Zoufalá Sparta trpěla i v Jihlavě. Přežila šance soupeře a vysvobodil ji gól v závěru

Sport Sport
25. 9. 2019 19:06
Fotbalisté Sparty vyhráli ve 3. kole MOLC Cupu po bídném výkonu na půdě druholigové Jihlavy 2:1
Martin Hašek
Martin Hašek | Foto: Milan Kammermayer

Sparta se sice na Vysočině dostala rychle do vedení, když se trefil Libor Kozák, jenže její trápení to neukončilo. Vzápětí totiž srovnal Tomáš Smejkal a domácí druholigový celek favoritovi i dál pořádně zatápěl. Nevyužil však několik šancí, a když ve druhé půli dostal míč přece jen do sítě, odpískali rozhodčí ofsajd, který ovšem žádný ze záběrů nepotvrdil…

Až pět minut před koncem se Letenští prosadili, po závaru se trefil hlavou střídající Martin Hašek. Jihlava mohla i tak vyrovnat, v nastavení Pražany mačkala, ale v posledních vteřinách nevyužil tutovku Mohamed Tijani, který zcela sám před Florinem Nitou nastřelil jen gólmana.

3. kolo českého fotbalového poháru MOL Cupu:

Jihlava - Sparta Praha 1:2 (1:1)

Branky: 15. Smejkal - 13. Kozák, 85. Hašek. Rozhodčí: Rejžek - Kotalík, Pečenka.

Sestava Sparty: Nita - Vindheim, Kaya, Hancko, Frýdek (49. Hanousek) - Karlsson (76. Graiciar), Kanga (64. Hašek), Mandjeck, Trávník, Plavšič - Kozák. Trenér: Jílek.

 

Právě se děje

Aktualizováno teď

Předsedou Senátu zůstane Vystrčil, zástupce bude mít nově jen čtyři

Vedení Senátu bude nově pětičlenné, v čele zůstane Miloš Vystrčil (ODS). Počet místopředsedů horní komory se o jednoho snížil. Zůstanou jimi Jiří Růžička a Jan Horník z klubu Starostů, Jiří Oberfalzer z klubu ODS a TOP 09. Nováčkem bude Jitka Seitlová (KDU-ČSL). Dohodly se na tom senátorské kluby v rámci povolebního uspořádání, oznámil dnes předseda klubu ODS a TOP 09 Zdeněk Nytra.

Klub pro liberální demokracii - Senátor 21 ani společný klub ANO a ČSSD nebudou mít zastoupení v užším vedení horní komory. Místo ve vedení po Milanu Štěchovi (ČSSD), který po čtvrt století v říjnových volbách mandát neobhájil, tak zůstane neobsazené.

Senátní výbory se o jeden rozšíří rozdělením zdravotního a sociálního. Sociální výbor povede dosavadní místopředsedkyně Senátu Miluše Horská z klubu KDU-ČSL. Senátní komise pro audity EU o unijních dotacích se změní na komisi pro dohled nad poskytováním dotací z veřejných rozpočtů, nově vznikne komise pro kraje postižené těžbou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy