Zlín v boji o návrat do Evropské ligy končí, finále poháru si proti Slavii zahraje Jablonec

Aktualizováno 25. 4. 2018 21:45
Jablonec porazil v semifinále fotbalového MOL Cupu Zlín 1:0 a v boji o pohár vyzvou mistrovskou Slavii. Ve Zlíně rozhodla branka Lukáše Masopusta.
Lukáš Masopust (s míčem) vystřelil Jablonci postup do finále MOL Cupu.
Lukáš Masopust (s míčem) vystřelil Jablonci postup do finále MOL Cupu. | Foto: ČTK

Zlín - Fotbalisté Jablonce zvítězili v semifinále domácího poháru MOL Cupu ve Zlíně nad obhájci prvenství 1:0 a ve finále vyzvou Slavii Praha. Jediný gól zápasu vstřelil ve 28. minutě hlavou Lukáš Masopust. Jablonec se probojoval podeváté do finále poháru, který dvakrát vyhrál. Naposledy se mu to povedlo před pěti lety. Zlínu se proti Jablonci nedaří, prohrál poslední čtyři vzájemné zápasy při skóre 0:9.

"Doplatili jsme na hloupost při našem gólu, kdy soupeře lajdácky nepokryl Mehanovič. Kdyby nepadl gól tak brzo, tak jsme si to s nimi mohli ještě rozdat. Soupeř byl daleko lépe kondičně připravený, zaslouženě postoupil," řekl po zápase trenér Zlína Vlastimil Petržela, který musel při absenci zraněných krajních zadáků zařadit na místo pravého obránce stopera Bača.

Jablonec v úvodu zápasu přesněji kombinoval, zahrozil několika útoky po pravé straně, brankáře Zlámala ale vážněji neprověřil. Ševcům vázla souhra ve středu pole. Přesto se po centru Ekpaie ve 13. minutě míč propadl až na k Jiráčkovi, jehož tvrdou střelu levačkou stačil brankář Hrubý v pádu vyrazit.

Severočeši táhli většinu útoků po pravé straně, kde se do akcí zapojoval aktivní obránce Holeš. První vážnější šanci měli hosté ve 21. minutě, kdy po Doležalově akci brankář Zlámal jen přizvedl Jovovičovu střelu a míč v poslední chvíli vykopl z brankové čáry stoper Gajič. Z územní převahy také Jablonec vytěžil ve 28. minutě jedinou branku zápasu. Po centru Doležala nechali zadáci Zlína hodně prostoru Masopustovi, na jehož hlavičku brankář Zlámal nedosáhl.

"Naběhl jsem si do volného prostoru. Křikl jsem na Doležala, ať mi to dá na penaltu. Chtěl jsme přihrávku po zemi. Možná bych to ale nohou nedal. Naštěstí mi přihrál přesně na hlavu. V první chvíli jsem si myslel, že střelu Zlámal chytí. Ale jen si na míč sáhl," popsal rozhodující okamžik zápasu střelec vítězného gólu.

Ve 41. minutě po Jovovičově centru z levé strany netrefil Chramosta ve vyložené příležitosti branku. V závěru poločasu měl i šanci zlínský Vukadinovič, který ale neustál střet s brankářem Hrubým.

"Jablonec byl malinko lepší. Hrozil nám po stranách a my jsme propadali. Ale velká škoda naší chyby před inkasovaným gólem. Mrzí mě před koncem prvního poločasu střet s brankářem Hrubým, který mě srazil a měla být penalta," posteskl si útočník Zlína Vukadin Vukadinovič.

Hned po změně stran po centru Ekpaie z pravé strany mohl vyrovnat Holzer, jehož hlavičku z malého vápna stačil Hrubý vyrazit. Útočná aktivita ale Zlínu dlouho nevydržela, v závěrečné půlhodině už měl režii ve svých rukou Jablonec. V 63. minutě po chybě Jiráčka zachránil situaci Zlámal, který v pádu nohou vykopl střelu Doležala. Navzdory snaze se už nervózně hrajícímu Zlínu vyrovnat nepodařilo a pozorně hrající Severočeši těsnou výhru ubránili.

"Splnili jsme náš cíl, kterým byl postup do finále. Dnešní zápas byl jiný než nedávný vzájemný ligový duel, kdy jsme ve Zlíně vyhráli a dali čtyři góly. Pohár je něco jiného. Bylo cítit, že z nás měli domácí respekt. Ale byl to jiný Zlín," řekl trenér Jablonce Petr Rada.

Semifinále MOL Cupu, českého fotbalového poháru:

Fastav Zlín - FK Jablonec nad Nisou 0:1 (0:1)

Branka: 28. Masopust. Rozhodčí: Příhoda - Moláček, Pochylý. ŽK: Bartošák, Jiráček.- Trávník. Diváci: 4702,

Sestavy:

Zlín: Zlámal - Bačo, Bijimine, Gajič, Bartošák - Jiráček, Hnaníček (46. Traoré)- Ekpai, Mehanovič (37. Železník), Holzer (80. Džafič)- Vukadinovič. Trenér: Petržela.

Jablonec: Hrubý - Holeš, Pernica, Lischka, Zelený (46. Hanousek)- Masopust, V. Kubista (75. Hübschmann), Trávník, Jovovič - Chramosta (55. Považanec), Doležal. Trenér: Rada.