"Gratuluju všem na seznamu." Nejlépe vydělávající sportovec trumfl Ronalda i Messiho

Floyd Mayweather a zlaté rukavice. V jeho případě zlaté doslova, americký boxer je nejlépe vydělávajícím sportovcem za posledních deset let.
SERENA WILLIAMSOVÁ. Než se podíváme na desítku nejlépe vydělávajících sportovců za posledních deset let, zastavíme se u tenisové legendy. Američanka vede s 215 miliony dolarů (4,9 miliardy korun) ženský žebříček. Na průnik do elitní desítky to nestačí ani náhodou, navíc je jedinou ženou v top 40.
10. LEWIS HAMILTON - 400 milionů dolarů (9,1 miliardy korun). Fenomén formule 1 a od letoška šestinásobný mistr světa je jediným Britem v žebříčku.
9. KEVIN DURANT - 425 milionů dolarů (9,7 miliardy korun). Letos přestoupil z Golden State do Brooklynu, ovšem není nejbohatší hvězdou NBA za uplynulé desetiletí...
8. MANNY PACQUIAO - 433 milionů dolarů (9,9 miliardy korun). Na Filipínách má boxer status národního hrdiny a také křeslo v Senátu.
Foto: Reuters
Sport Sport
29. 12. 2019 17:22
Podívejte se na žebříček sportovců, kteří v uplynulé dekádě vydělali nejvíc peněz, jak ho sestavil na byznys zaměřený magazín Forbes.
 

Právě se děje

před 7 minutami

Soud zamítl Zemanovu stížnost kvůli jmenování Ošťádala profesorem

Nejvyšší správní soud zamítl stížnost prezidenta Zemana proti verdiktu, podle kterého musí rozhodnout o jmenování Josefa Ošťádala profesorem. Nemá hodnotit jeho způsobilost.

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

Dirigent Rattle, manžel Kožené, po brexitu zažádal o německé občanství

Slavný britský dirigent sir Simon Rattle zažádal o německé občanství. Pětašedesátiletý liverpoolský rodák a manžel české mezzosopranistky Magdaleny Kožené tak učinil v reakci na brexit. "Stejně jako pro mnohé to také pro mě bude nezbytné," vysvětluje Rattle, jenž před pandemií běžně hostoval u předních evropských orchestrů.

Tento týden překvapil svět klasické hudby, když oznámil, že roku 2023 skončí ve vedení London Symphony Orchestra. Od stejného roku Rattle povede Bavorský symfonický rozhlasový orchestr sídlící v Mnichově. Rozhodl se tak především proto, aby mohl být nablízku Kožené a jejich třem dětem, se kterými žijí v Berlíně. Faktorem byl ale také brexit.

"Fakt, že muzikanti a obecně umělci náhle musí žádat o víza pro cestu do Evropy, rozhodně není tím slibovaným přínosem brexitu," zdůrazňuje Rattle. Podle agentury Reuters neskrývá rozhořčení a lituje, jak neblaze odchod Velké Británie z Evropské unie poznamená nejmladší generaci anglických hudebníků, kteří byli zvyklí na starém kontinentu studovat a vystupovat bez byrokratických překážek.

Zdroj: Reuters
před 28 minutami

V Jeseníkách lavina zasypala jednoho člověka, byl nalezen v bezvědomí

V Jeseníkách spadla kolem 13:00 lavina. Zasypala jednoho člověka, byl nalezen v bezvědomí. Nyní ho transportuje vrtulník, řekl náčelník Horské služby Jeseníky Vítězslav Kaller. Horští záchranáři v Jeseníkách v pátek vyhlásili druhý lavinový stupeň z pětibodové škály, což znamená mírné nebezpečí.

Laviny se však v této situaci mohou uvolnit zejména na strmých svazích. Během týdne napadlo až 20 centimetrů nového sněhu.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Celníci zadrželi u Ostravy tři běžence z Afghánistánu, našli je v návěsu kamionu

Celníci zadrželi při kontrole nákladního auta nedaleko Ostravy tři běžence z Afghánistánu. Ukrývali se v nákladu velkokapacitních železných trubek. ČTK to řekla mluvčí Celního ředitelství Ostrava Pavla Zdobnická.

Celníci ve čtvrtek odpoledne na parkovišti u dálnice D1 nedaleko Ostravy kontrolovali nákladní automobily. Při kontrole řidiče rumunského kamionu slyšeli v návěsu soupravy hluk. Na místo hlídka přivolala posily i policisty, kteří návěs otevřeli. "Uvnitř byli tři mladiství pocházející z Afghánistánu. Případ jsme předali policii," uvedla Zdobnická.

Zdroj: ČTK
Další zprávy