Zwolle před Spartou vyhrálo, Necid přihrál na vítězný gól

16. 8. 2014 23:43
Fotbalisté Zwolle v generálce na čtvrteční utkání play off Evropské ligy s pražskou Spartou zvítězili v nizozemské lize 2:1 na hřišti Dordrechtu. U rozhodujícího gólu asistoval Tomáš Necid.
Tomáš Necid
Tomáš Necid | Foto: Jakub Šafránek

Amsterodam - Fotbalisté Zwolle v generálce na čtvrteční utkání play off Evropské ligy s pražskou Spartou zvítězili v nizozemské lize 2:1 na hřišti Dordrechtu. O rozhodující gól se v nastavení postaral Saymak po asistenci českého reprezentanta Tomáše Necida. Ten si odbyl debut v novém týmu, kde hostuje z CSKA Moskva.

Necid přišel do hry v 56. minutě místo střelce první branky Thomase. Deset minut před koncem však dostal červenou kartu jeho spoluhráč Van Hintum a Dordrecht ihned přesilovou hru využil k vyrovnání. Ve třetí nastavené minutě ale hosté zaútočili a záložník Saymak zařídil cenné vítězství. Zwolle tak má po dvou kolech plný počet bodů a dělí se o vedení v tabulce s Eindhovenem.

Zwolle, které ve čtvrtek přivítá Spartu, nastoupilo v sestavě: Boer - Van Polen, Van der Werff (64. Lam), Broerse, Van Hintum - Saymak, Rienstra - Lukoki, Drost, Thomas (56. Necid) - Nijland (81. Pereira).