Zlatokop Weiss, zhrzený Romário nebo loajální Guardiola. Jak dopadly hvězdy v Kataru

Josef Káninský
24. 11. 2022 19:38
Fanoušci jej osočili, že je zlatokop. Vladimír Weiss mladší ale tvrdí, že by byl hloupý, kdyby býval neodešel hrát do Kataru. Dvaatřicetiletý slovenský záložník, jenž se před dvěma lety z dějiště letošního mistrovství světa vrátil, je jedním z evropských fotbalistů nadprůměrné výkonnosti, kteří Katarem prošli. Připomeňte si jejich osudy.
Xavi Hernández
Xavi Hernández | Foto: Reuters

Sběratel trofejí

Nejslavnějším z nich je Xavi. Současný trenér Barcelony v katalánském klubu prošel všemi věkovými kategoriemi a jako majitel pětadvaceti klubových trofejí včetně čtyř z Ligy mistrů odešel v pětatřiceti do Al-Saddu.

V historicky nejúspěšnějším klubu země z jedné čtvrti v Dauhá mu dali roční plat 10 milionů eur. Nebyl to žádný "důchod", protože kdyby s populárním tvůrcem hry v sestavě mužstvo přestalo vyhrávat, byl by to nejen sportovní neúspěch, ale představenstvo klubu by doma ztratilo prestiž. Zpočátku to tak vypadalo, ale trpělivost se vyplatila a Xavi dovedl Al-Sadd ke čtyřem trofejím včetně dalšího titulu v tamní Stars League. Dokonce sedm jich přidal za pouhé dva roky v roli trenéra, loni ale vyslyšel volání Barcelony, aby ji v nelehkém období vrátil na výsluní.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy