Zklamaný Franz: Hráče nepoznávám, ale je to krutá realita

ČTK Sport ČTK, Sport
25. 9. 2014 10:23
Fotbalisté Slovanu Bratislava v prvních deseti soutěžních zápasech sezony pod novým koučem Františkem Strakou neprohráli, od té doby ale prožívají velký útlum.
František Straka, trenér Slovanu Bratislava.
František Straka, trenér Slovanu Bratislava. | Foto: CPA Eduard Erben

Bratislava - Fotbalisté Slovanu Bratislava v prvních deseti soutěžních zápasech sezony pod novým koučem Františkem Strakou neprohráli, od té doby ale prožívají velký útlum.

Z posledních čtyř duelů uhráli jedinou remízu a jejich krizi prohloubila středeční ligová porážka 0:2 s Trenčínem. Straka připustil, že některé hráče nepoznává. Tým podle něj ztratil sebevědomí, situaci se ale musí postavit čelem a bojovat.

"Je to obrovská škoda, že po euforii přichází krutá realita. Některé hráče nepoznávám. Úplně se vytratila jejich sebedůvěra, kterou měli na začátku sezony. Chybí mi ale i daleko větší pohyb, agresivita, byli jsme u všeho pozdě," řekl Straka podle internetové stránky Slovanu.

Může za to "mamutí" program?

Soupeř pražské Sparty v základní skupině Evropské ligy na startu sezony přešel přes dvě předkola Ligy mistrů, v play off ale vypadl s Borisovem a od té chvíle se trápí. Minulý týden v úvodu EL utrpěl ve Švýcarsku debakl 0:5 s Young Boys Bern a z posledních čtyř duelů má hrozivé skóre 1:11.

"Celý zápas s Trenčínem jsme odehráli v křeči, ale musíme se dokázat postavit této situaci čelem. Je důležité dát dohromady všechny morální a psychické síly, abychom zvládli další zápas," nabádal zkušený český trenér.

Jeho svěřenci doplácejí i na zhuštěný program. Od začátku sezony tým odehrál už 18 soutěžních utkání. "Je to otázka mentální i fyzické připravenosti. Zvládnout tento mamutí program není jednoduché a je vidět, že někteří hráči toho mají plné zuby. Času na regeneraci je málo, ale to nás neomlouvá. Musíme se s tím vyrovnat, abychom byli opět úspěšní," dodal kouč úřadujícího mistra, který ztrácí v tabulce na vedoucí Trenčín osm bodů, ale má zápas k dobru.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Kanadská společnost zrušila plány na převzetí Carrefouru, důvodem je odpor francouzské vlády

Kanadská maloobchodní společnost Alimentation Couche-Tard zrušila plány na převzetí evropského řetězce Carrefour za 16,2 miliardy eur (424 miliard Kč). Důvodem je odpor francouzské vlády, uvedla agentura Reuters s odvoláním na informované zdroje.

Rozhodnutí o ukončení jednání o fúzi padlo podle zdrojů po setkání francouzského ministra financí Bruna Le Maira se zakladatelem Couche-Tard Alainem Bouchardem. Již předtím Le Maire vyloučil prodej Carrefouru z důvodu zabezpečení potravin. Carrefour ani Couche-Tard se k informacím nevyjádřily.

Firma Couche-Tard doufala, že získá vládní požehnání díky závazkům, jako zachování pracovních míst i dodávek potravin od francouzských výrobců či tím, že ředitel Carrefouru a Couche-Tard budou ve sloučené firmě zastávat funkci generálního ředitele společně. Chouche-Tard chtěl rovněž investovat do Carrefouru kolem tří miliard eur. Carrefour spojení podporoval. Francouzská vláda však do 24 hodin po potvrzení jednání spojení odmítla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy