Zlatokop Weiss, zhrzený Romário nebo loajální Guardiola. Jak dopadly hvězdy v Kataru

Josef Káninský
24. 11. 2022 19:38
Fanoušci jej osočili, že je zlatokop. Vladimír Weiss mladší ale tvrdí, že by byl hloupý, kdyby býval neodešel hrát do Kataru. Dvaatřicetiletý slovenský záložník, jenž se před dvěma lety z dějiště letošního mistrovství světa vrátil, je jedním z evropských fotbalistů nadprůměrné výkonnosti, kteří Katarem prošli. Připomeňte si jejich osudy.
Xavi Hernández
Xavi Hernández | Foto: Reuters

Sběratel trofejí

Nejslavnějším z nich je Xavi. Současný trenér Barcelony v katalánském klubu prošel všemi věkovými kategoriemi a jako majitel pětadvaceti klubových trofejí včetně čtyř z Ligy mistrů odešel v pětatřiceti do Al-Saddu.

V historicky nejúspěšnějším klubu země z jedné čtvrti v Dauhá mu dali roční plat 10 milionů eur. Nebyl to žádný "důchod", protože kdyby s populárním tvůrcem hry v sestavě mužstvo přestalo vyhrávat, byl by to nejen sportovní neúspěch, ale představenstvo klubu by doma ztratilo prestiž. Zpočátku to tak vypadalo, ale trpělivost se vyplatila a Xavi dovedl Al-Sadd ke čtyřem trofejím včetně dalšího titulu v tamní Stars League. Dokonce sedm jich přidal za pouhé dva roky v roli trenéra, loni ale vyslyšel volání Barcelony, aby ji v nelehkém období vrátil na výsluní.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Běloruští advokáti hájící Cichanouského a Kalesnikavovou přišli o licenci

Dva běloruští advokáti, kteří obhajovali známé opoziční tváře včetně Maryji Kalesnikavové nebo Sjarheje Cichanouského, přišli o licenci, uvedl nezávislý běloruský portál Zerkalo. Advokáti nemohou pokračovat v činnosti nebo navštěvovat uvězněné opoziční aktivisty.

Advokáta Uladzimira Pylčanku, který hájil Kalesnikavovou, vyloučila rada minského kolegia advokátů, sdělil na sociálních sítích opoziční politik Viktar Babaryka. Pylčanka tak podle něj nebude moci za Kalesnikavovou docházet. Kalesnikavová v prezidentských volbách v roce 2020 podporovala hlavní opoziční kandidátku Svjatlanu Cichanouskou. Nyní si odpykává 11letý trest odnětí svobody. V minulých dnech prodělala operaci a byla na ARO.

O možnost vykonávat advokátní činnost přišel také Viktar Mackevyč, obhájce známého blogera a manžela Cichanouské Sjarheje Cichanouského. Ten byl v minulém roce odsouzen k 18 letům vězení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy