Galerie: Za Sportovce kandiduje například bývalý trenér Sparty, Hniličku zase přivábil Babiš

Galerie: Za Sportovce kandiduje například bývalý trenér Sparty, Hniličku zase přivábil Babiš
Petr Voříšek (na fotce ve sparťanském dresu) se rozhodl kandidovat v Ústeckém kraji za Občanskou demokratickou alianci. Nejvýrazněji se zapsal do dějin českého fotbalu v dresu Sparty, se kterou získal titul. Část kariéry strávil v Rakousku, kde hrál také za Rapid Vídeň. Připsal si i čtyři starty za seniorskou reprezentaci.
Jakub Dovalil je veřejnosti známý jako dlouholetý trenér reprezentace do 21 let. Po ukončení hráčské kariéry vedl mládež ve Slavii Praha nebo Kolíně nad Rýnem. Od roku 2002 byl trenérem mládežnických reprezentací, u kategorie do 21 let působil od roku 2008 do roku 2015. V současné době působí jako sportovní ředitel prvoligových Teplic. Za Sportovce kandiduje v Ústeckém kraji.
Sportovci zlákali na svou kandidátku také Dušana Uhrina staršího, otce současného trenéra Mladé Boleslavi. Uhrin za sebou má úspěšnou trenérskou kariéru, během které působil v řadě zahraničních klubů. Kromě AIK Stockholm nebo Maccabi Haifa trénoval také v Saudské Arábii. V Česku vedl Teplice, Bohemku nebo Spartu. Jeho největším trenérským úspěchem je zisk stříbrné medaile na mistrovství Evropy 1996. V Karlovarském kraji kandiduje za Sportovce na druhém místě.
Bývalý fotbalový obránce František Dřížďal dosáhl na největší úspěchy se Slavií, v jejímž dresu slavil v letech 2008 a 2009 mistrovský titul. Zasešívané si zahrál Ligu mistrů i Pohár UEFA (na fotce proti Tottenhamu). Nyní se rozhodl jít do voleb za Sportovce na čtvrtém místě karlovarské kandidátky.
Foto: Milan Kammermayer
Marek Janoš Marek Janoš
21. 9. 2017 18:50
Do parlamentních voleb zbývá měsíc. Kampaně běží naplno a finální podobu dostávají také kandidátky jednotlivých politických stran. O poslanecké křeslo budou v říjnových volbách usilovat také bývalí či aktivní sportovci v různých politických stranách. Nejvíce z nich se angažuje v novém hnutí Sportovci pro společnost.
 

Právě se děje

před 6 minutami

Bývalý mluvčí Filozofické fakulty UK Kukal bude pracovat pro Národní knihovnu

Bývalý mluvčí Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Petr Kukal bude pracovat pro Národní knihovnu. Oznámil to ve středu na svém Twitteru. Fakultu musel Kukal opustit ke konci března kvůli příspěvkům na sociálních sítích a vyjádřením vůči některým členkám akademické obce. Na fakultě skončil po dohodě ke konci března.

"Vy, kdo máte zájem i nadále sledovat moje tweetování za veřejnou instituci, přidejte si @narodniknihovna," uvedl Kukal, který je zároveň básníkem, spisovatelem a publicistou.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

V březnu přerušilo podnikání o téměř polovinu více živnostníků než loni ve stejné období

Od začátku března přerušilo podnikání 10 033 živnostníků, tedy o 47 procent více než ve stejném období loni. Nejvíc přerušují živnost podnikatelé v oboru stravování a kadeřnických služeb. Vyplývá to z analýzy společnosti Bisnode. Podle ní jsou důvodem opatření přijatá v souvislosti se šířením koronaviru, kdy řada živnostníků nemůže podnikat nebo se o jejich zboží a služby podstatně snížil zájem.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Evropská komise prodloužila termín pro odpověď na audit k Babišovu střetu zájmů

Evropská komise prodloužila termín pro odpověď na audit ohledně střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) o dva měsíce, tedy do 5. června. Uvedla to ve středu Česká televize na základě vyjádření ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO). Původně měla lhůta vypršet na konci tohoto týdne.

Podle auditu má Babiš přímý i nepřímý vliv na svěřenské fondy, do kterých v roce 2017 vložil kvůli zákonu o střetu zájmů akcie svých firem Agrofert a SynBiol. Česku kvůli tomu hrozí, že přijde o unijní dotace. Babiš jakýkoli střet zájmů popírá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy