Zraněný Beckham na šampionát? Jako anglický talisman

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
19. 3. 2010 16:38
Trenér Capello chce vzít na MS nehrajícího Beckhama
David Beckham si na svém čtvrtém mistrovství světa nezahraje
David Beckham si na svém čtvrtém mistrovství světa nezahraje | Foto: Reuters

Londýn - Zranění z nedávného zápasu italské ligy znemožní anglickému reprezentantu Davidu Beckhamovi start na letošním mistrovství světa v Jihoafrické republice.

Přesto na něj může s anglickým výběrem letět.

Takovou možnost nabízí Beckhamovi italský trenér anglické reprezentace Fabio Capello.

"Požádali jsme Beckhama, aby jel do Jihoafrické republiky s námi. Bude záležet jen na něm a na jeho zranění. Hrát ale samozřejmě nebude," oznámil Capello ve španělské televizi Gol.

Čtěte také: Smolař Beckham, zní z Milána. Šel k nám, aby jel na MS

Je však otázkou, jak na tuto nabídku bývalý anglický kapitán zareaguje. Být u toho, a přitom nemoci zasáhnout do hry a pomoci mužstvu, může být ještě více frustrující. Spoluhráče však může přítomnost čtyřiatřicetileté hvězdy psychicky podpořit.

K inkriminovanému zranění achillovky došlo v nedělním ligovém utkání AC Milán proti Chievu, kdy Beckham nešťastně došlápl. Ihned další den se ve Finsku podrobil operaci. Na trávníky by se měl vrátit za šest měsíců.


 

Právě se děje

před 7 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy