Australský fotbal a reprezentace

Australský fotbal a reprezentace

Australský národní fotbalový tým reprezentuje svou zem na mezinárodních akcích typu mistrovství světa nebo mistrovství Asie. Austrálie čtyřikrát vyhrála Oceánský pohár národů (1980, 1996, 2000, 2004).

Australskou reprezentaci v současné době trénuje Ange Postecoglou. Mezi největší hvězdy výběru patří Tim Cahill nebo Robbie Kruse.

Nejvyšší fotbalovou soutěží v Australii je A-League, kterou v roce 2014 ovládl tým Brisbane Roar.

Austrálie zvládla penaltový rozstřel s Peru a postoupila na mistrovství světa

Fotbalisté Austrálie zdolali v interkontinentálním play off Peru a pošesté v historii postoupili na mistrovství světa. Na neutrálním hřišti v katarském Rajjánu musel po bezbrankovém průběhu rozhodnout penaltový rozstřel, ve kterém zvítězili "Socceroos" 5:4. Hrdinou se stal střídající brankář Andrew Redmayne. Austrálie se probojovala na závěrečný turnaj popáté v řadě.

Redmayne nahradil australskou jedničku Ryana v závěru prodloužení a v rozstřelu uspěl ve dvou případech. Rozhodla šestá série, ve které vychytal Valeru. Světový šampionát zná 31 z 32 účastníků. Poslední postupující vzejde z úterního duelu Nového Zélandu s Kostarikou, který se odehraje rovněž v Rajjánu.

Pokračovat