Zlost přetrvává. Kouč Ghany: Suárez je prostě podvodník

Ivo Pospíšil, ip
10. 7. 2010 18:30
Boží ruka? Spíš ruka ďábla, zlobí se kouč Rajevac
Luis Suárez a jeho "boží ruka" v zápase s Ghanou
Luis Suárez a jeho "boží ruka" v zápase s Ghanou | Foto: Sport

Johannesburg - Bylo to trpké vyřazení ze čtvrtfinále, které napsalo další příběh na právě probíhajícím mistrovství světa. Ghana, jakožto v té době už jediný africký zástupce na turnaji, měla historický postup mezi nejlepší čtyři týmy na dosah.

A pak se vše shodou několika neúspěšných událostí rozplynulo, což ještě dnes leží některým fanouškům v žaludku.

Čtěte také:
Nejlepší brankář MS? Suárez, žertuje Stekelenburg
I já mám svou boží ruku, jásal hrdina Uruguaje Suárez

Ambiciózní celek byl v prodloužení zápasu s Uruguají, za stavu 1:1, blízko vítězné trefě. Ve stodvacáté minutě po tlaku v pokutovém území vypálili jeho hráči dvakrát na bránu. V obou případech překonali brankáře Musleru, v obou případech ale zasáhl na brankové čáře stojící Luis Suárez.

Což o to, první odkop byl regulérní, ten druhý už nikoliv. Kanonýr Ajaxu se prokázal i jako dobrý brankář a vyboxoval míč směřující do sítě rukou.

Následoval jasný verdikt rozhodčího, červená karta a penalta. K ní se postavil Gyan Asamoah, jenže v klíčovou chvíli trefil břevno. Zápas proto skončil nerozhodně a přešlo se k penaltovému rozstřelu. A tam Ghana selhala podruhé.

Boží ruka? Spíš ruka ďábla, tvrdí Rajevac

Z Luise Suáreze se tak rázem stal hrdina, a tyto jeho pocty nemůže kouč Ghany Milovan Rajevac překousnout.

"Někdo říká, že Suárez je hrdina a on si teď proto pyšně vykračuje," citují Rajevace stránky Eurosportu.

"Lidé, proberte se. Není to hrdina, je to obyčejný podvodník. A co že to říká o boží ruce? To byla spíše ruka ďábla," nebral si servítky.

Suárez pak následkem vyloučení chyběl v semifinále a Uruguay tam nestačila na Nizozemsko. V sobotu večer ji tak čeká boj o třetí místo. Ghana naopak ztratila po neúspěšném penaltovém rozstřelu šance na historický úspěch, žádný africký tým se totiž v nikdy do této fáze nepodíval.

"FIFA by měla po tomto podvodu změnit pravidla. V případě, že někdo zastaví za podobných okolností míč na brankové čáře, rozhodčí by měli rovnou uznat gól a ne nařizovat pokutový kop," tvrdí Rajevac.

"Myslím, že jsme pak mohli jít až do finále a způsobit velké překvapení. Byli bychom třeba prvními africkými mistry světa. Vše se ale zlomilo, když Gyan nedal tu penaltu. Ztratili jsme pak zápas, který jsme měli vyhrát. Bylo to velmi bolestivé," uzavřel srbský lodivod.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Fotbalisté Bayernu budou mít nižší plat až do konce sezony

Fotbalisté Bayernu Mnichov budou i po restartu německé bundesligy pobírat menší plat. Hvězdy mistrovského týmu, jenž míří za obhajobou titulu, se s vedením klubu dohodly na snížené mzdě do konce sezony.

"Potěšilo nás, že mužstvo má pro současnou situaci plné pochopení," řekl deníku Bild prezident Bayernu Herbert Hainer. Konkrétní údaje neuvedl. Za duben, kdy se bundesliga kvůli koronavirové pandemii nehrála, měli hráči plat nižší o 20 procent.

Zatím není jasné ani to, kdy pro Bayern tato sezona skončí. Bundesliga by měla být uzavřena 27. června, pokud by se mnichovský tým dostal do finále Německého poháru, hrál by ho 4. července. Finále Ligy mistrů, v níž je bavorský velkoklub teprve v osmifinálové fázi, se bude hrát nejspíš až na konci srpna, až skončí všechny národní ligové soutěže.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchový vod

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchových vod. Průtoky v potocích jsou velmi nízké a kyslíkový deficit může ohrozit vodní ekosystém. Zákaz odběru povrchových vod platí už také na Chomutovsku. Lidé nesmějí brát vodu na zalévání zahrad, hřišť a trávníků či na napouštění bazénů a mytí aut z Maršovského potoka, Bouřlivce a Štrbického potoka. Zákaz platí do 31. října. Za nedodržení vyhlášky hrozí pokuta v případě fyzické osoby do 50 tisíc korun a v případě podnikatelů do 100 tisíc korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy