Napříč Aljaškou se psím spřežením. Rekordmanovi stačilo necelých devět dní

Napříč Aljaškou se psím spřežením. Rekordmanovi stačilo necelých devět dní
Trasa vede z Anchorage do Nome a je dlouhá 1760 kilometrů.
Letošní ročník vyhrál Američan John Baker.
Osmačtyřicetiletý dobrodruh závod zdolal za osm dní, 19 hodin a 46 minut, čímž zlepšil zhruba o tři hodiny dosavadní rekord čtyřnásobného šampiona Martina Busera z roku 2002.
Vítěz se svými psy.
Foto: Reuters
Reuters Tomáš  Kubánek Reuters, Tomáš Kubánek
16. 3. 2011 15:35

Letošní ročník legendárního závodu psích spřežení Iditarod na Aljašce vstoupil do dějin rekordním časem vítězného Johna Bakera.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Commerzbank v rámci úsporných opatření zruší 10 000 pracovních míst, píše německý list

Nový šéf německé banky Commerzbank chce zrušit 10 000 pracovních míst a zavřít stovky poboček. Oba kroky jsou součástí změny strategie banky. Jako první o věci informoval ve čtvrtek německý list Handelsblatt.

Commerzbank v létě hodlala představit novou strategii, včetně dalších úsporných opatření. Na začátku července ale rezignovali na své funkce generální ředitel Martin Zielke a předseda dozorčí rady Stefan Schmittmann, takže se banka rozhodla prezentaci odložit.

Na zrušení 2300 pracovních míst se v prosinci dohodlo nové vedení společnosti s odbory. Agentura Bloomberg už dříve napsala, že nový ředitel Manfred Knof, který se funkce ujal na počátku ledna, a předseda dozorčí rady Hans-Jörg Vetter pracují na ambicióznějším plánu snižování nákladů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy