Zprvu šance, pak selhání. Tři góly CSKA srazily Spartu

30. 9. 2010 20:57
CSKA Moskva - Sparta Praha 3:0 (0:0)
Sparta dostala v Moskvě všechny góly v závěru
Sparta dostala v Moskvě všechny góly v závěru | Foto: Jakub Šafránek

Moskva - Celkem třiasedmdesát minut žila šance pražské Sparty na zisk bodu ve čtvrtečním utkání Evropské ligy. Tak dlouho držel letenský celek na hřišti zvučného CSKA Moskva nerozhodný výsledek.

Závěr však svěřenci Jozefa Chovance hrubě nezvládli, dostali tři góly, a nakonec si tak odváží z ruské metropole nikterak lichotivou prohru 0:3.

Zápas jsme sledovali ON-LINE ZDE:
Chovanec: Svoji kůži CSKA neprodáme lacino
Pozor na Vágnera Lovea, varuje Sparta. A chce bodovat

Co naplat, že hostující zadáci ubránili kanonýra Vágnera Lova, když ho brankově zastoupil jeho kolega Doumbia.

Nejen, že se útočník z Pobřeží slonoviny dvakrát střelecky prosadil, ale stál šest minut před koncem i u odpískání penalty, když trefil míč do ruky Ericha Brabce.

Byl to vůbec zápas, v němž mohla Sparta pomýšlet na víc. Už v úvodu měl velkou šanci čerstvý reprezentant Václav Kadlec, ale nejspíše v domnění, že je v ofsajdu, vypálil na brankáře Akinfejeva nepříliš výraznou střelu. Škoda, praporek rozhodčího totiž zůstal správně dole, a osmnáctiletý forvard si tak mohl jen marně drbat hlavu.

Stejně tak, jako Bony Wilfried po půlhodině hry, kdy mu důrazné zakončení zhatil Akinfejev dobrým vyběhnutím.

Domácí zahrozili až v závěru první a Jaromír Blažek musel o to více své obránce vyplísnit. Nejprve se na něj hnal po parádní kombinaci Vágner Love a později i Mark González. Letenský brankář však v obou případech zazářil.

Doumbia v závěru zhatil sparťanské naděje

Měla to však být předzvěst toho, že se Spartě závěry poločasů mohou krutě nevyplatit. I po přestávce totiž hosté hráli velmi sympaticky.

V sedmašedesáté minutě mohl navíc udeřit Kucka, který se po Kladrubského přihrávce chytře zbavil i bránícího obránce. Jeho rána nicméně postrádala tvrdost a Akinfejev s ní proto neměl problém.

Střely pak už navíc měly mířit na opačnou branku. V hlavní roli se navíc ocitl již zmíněný Doumbia. Ten nejprve tak dlouho motal hlavu sparťanským obráncům, až raději zakopli míč na roh.

K němu se postavil González, poslal míč přesně na hlavu Berezuckého, a když sparťanské malé vápno zůstalo trestuhodně nehlídané, neměl Doumbia žádný problém dopravit míč až za Blažka - 1:0.

Inkasovaná branka nalomila odpor českého mistra. A CSKA toho využilo. O chvíli později zahrál Erich Brabec v pokutovém území rukou, což sudímu neušlo (nic na tom nezměnily ani protesty Tomáše Řepky) a pískala se penalta.

Jaromír Blažek sice směr střely Marka Gonzáleze vystihl, rána ale byla tak přesná, že na ní nedosáhl.

A aby závěr o to více připomněl exhibici, využil přihrávky Dzagojeva ke třetímu gólu opět Doumbia. Moskevského hrdinu zápasu pak nahradil za ohromného potlesku Tomáš Necid. Ten už naštěstí pro Spartu další branku nepřidal.