FOTO Zmrzlý sport. Zima, sníh a vítr rušily fotbal i ragby

FOTO Zmrzlý sport. Zima, sníh a vítr rušily fotbal i ragby
To v Itálii se odkládá jeden zápas za druhým. Takto bylo minulý týden zasněžené hřiště v Parmě před utkáním s Juventusem. Opakovaný zápas nakonec skončil remízou 0:0.
V Anglii se hraje bez ohledu na počasí. V této chumelenici proti sobě nastoupily týmy Fulhamu a Manchesteru City.
Také na stadionu Giuzeppe Meazzy se nakonec hrálo. Inter hostil Palermo a nakonec z toho byla remíza 4:4.
Ve středu ani ve čtvrtek se nemohlo skákat v německém Klingentahlu. Důvodem byl tentokrát silný vítr.
Foto: Reuters
Reuters Jakub Šafránek Reuters, Jakub Šafránek
16. 2. 2012 15:15

Tuhá zima udeřila na přelomu ledna a února na evropský kontinent. S jejími nápory se musí potýkat i sportovci, jejichž závody a zápasy dost často ovlivnily právě nepříznivé klimatické podmínky. Podívejte se na obrázky Reuters, které dokumentují, jak se pořadatelé i samotní sportovci s rozmary počasí vypořádávají.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy