Abraham v Brně znovu nedojel, vítěz Stoner poléval šampaňským hostesku

Abraham v Brně znovu nedojel, vítěz Stoner poléval šampaňským hostesku
V kategorii MotoGP zvítězil s velkým náskokem Australan Casey Stoner.
Stoner se raduje na stupních vítězů.
Stoner s druhým Doviziosem a třetím Simoncellim.
Stoner častuje sprškou šampaňského jednu z hostesek.
Foto: karelabraham.com
Reuters Tomáš  Kubánek Reuters, Tomáš Kubánek
14. 8. 2011 17:52

Více než 150 tisíc diváků hnalo na Masarykově okruhu českého závodníka Karla Abrahama ve Velké ceně České republiky. Abraham však tradičně ani nebodoval ani nedojel. Jakub Kornfeil vybojoval ve své kategorii sedmé místo.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 minutami

EU a USA uvalily sankce na ruské činitele kvůli uvěznění Navalného

Evropská unie uvalila sankce na čtyři ruské představitele za uvěznění opozičního vůdce Alexeje Navalného a potlačování pokojných protestů. Mezi vysoce postavenými činiteli, k jejichž potrestání unie vůbec poprvé využila nový globální sankční režim, je i generální prokurátor Igor Krasnov či hlavní vyšetřovatel Alexandr Bastrykin.

Sankce v úterý uvalily na několik Rusů a podniků i Spojené státy. Jedná se o první protiruské sankce vlády prezidenta Bidena, který slíbil zaujmout k Rusku tvrdší postoj než jeho předchůdce Donald Trump. Republikánský exprezident se často vyjadřoval o svém ruském protějšku Vladimiru Putinovi obdivně a dlouhodobě se stavěl proti návrhům na potrestání Moskvy.

Americká vláda plánovala sankce vůči Rusku několik týdnů. Zatím není jasné, na které činitele konkrétně míří. Zacíleny jsou však kromě jedinců také na 14 společností, jež se většinou specializují na výrobu biologických a chemických látek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy