FOTO Chicago: od krve k mazlení mimina se Stanley Cupem

Duncan Keith se mazlil střídavě s novorozeným synem Coltonem a Stanley Cupem, ke kterému synka taktéž přivezl.
Hokejisté Chicaga Blackhawks slaví se Stanley Cupem. Cesta k němu ale byla v šestém duelu finálové série s Bostonem Bruins více než trnitá. Ostatně přesvědčit se o tom můžete v naší následující galerii...
Ještě před samotným zápasem se všichni - včetně fotografů - nejvíce všímali v pátém duelu zraněných elitních centrů - bostonského Patrice Bergerona a chicagského Jonathana Toewse. Především druhý jmenovaný pak byl klíčovou postavou duelu.
Domácím měl vlít energii do krve jeden z přeživších pár týdnů starého bombového útoku na Bostonský maraton, který otřásl nejen městem ale celou Amerikou.
A povedlo se - domácí vlétli do zápasu jako uragán a již v 8. minutě překonal Crawforda Kelly...
Foto: Reuters
Reuters Reuters
25. 6. 2013 6:38
Podívejte se na galerii z rozhodujícího šestého finálového souboje NHL mezi Bostonem Bruins a Chicagem Blackhawks.

Letošního hokejová sezóna je u konce. Vítězem Stanley Cupu pro rok 2013 se stali hokejisté Chicaga, kteří navázali na úspěch z roku 2010. O jejich triumfu rozhodl šestý finálový duel na ledě Bostonu. Jeho průběh vám nyní připomene naše galerie...

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 8 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy