Baníčku, my jsme s tebou! Skvěle fandíme, ale taky se rveme

Baníčku, my jsme s tebou! Skvěle fandíme, ale taky se rveme
Foto: Eduard Erben
Sport Sport
12. 3. 2012 23:33

Fandové Baníku Ostrava umějí vytvořit skvělou atmosféru, ale také jsou proslulí drsnými bitkami a nechutnými výtržnostmi. Hodně obav panuje z pátečního duelu Gambrinus ligy, kdy ostravský tým přijede na pražskou Letnou a střetne se s nenáviděnou Spartou.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Agentura Fitch potvrdila rating Česka. Očekává, že se země s ekonomickými dopady vypořádá

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti Česka na stupni AA-. Výhled ratingu je stabilní, což signalizuje, že agentura se hodnocení v dohledné době nechystá změnit.

Stabilní výhled podle agentury odráží očekávání, že se v Česu podaří díky přiměřené politické reakci absorbovat šok, který pandemie covidu-19 znamená pro domácí a zahraniční poptávku a že se česká ekonomika díky postupnému rušení protikoronavirových omezení a vakcinaci stabilizuje. Fitch odhaduje, že se na stavu hospodářství pozitivně projeví investice z fondů Evropské unie a vyzdvihuje silný český trh práce.

Podle české ministryně financí Aleny Schillerové není překvapením, že si ČR svou "skvělou pozici" v očích mezinárodních a nezávislých autorit bezpečně udržuje, míra veřejného zadlužení totiž zemi podle ní řadí mezi "nejdisciplinovanější ekonomiky" v EU.

Zdroj: ČTK
Další zprávy