"Zrádce" Payet konečně promluvil. Ve West Hamu jsem se nudil, říká

ČTK ČTK
10. 3. 2017 17:11
Jeho chování vzbudilo mezi fanoušky West Hamu obrovskou vlnu znechucení. Dimitri Payet nyní konečně promluvil o tom, proč si vytrucoval odchod do Marseille.
ME 2016, Francie-Německo: Dimitri Payet
ME 2016, Francie-Německo: Dimitri Payet | Foto: Reuters

Marseille - Devětadvacetiletému záložníkovi Dimitri Payetovi připadal defenzivní styl trenéra Slavena Biliče nudný a cítil, že v londýnském mužstvu stagnuje. Aspoň to tvrdí ve svém prvním rozhovoru na téma odchod z West Hamu.

"Způsob hry a defenzivní systém se mi nelíbil. Lze říci, že jsem se tam nudil a chodil do zápasů bez radosti. Byl jsem v kontaktu s Marseille a hlavně s trenérem Rudim Garcíou, jehož filozofii dobře znám," řekl Payet v listu L'Equipe.

Bilič nejprve oznámil, že "Kladiváři" trucujícího Payeta přes touhu odejít v žádném případě nepustí, nakonec ho však bývalému klubu prodali. Vicemistr Evropy z minulého roku tak opustil WHU ani ne rok po podepsání nové pětileté smlouvy, za což sklidil hodně kritiky.

"Rozhodování bylo rychlé. Kdybych čekal šest měsíců, tak by to byla ztráta času," prohlásil Payet. "Myslím, že tam nebyl prostor na zlepšení. Naopak jsem riskoval, že se budu zhoršovat. Potřeboval jsem novou výzvu," dodal ofenzivní záložník.

West Ham se hlavně v úvodu sezony trápil a Payeta hubené ubojované výhry nebavily. "Jednou jsme doma porazili 1:0 Hull, který snad čtyřikrát trefil tyč naší branky. V šatně byli všichni šťastní, ale nejlepší hráč zápasu byla vlastně tyč," konstatoval bývalý fotbalista Nantes, St. Étienne nebo Lille, který na jaře za Olympique zatím odehrál osm soutěžních duelů a vstřelil tři branky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Benátky zažívají nápor turistů. Příští rok už bude vstup do centra za peníze

Do Benátek se před pondělním církevním svátkem Ferragosto vydalo téměř sto tisíc turistů. S fenoménem masového turismu se tak město na laguně potýká stejně jako před koronavirovou pandemií, poznamenala agentura APA.

Před svátkem, který je zároveň vrcholem období dovolených, v sobotu v Benátkách úřady napočítaly na 93 000 turistů. Bylo mezi nimi 75 000 cizinců, vyplývá z dat benátské koordinační a monitorovací centrály, která má k dispozici veškeré městské kamery.

Letošní léto je přitom poslední, kdy se mohou jednodenní turisté do historického centra dostat bez vstupného, které bude zavedeno v příštím roce. Turisté, kteří žijí mimo region Benátsko a nehodlají ve městě přespat, si pak budou vstup do historického města rezervovat na internetu. Lidé, kteří se objednají dlouho dopředu, mají dostat slevu.

Podle toho, který den se do Benátek vydají, budou platit za vstup do města tři až deset eur (73 až 244 korun). Rezervační systém má být otestován už v příštích týdnech.

Benátská radnice zatím nechystá stanovit denní limit počtu turistů, ale chce příliv návštěvníků regulovat. V některé dny bývá ve městě na laguně přes 100 000 turistů.

Svátek Ferragosto, který je v Itálii dnem pracovního volna, zavedl v roce 18 před naším letopočtem císař Augustus, a připomínal ukončení sklizně první srpnový den. V křesťanské éře byly oslavy posunuty na polovinu měsíce a spojeny se svátkem Nanebevzetí Panny Marie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy