Změny v ČMFS se zřejmě oddálí. Pražský svaz zůstal stát

Jiří Šidliák
29. 6. 2008 18:45
Pražský fotbalový svaz opět nenašel společnou řeč
Foto: Ondřej Besperát

Praha - Stejně jako v lednu letošního roku, také nedělní 15. Valná hromada Pražského fotbalového svazu (PFS) skončila fiaskem. Devadesát šest přítomných delegátů nebylo schopno se domluvit ani na základní věci - programu jednání.

Hovořit se tak dá o úspěchu stávajícího vedení PFS, potažmo celého fotbalového svazu. Naopak příznivci reformy a pobouření fanoušci se zatím zásadních změn nedočkají.

Silná polarizace vztahů uvnitř ČMFS byla patrná i na pražském nedělním jednání. Proto se zástupci fotbalových klubů z hlavního města rozešli stejně jako na poslední valné hromadě v podstatě ještě dříve, než schůze pořádně začala.

Čtěte také: Dvě stejné komise, návrat Lněničky. Boj na svazu trvá

Kamenem úrazu se opět stalo schvalování programu. Návrhy se objevily dva: první od Výkonného výboru PFS, protinávrh pak podaly kluby Meteor a Bohemians Praha. Ani jeden z nich však potřebná nadpoloviční většina přítomných delegátů nepřijala.

O jediný hlas neprošel "revoluční" program obou klubů, který obsahoval také bod o odvolání několika členů výkonného výboru i předsedy pražského svazu Václava Chvály. Ten se tak ve funkci znovu udržel.

Další pokus za půl roku

A jelikož bez programu se nedá pracovat, došlo po patnáctiminutové přestávce k očekávané události. Valná hromada byla ukončena.

Ondřej Lněnička schůzi brzy ukončil.
Ondřej Lněnička schůzi brzy ukončil. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

"Pracovní předsednictvo ukončuje patnáctou valnou hromadu s tím, že nebyl schválen její volební program," oznámil předsedající schůze Ondřej Lněnička delegátům po pouhé hodině zasedání a ti se rozešli, aniž by projednali jediný podstatný bod.

Znovu se setkají nejpozději do konce ledna příštího roku. "Výkonnému výboru PFS bylo uloženo svolat další mimořádnou valnou hromadu do 31. 1. 2009," ukončil nedělní schůzi Lněnička.

Po hodinovém jednání byla na některých delegátech patrná úleva, jiní zase netajili své zklamání a rozhořčení. Nespokojenost vládla pochopitelně hlavně v táboře "reformátorů", kterým jejich cíle unikly znovu o jediný hlas.

Čtěte také: Exkluzivně: Jak funguje čistka v českém fotbale

S rozpačitými reakcemi se poté setkalo vyjádření zástupce nejmenovaného klubu, který prý "nevěděl, že je potřeba hlasovat i pro návrh programu a čekal jen na jednání o odvolání členů výkonného výboru".

Nebýt jeho nepozornosti, mohla se nedělní schůze vyvíjet úplně jinak. "Nešlo tu přece jen o vývoj v Praze, ale o další směřování českého fotbalu. Budeme teď celé republice pro srandu," reagoval na to smutně jiný delegát, nasedl do auta ;a odjel domů.

Rozhovor s předsedajícím nedělní valné hromady a šéfem Odvolací a revizní komise ČMFS Ondřejem Lněničkou přineseme v pondělí.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
Další zprávy