Fotbalisté se "vykašlali" na ministra. Italská liga se hrála bez ohledu na epidemii

8. 3. 2020 17:29
Český fotbalista Jakub Jankto odehrál v italské lize celý zápas při výhře Sampdorie 2:1 nad Veronou.
Jakub Jankto
Jakub Jankto | Foto: ČTK

Nedělní program Serie A se jel beze změn navzdory výzvě italského ministra sportu Vincenza Spadafory k zastavení soutěže.

Spadafora požádal krátce před plánovaným výkopem zápasu v Parmě o odložení všech pěti utkání kvůli šíření koronaviru v zemi.

Sampdoria ještě v 77. minutě prohrávala, pak se ale trefil Quagliarella. Nejlepší střelec loňské sezony Serie A dokonal obrat v 86. minutě, kdy proměnil penaltu. Sampdoria se dostala ze sestupového pásma na 16. místo, Verona je osmá.

Juventus zdolal ve šlágru italské fotbalové ligy 2:0 Inter Milán a vrátil se na první místo tabulky. Černobílí ztratili v aktuální sezoně doma ve 13 zápasech jen dva body a se třetím Interem si poradili díky dvěma gólům ve druhém poločase. V 55. minutě se nejprve dostal k míči ve vápně Cristiano Ronaldo a jeho práce využil k přesnému zakončení Aaron Ramsey. V 68. minutě si velšský záložník narazil míč se střídajícím Paulem Dybalou a ten střelou vnějším nártem potvrdil vítězství.

"Stará dáma" se dostala o bod před druhé Lazio Řím. Inter prohrál poprvé v sezoně dva ligové duely za sebou a na první příčku ztrácí už devět bodů.

AC Milán nepomohl proti FC Janov k bodům ani gól Zlatana Ibrahimovice. Hvězdný švédský útočník snížil v 77. minutě po závaru před brankou a vstřelil svůj čtvrtý soutěžní gól po návratu do italské ligy.

Janov výsledek 2:1 udržel a připsal si třetí výhru z posledních čtyř zápasů. Díky tomu je na 17. místě, "Rossoneri" jsou sedmí.

V Parmě se začalo se zpožděním hodinu a čtvrt a domácí fotbalisté nezískali ze souboje s dosud posledním Spalem ani bod. Před prázdnými tribunami rozhodl o vítězství Ferrary 1:0 v 70. minutě z pokutového kopu Andrea Petagna. Jeho tým bodoval po pěti zápasech a nejméně do pondělního utkání Brescie se Sassuolem se odpoutal z posledního místa.

Italská fotbalová liga - 26. kolo: Parma - Spal Ferrara 0:1 (70. Petagna z pen.), AC Milán - FC Janov 1:2 (77. Ibrahimovic - 7. Panděv, 41. Cassata), Sampdoria Janov - Hellas Verona 2:1 (77. a 86. z pen. Quagliarella - 32. Zaccagni), Udine - Fiorentina 0:0, Juventus Turín - Inter Milán 2:0 (55. Ramsey, 68. Dybala).

1. Juventus Turín 26 20 3 3 50:24 63
2. Lazio Řím 26 19 5 2 60:23 62
3. Inter Milán 25 16 6 3 49:24 54
4. Bergamo 25 14 6 5 70:34 48
5. AS Řím 26 13 6 7 51:35 45
6. Neapol 26 11 6 9 41:36 39
7. AC Milán 26 10 6 10 28:34 36
8. Hellas Verona 25 9 8 8 29:26 35