Hřib na Twitteru. Dodal zároveň, že díky uchovávání více kopií dat najednou se na magistrátu data nepoškodila. Magistrát incident nahlásil na NÚKIB.

Hackeři se podle serveru SeznamZprávy zaměřili i na ministerstvo práce. "Ano, mohu tuto informaci potvrdit. Více ale věc komentovat nebudu," řekla serveru Maláčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy