Zklamání po výhře v derby. Slavia končí v domácím poháru

2. 10. 2012 18:22
Fotbalisté Slavie končí v domácím poháru. Ten pro ně končí prohraným penaltovým rozstřelem v Ústí nad Labem.
Fotbalista pražské Slavie Martin Juhar v utkání 9. kola Gambrinus ligy 2012/13 se Spartou. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Fotbalová Slavia končí v domácím poháru. V Ústí nad Labem nestačila na tamní druholigový celek a vypadla v penaltovém rozstřelu.

Po domácím vyhraném derby Slavia hrála v Ústí po 90 minutách nerozhodně 2:2. Jediný pokutový kop v následném rozstřelu neproměnil Karol Kisel.

"Zápas jsme nepodcenili, dvakrát jsme vedli, ale inkasovali jsme pak rychle po vlastních chybách. Že Karol (Kisel) jako jediný neproměnil penaltu, to se stává. Jinak je v lize naším hlavním tahounem," řekl po utkání novinářům Martin Latka.

Trenér Rada udělal oproti utkání se Spartou čtyři změny, přesto Slavia nastoupila v silné sestavě. Kisela nahradil v záloze Jarolím, Berkovec zase v bráně zkušeného Čonfotalského.

Slavia šla do vedení ránou Koreše minutu před koncem prvního poločasu, suverénní vítěz loňského ročníku 2. ligy, který ale kvůli nevyhovujícím podmínkám nemohl postoupit, ovšem rychle po přestávce srovnal a Slavia pak dlouho neudržela ani druhé vedení po brance Škody.

Jediným střelcem, který nedal penaltu, byl ve čtvrté sérii střídající Kisel.

Utkání 3. kola fotbalového Poháru České pošty:

FK Ústí nad Labem - Slavia Praha 2:2 (0:1), na penalty 5:4

Branky: 48. Moulis, 66. Hanich - 45. Koreš, 57. Škoda. Rozhodující penaltu proměnil Veverka. Rozhodčí: Orel.

Sestava Slavie: Berkovec - Nitrianský, Latka, Hubáček, Čonka - Jarolím - Koreš, Mičola, Zmrhal (55. Petrák), Juhar (76. Kisel) - Škoda. Trenér: Rada.

Jiskra Domažlice - FK Pardubice 2:0 (2:0)

Branky: 14. Mandous, 27. Mužík z pen. Rozhodčí: Hrubeš.