Galerie: Za Sportovce kandiduje například bývalý trenér Sparty, Hniličku zase přivábil Babiš

Galerie: Za Sportovce kandiduje například bývalý trenér Sparty, Hniličku zase přivábil Babiš
Petr Voříšek (na fotce ve sparťanském dresu) se rozhodl kandidovat v Ústeckém kraji za Občanskou demokratickou alianci. Nejvýrazněji se zapsal do dějin českého fotbalu v dresu Sparty, se kterou získal titul. Část kariéry strávil v Rakousku, kde hrál také za Rapid Vídeň. Připsal si i čtyři starty za seniorskou reprezentaci.
Jakub Dovalil je veřejnosti známý jako dlouholetý trenér reprezentace do 21 let. Po ukončení hráčské kariéry vedl mládež ve Slavii Praha nebo Kolíně nad Rýnem. Od roku 2002 byl trenérem mládežnických reprezentací, u kategorie do 21 let působil od roku 2008 do roku 2015. V současné době působí jako sportovní ředitel prvoligových Teplic. Za Sportovce kandiduje v Ústeckém kraji.
Sportovci zlákali na svou kandidátku také Dušana Uhrina staršího, otce současného trenéra Mladé Boleslavi. Uhrin za sebou má úspěšnou trenérskou kariéru, během které působil v řadě zahraničních klubů. Kromě AIK Stockholm nebo Maccabi Haifa trénoval také v Saudské Arábii. V Česku vedl Teplice, Bohemku nebo Spartu. Jeho největším trenérským úspěchem je zisk stříbrné medaile na mistrovství Evropy 1996. V Karlovarském kraji kandiduje za Sportovce na druhém místě.
Bývalý fotbalový obránce František Dřížďal dosáhl na největší úspěchy se Slavií, v jejímž dresu slavil v letech 2008 a 2009 mistrovský titul. Zasešívané si zahrál Ligu mistrů i Pohár UEFA (na fotce proti Tottenhamu). Nyní se rozhodl jít do voleb za Sportovce na čtvrtém místě karlovarské kandidátky.
Foto: Milan Kammermayer
Marek Janoš Marek Janoš
21. 9. 2017 18:50
Do parlamentních voleb zbývá měsíc. Kampaně běží naplno a finální podobu dostávají také kandidátky jednotlivých politických stran. O poslanecké křeslo budou v říjnových volbách usilovat také bývalí či aktivní sportovci v různých politických stranách. Nejvíce z nich se angažuje v novém hnutí Sportovci pro společnost.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy