Hala Calgary je pod vodou, bude mít Hudler kde hrát?

Sport Sport
23. 6. 2013 9:09
Záplavy v Jižní Albertě postihly i domácí stánek Calgary Flames Saddledome. Aktuálně sahá voda po osmou řadu tribun.
Zaplavená hala Calgary Flames Saddledome (2013)
Zaplavená hala Calgary Flames Saddledome (2013) | Foto: Twitterový účet Calgary Flames

Calgary - Nejen české sportovní kluby se letos musí potýkat se záplavami. Rozvodněné vodní toky totiž dělají neplechu i v Kanadě, kde dokonce vyplavily domovský stánek Calgary Flames, za které hrají i čeští útočníci Jiří Hudler a Roman Horák

Voda v aréně "Saddledome" nyní sahá už po osmou řadu tribun a pokud by v neděli hypoteticky někdo chtěl na led, musel by se patrně vyzbrojit potápěčským vybavením.

"Kdybyste byl hokejista a chtěl se dostat ze šaten na led, byl byste úplně pod vodou," prohlásil šéf klubu Don King. "V aréně teď musí být miliony litrů vody."

Zcela zničen je Tzv. "event level", tedy nejnižší podlaží stadionu, kde se nachází například šatny, kuchyně, chladící zařízení pro výrobu ledu, rolby, nebo zásoby pro chod haly.

Zachráněny rovněž musely být některé cenné předměty z historie Flames, kteří hrají ligu již od roku 1972.

Stadion "Saddledome" na svém místě stojí již od roku 1983, kdy byl mimo jiné vybudován i pro olympijské hry, které se v Calgary konaly o pět let později.

Záplavy do Jižní Alberty "naštěstí" dorazily až po sezoně, a tak má klub relativně dost času, aby dal do září halu do pořádku. Podle všeho navíc nebyla porušeno statika, takže po opadnutí vody se budou moc dát v Calgary rychle do práce.

"Máme připravená velká čerpadla a spoustu lidí, kteří chtějí pomoci," prohlásil King. "Na příští sezonu budeme připraveni, to je náš cíl a závazek."

 

Právě se děje

před 26 minutami

Izraelská policie zatkla palestinského ministra pro Jeruzalém

Izraelská policie v noci na pátek zatkla palestinského ministra pro jeruzalémské záležitosti za údajné porušení izraelského zákazu palestinských politických aktivit ve východní části města. Informovala o tom agentura AP.

Fádí Hadamí byl zatčen v blízkosti svého bydliště na Olivetské hoře. Jeho kancelář zveřejnila video, na němž policie se psy prohledává jeho dům. Podle kanceláře zabavili policisté na místě v přepočtu asi 70 tisíc korun. Podle agentury AP byl Hadamí takto zatčen již počtvrté.

Izrael východní Jeruzalém obsadil za války v roce 1967 a později tuto část města připojil k západní části. Celý Jeruzalém přitom považuje za své hlavní město, což však odporuje mezinárodnímu právu a předchozím dohodám s Palestinci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy