Zlatokop Weiss, zhrzený Romário nebo loajální Guardiola. Jak dopadly hvězdy v Kataru

Josef Káninský
24. 11. 2022 19:38
Fanoušci jej osočili, že je zlatokop. Vladimír Weiss mladší ale tvrdí, že by byl hloupý, kdyby býval neodešel hrát do Kataru. Dvaatřicetiletý slovenský záložník, jenž se před dvěma lety z dějiště letošního mistrovství světa vrátil, je jedním z evropských fotbalistů nadprůměrné výkonnosti, kteří Katarem prošli. Připomeňte si jejich osudy.
Pep Guardiola
Pep Guardiola | Foto: Reuters

Zastánce MS v Kataru

Mnohem úspěšnější trenérskou kariéru má na kontě Xaviho starší krajan a tři roky i spoluhráč Pep Guardiola. Současný šéf lavičky Manchesteru City ještě jako hráč po dvou letech v Itálii vyslyšel nabídku Al-Ahlí z Dauhá.

Odehrál tam pětatřicet utkání a tým zůstal bez výrazného úspěchu, ale španělský záložník tolik zářil, že jej nabídkami neustále bombardovaly kluby z Evropy. Nedbal na ně a na závěr kariéry odešel do Mexika. Katařané na něj však nezapomněli a před sedmi lety, ještě když trénoval v Bayernu Mnichov, mu nabídli místo trenéra národního týmu. To už byla země potvrzena jako pořadatel letošního MS.

Guardiola mířil k vyšším metám, nicméně v kontroverzích kolem místa turnaje zůstává na jeho straně. "Lidé v Kataru musí zemi pomoci, aby byla akce co nejúspěšnější. Je to dobrý krok, přivést velký fotbal do této části světa. Zbytek zeměkoule ho může lépe poznat. Fotbal je skvělá příležitost k potkávání různých kultur."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy