Tenisoví manželé Grafová a Agassi si spolu zahráli v Praze

Tenisoví manželé Grafová a Agassi si spolu zahráli v Praze
... a Steffi Grafová.
Slavný tenisový manželský pár doplnili mj. Hana Mandlíková,...
... Jana Novotná,...
... nebo Jiří Novák.
Foto: Jan Langer
Jan Langer
8. 6. 2011 0:37

Organizátorům čtvrtého dílu podniku Advantage Tennis se letos podařilo přivést do Prahy slavný manželský pár Andre Agassi - Steffi Grafová. Ti spolu s českými tenisovými legendami předvedli v O2 aréně povedenou show.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Po smrti černocha v Minneapolis vyšly do ulic stovky lidí, policie zasáhla slzným plynem

Policie v americkém městě Minneapolis rozháněla slzným plynem stovky demonstrantů, kteří se shromáždili na protest proti úmrtí černocha George Floyda. Informoval o tom list The Guardian. Floyd zemřel v pondělí poté, co mu při zatýkání klečel bělošský policista několik minut na krku, ačkoliv muž opakovaně říkal, že nemůže dýchat, a strážníka prosil, aby jej nezabíjel.

V ulicích kolem místa incidentu se sešel dav místních obyvatel, který zablokoval dopravu v blízkém okolí. Řada z protestujících měla nápisy vyzývající k ukončení policejní brutality, zatímco někteří vykřikovali "stíhejte policii". Podle The Guardian šlo o jedno z největších shromáždění, jaké kdy město Minneapolis zažilo.

Značně rozzuřený zástup se i přes silný déšť následně vydal směrem k místní policejní stanici, kde se střetl s hlídkujícími policisty. Někteří protestující rozbili okna stanice, zatímco jiní sprejovali na zaparkovaná policejní auta. Demonstranti také házeli na policisty lahve. Policie reagovala slzným plynem a zábleskovými granáty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy