Fraška i ostuda. Ale ženský hokej z olympiády nezmizí

Martin Jůzek, maj
19. 2. 2010 10:22
Fasel: Také v Soči budeme mít ženský turnaj
Kanada nemá konkurenci
Kanada nemá konkurenci | Foto: Reuters

Vancouver - Tak vypadá olympijský turnaj: Slovensko dostalo od Kanady osmnáct gólů, Rusko muselo přijmout třináctibrankový debakl od Ameriky. Ne, to není žádný omyl, jde o výsledky ženského turnaje.

Právě zámořské výběry postoupily po "bojích" v základních skupinách do semifinále (o čemž nikdo nepochyboval) a stejně tak se před startem turnaje předpokládalo, že jejich soupeřkami budou hráčky Finska a Švédska.

Takový výsledek očekával snad každý, kdo se o ženský hokej alespoň trochu zajímá.

Čtěte také: 82:0. Ženský hokej se pánům nelíbí. Ani na olympiádě

Kanada spolu s Amerikou nemá na světě konkurenci, vždyť domácí výběr porazil Švédky, které postoupily do semifinále, 13:1! Zajímají vás detaily zápasu? Hráčky s javorovým listem na drese vyslaly na branku soupeřek čtyřikrát více střel (52:13).

Je to fraška? Pro někoho určitě ano.

Rozhodně tak nepřekvapilo, že se ve Vancouveru začalo mluvit o budoucnosti tohoto sportu mezi dámami. Dokonce se spekuluje, zda ženy (turnaj hrají pod pěti kruhy od Nagana) nevypadnou z programu.

Čtěte dále: Kanada nadělila slovenským hokejistkám rekordní debakl

A kvůli jasné dominanci zámoří se toho bojí i samotné hráčky a realizační týmy, což potvrdila i trenérka Melody Davidsonová. "Ženský hokej bude pokračovat," vzkázal ale René Fasel, šéf Mezinárodní hokejové federace (IIHF).

Proč by neměl chybět v Soči za čtyři roky? Agentura AP uvádí, že nejde až tolik o rozvoj sportu samotného, ale hodně záleží na financích. Vstupenky jdou totiž dobře na odbyt a hlavně se hraje hodně zápasů, což generuje více peněz, než třeba kdyby se na olympiádě představily skokanky na lyžích.

Fasel se také dostal pod tlak bulharského funkcionáře, který na tiskové konferenci obvinil federaci, že nic nedělá.

"Má země prohrála se Slovenskem 82:0 (světový rekord). Jak nám pomůžete?" otázal se. Fasel jen odvětil, že takové výsledky se mu nelíbí, alespoň se však Bulharky prý pokusily hrát a měly svůj sen.

 

Právě se děje

Další zprávy