Fotbalisté Walesu

Fotbalisté Walesu

Samostatná velšská fotbalová reprezentace debutovala 25. března 1876 v zápase proti Skotsku. V rámci olympijských her ale fotbalisté z Walesu hrají ve společném týmu Velké Británie,

Tým se zatím kvalifikoval jen na dva velké mezinárodní turnaji. Na světovém šampionátu 1958 se probojoval  do čtvrtfinále, kvalifikoval se i na Euro 2016. Tam Wales jako největší překvapení turnaje došel až do semifinále, v němž jej vyřadili budoucí šampioni z Portugalska.

Trenér Walesu je Chris Coleman, kapitánem Ashley Williams. Mezi největší hvězdy historie patří Ian Rush, Mark Hughes či Neville Southall. V současnosti to je útočník Realu Madrid Gareth Bale

Slováci uspěli u UEFA s odvoláním proti uzavření stadionu

Slovenský fotbalový svaz uspěl s odvoláním proti uzavření stadionu za rasismus fanoušků. Reprezentace měla původně bez diváků odehrát utkání kvalifikace mistrovství Evropy s Walesem, místo toho nyní svaz pouze zaplatí pokutu 15 tisíc eur (asi 387 tisíc korun).

Disciplinární komise UEFA potrestala Slovensko a Maďarsko za chování fanoušků při nedávném vzájemném kvalifikačním utkání v Budapešti, které hostující svěřenci českého trenéra Pavla Hapala vyhráli 2:1. Oběma svazům na jedno utkání zavřela stadion a Slovensku udělila pokutu 20 tisíc eur, Maďarsku 67 tisíc eur.

Slováci po odvolání dostali pouze pokutu 15 tisíc eur za urážlivé politické pokřiky. Nejbližší zápas národního týmu v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy s Walesem 10. října v Trnavě tak bude zpřístupněn fanouškům.

Pokračovat