Zlatokop Weiss, zhrzený Romário nebo loajální Guardiola. Jak dopadly hvězdy v Kataru

Josef Káninský
24. 11. 2022 19:38
Fanoušci jej osočili, že je zlatokop. Vladimír Weiss mladší ale tvrdí, že by byl hloupý, kdyby býval neodešel hrát do Kataru. Dvaatřicetiletý slovenský záložník, jenž se před dvěma lety z dějiště letošního mistrovství světa vrátil, je jedním z evropských fotbalistů nadprůměrné výkonnosti, kteří Katarem prošli. Připomeňte si jejich osudy.
Xavi Hernández
Xavi Hernández | Foto: Reuters

Sběratel trofejí

Nejslavnějším z nich je Xavi. Současný trenér Barcelony v katalánském klubu prošel všemi věkovými kategoriemi a jako majitel pětadvaceti klubových trofejí včetně čtyř z Ligy mistrů odešel v pětatřiceti do Al-Saddu.

V historicky nejúspěšnějším klubu země z jedné čtvrti v Dauhá mu dali roční plat 10 milionů eur. Nebyl to žádný "důchod", protože kdyby s populárním tvůrcem hry v sestavě mužstvo přestalo vyhrávat, byl by to nejen sportovní neúspěch, ale představenstvo klubu by doma ztratilo prestiž. Zpočátku to tak vypadalo, ale trpělivost se vyplatila a Xavi dovedl Al-Sadd ke čtyřem trofejím včetně dalšího titulu v tamní Stars League. Dokonce sedm jich přidal za pouhé dva roky v roli trenéra, loni ale vyslyšel volání Barcelony, aby ji v nelehkém období vrátil na výsluní.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 17 minutami

V Indonésii bude hrozit až rok vězení za nemanželský sex

Indonéský parlament v úterý schválil nový trestní zákoník, který mimo jiné zakazuje nemanželský sex a soužití nesezdaných párů. Nová norma, která se bude vztahovat na Indonésany i cizince, počítá s trestem až jednoho roku vězení za pohlavní styk osob, které neuzavřely manželství. Zákon musí ještě podepsat prezident, uvedly agentury AP a Reuters. Platnost zákazu i pro cizince kritizují mimo jiné firmy podnikající v cestovním ruchu.

Nový trestní zákoník má vstupovat v platnost postupně v příštích třech letech. Nyní je v Indonésii trestná manželská nevěra, ale nikoliv předmanželský sex.

Nový zákoník kritizují zástupci firem podnikajících cestovního ruchu. Místopředseda jejich sdružení firem Maulana Yusran označil zákon za "zcela kontraproduktivní". Podnikatelé se obávají, že tresty za nemanželský sex a soužití nesezdaných párů by mohly odradit zahraniční turisty v době, kdy se cestovní ruch vzpamatovává po pandemii covidu-19. V Indonésii je řada populárních turistických destinací, například ostrov Bali.

Schválení zákoníku podle agentury ukazuje na posilování konzervativních sil v nejlidnatější muslimské zemi na světě. Podle kritiků nové paragrafy posílí policejní kontrolu nad morálkou, napsal Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy