reklama
 
 

Zlín už plánuje, jak hrát bez Železníka. Jeho odchod naruší sehranost

9. 12. 2015 13:36
Trenérem Zlína je Páník přesně rok poté, co vystřídal u tehdy druholigového týmu odvolaného Martina Pulpita. Po této výměně Zlín pozměnil herní styl, jeho svěřenci přešli na ofenzivnější fotbal.

Zlín - Velkým překvapením podzimní části první fotbalové ligy je šesté místo nováčka soutěže Zlína. Trenér Bohumil Páník navzdory zisku 24 bodů nabádá k pokoře, i když ho výsledky a výkony jeho svěřenců potěšily.

"Čeká nás klidná zimní přestávka. Jsme spokojeni, nic jiného říci nemohu. Rozhodně se však nemůžeme vznášet v oblacích. Stále se díváme pod sebe, neboť s výjimkou Baníku všechna ostatní mužstva stále bodovala," řekl ČTK Páník, jehož mužstvo postoupilo do nejvyšší soutěže ze třetího místa ve druhé lize až na poslední chvíli po odřeknutí Varnsdorfu a odborníci řadili Zlín k hlavním adeptům na sestup.

Chtějí být ještě lepší

Navzdory dosavadnímu úspěchu vidí Páník i rezervy. "Trápí nás chyby v přechodové i finální fázi. V našich možnostech i silách je, abychom se na jaře ještě zlepšili," uvedl trenér i navzdory tomu, že kádr zřejmě opustí nejlepší týmový střelec Lukáš Železník. O autora osmi podzimních gólů usiluje Slavia Praha.

"Jeho chystaný odchod vnímám jako situaci, která je součástí fotbalu. Nepřesvědčoval jsem jej, aby zůstal. Věřím, že k dalším odchodům nedojde. Není vyloučen příchod posily do útoku," řekl Páník. Do jarní sestavy počítá s ofenzivně laděným Antonínem Fantišem, jenž je v týmu ligového nováčka na hostování z Jablonce, ale kvůli dlouhodobému zranění na podzim neodehrál ani jeden ligový zápas.

Sehranost se naruší

Trenérem Zlína je Páník přesně rok poté, co vystřídal u tehdy druholigového týmu odvolaného Martina Pulpita. Po této výměně Zlín pozměnil herní styl, jeho svěřenci přešli na ofenzivnější fotbal.

"Ani po postupu do první ligy jsme od našeho herního stylu neustoupili. Pochopitelně kvalitní týmy, jakými jsou Plzeň, Sparta nebo Mladá Boleslav, naši otevřenou hru potrestaly. Po herní stránce jsme se za naše výkony ani proti těmto silným protivníkům nemuseli stydět," uvedl Páník.

"Těžili jsme hodně ze spolupráce útočné dvojice, která se dobře zapojovala po ztrátách míče i do bránění. Odchodem Železníka se tato sehranost naruší. Ale v našich možnostech je postupně zapracovat do týmu vhodnou náhradu," věří kouč.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

autor: ČTK | 9. 12. 2015 13:36

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama