Zlatý míč vede po podzimu Nedvěd, Čech je až druhý

Sport Sport, Red Spo
22. 12. 2008 12:25
1. Nedvěd, 2. Čech, 3. Baroš

Praha - Anketu Zlatý míč o nejlepšího českého fotbalistu na podzim ovládl záložník Pavel Nedvěd, který před jarní druhou částí vede těsně před brankářem Petrem Čechem. Třetí je zatím útočník Milan Baroš.

Letošní ročník ankety, kterou pořádá Klub sportovních novinářů, je zajímavý právě soubojem mezi Nedvědem a Čechem.

Opora Juventusu Turín zatím vyhrála pětkrát, gólman Chelsea sice jen čtyřikrát, ale zato v posledních čtyřech letech. Kromě toho, že se na jaře utkají o pomyslný trůn, střetnou se i na hřišti -  v osmifinále Ligy mistrů.

Čtěte dále: Krutý los LM: Čech na Nedvěda, Liverpool proti Realu

Nedvěd, který v minulém ročníku obsadil čtvrté místo, zažil letos vydařený podzim. Byl u toho, když Juventus dvakrát porazil Real Madrid a v italské lize patřil k hvězdám nejen svého týmu.

Stejně jako Petru Čechovi se ale ani jemu nevyhnuly zdravotní problémy.

Čtěte také: Nedvěd nejspíš už letos skončil. Má zánět v levé noze

Na podzim byl Nedvěd nejlepším českým fotbalistou podle osmadvaceti novinářů, sedmnáct žurnalistů potom na první příčku dosadilo Čecha a osm z nich označilo nejvýše Radka Šírla, který figuruje na čtvrtém místě.

Těsně za třetím Barošem, těsně před pátým Tomášem Necidem.

Překvapením je rozhodně šestnácté místo Jana Morávka z druholigových Bohemians 1905, který předstihl mimo jiné reprezentanty Martina Fenina (sedmnáctý) nebo Jaroslava Plašila (čtyřiadvacátý).

Vítěz ankety Zlatý míč v sezoně 2008/2009 bude znám po ukončení jarní sezony.

Výsledky:
1. Nedvěd (Juventus) 728, 2. Čech (Chelsea) 720, 3. Baroš (Galatasaray) 428, 4. Šírl (Petrohrad) 411, 5. Necid (Slavia) 405, 6. Jankulovski (AC Milán) 301, 7. Grygera (Juventus) 257, 8. Svěrkoš (Ostrava) 247, 9. Ujfaluši (Atlético Madrid) 222, 10. Sionko (FC Kodaň) 220, 11. Kadlec (Leverkusen) 180

 

Právě se děje

Další zprávy