FOTO Zmrzlý sport. Zima, sníh a vítr rušily fotbal i ragby

FOTO Zmrzlý sport. Zima, sníh a vítr rušily fotbal i ragby
To v Itálii se odkládá jeden zápas za druhým. Takto bylo minulý týden zasněžené hřiště v Parmě před utkáním s Juventusem. Opakovaný zápas nakonec skončil remízou 0:0.
V Anglii se hraje bez ohledu na počasí. V této chumelenici proti sobě nastoupily týmy Fulhamu a Manchesteru City.
Také na stadionu Giuzeppe Meazzy se nakonec hrálo. Inter hostil Palermo a nakonec z toho byla remíza 4:4.
Ve středu ani ve čtvrtek se nemohlo skákat v německém Klingentahlu. Důvodem byl tentokrát silný vítr.
Foto: Reuters
Reuters Jakub Šafránek Reuters, Jakub Šafránek
16. 2. 2012 15:15

Tuhá zima udeřila na přelomu ledna a února na evropský kontinent. S jejími nápory se musí potýkat i sportovci, jejichž závody a zápasy dost často ovlivnily právě nepříznivé klimatické podmínky. Podívejte se na obrázky Reuters, které dokumentují, jak se pořadatelé i samotní sportovci s rozmary počasí vypořádávají.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

V Lotyšsku se konají parlamentní volby, výsledky může ovlivnit i válka na Ukrajině

V Lotyšsku se v sobotu konají parlamentní volby poznamenané obavami z války Ruska proti Ukrajině a z rostoucích cen energií. K poledni podle úřadů odhlasovala téměř čtvrtina z přibližně 1,5 milionu oprávněných voličů. O stovku mandátů se uchází na 1800 kandidátů z 19 stran a koalicí. První odhady se podle tiskových agentur AFP a DPA očekávají krátce po uzavření volebních místností v 19:00 SELČ, první výsledky v neděli.

V průzkumech vede liberálně konzervativní strana Jednota premiéra Krišjánise Kariňše. Ten stojí v čele čtyřčlenné vládní koalice konzervativních a centristických stran. Volby ukážou, zda se tato koalice udrží u moci.

Lotyšsko sousedí s Ruskem a důsledky ruské války proti Ukrajině by mohly změnit lotyšskou politickou mapu. Například opoziční sociální demokracie, opírající se o ruskojazyčné voliče, by mohla přijít o postavení nejsilnějšího politického subjektu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Sebevražedný útok ve škole v Kábulu si vyžádal 35 mrtvých a desítky zraněných

Páteční sebevražedný pumový útok ve studentském vzdělávacím centru v Kábulu si vyžádal 35 mrtvých a 82 zraněných. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na zástupce asistenční mise OSN v Afghánistánu. Předchozí bilance byla 20 mrtvých. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil. Oběťmi jsou především dospívající děti, většinou dívky, které nanečisto skládaly přijímací zkoušky na vysoké školy.

Vzdělávací centrum se nachází v západní části Kábulu, kterou obývají převážně šíitští Hazárové. Tato etnická skupina se v minulosti stávala terčem pro radikální organizaci Islámský stát.

Nejnovější útok spáchal neznámý sebevražedný atentátník mužského pohlaví. "Bylo nás (v sále) asi 600 studentů," vypověděl AFP v nemocnici jeden ze svědků. Chlapci seděli v zadních řadách a dívky vepředu, tedy blíže dveřím, kterými útočník vešel.

"Útoky na vzdělávání Hazárů a šíitů musí skončit. Zastavte útoky na budoucnost Afghánistánu, zastavte mezinárodní zločiny," reagoval na Twitteru zvláštní zpravodaj OSN pro Afghánistán Richard Bennett.

Zdroj: ČTK
Další zprávy