Zklamaní Chorvaté hovoří po vyřazení o debaklu generace

Foto: Reuters
Sport Sport
24. 6. 2014 8:01
Po včerejší porážce s Mexikem a vyřazení z MS zavládl v Chorvatsku smutek. Jejich tým tak znovu nepostoupil ze základní skupiny šampionátu.

Záhřeb - Po včerejší porážce s Mexikem a vyřazení z MS zavládl v Chorvatsku smutek. Jejich tým tak znovu nepostoupil ze základní skupiny šampionátu a čekání na play off od turnaje v roce 1998 ve Francii tak pokračuje.

Chorvatům je porážky s Mexikem 0:3 líto, ale na druhou stranu jsou si vědomi toho, že soupeř byl lepší.

"Je to debakl jedné generace," píše nejčtenější webový portál Indeks.

Ještě dál jde server Jutarnji: "Katastrofa, nejdůležitější zápas za posledních deset let odehrála naše reprezentace snad nejhůř, jak mohla. Je to konec jedné generace symbolizované jmény jako Pletikosa, Čorluka, Srna nebo Olič.“

Komentáře chorvatských médií k duelu hraném v Recife se shodují na tom, že Mexičané předvedli postupnou destrukci jihoslovanského týmu, proti čemuž svěřenci kouče Niko Kovače nenašli protizbraň.

"S výjimkou prvních dvaceti minut se našemu týmu nepodařilo vnutit Mexičanům svoji hru. Byli lepší a přejme jim úspěch. Proti Nizozemcům nejsou bez šance," uzavřely stránky T-portal.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Turecko a USA se dohodly na příměří v severní Sýrii

Turecko a USA se dohodly na příměří v severní Sýrii, oznámil viceprezident Pence. Trump hovoří o skvělých zprávách, budou prý ušetřeny miliony životů.

před 30 minutami

Evropská komise podle Havlíčka odblokovala 18 miliard korun na projekty programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Evropská komise podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odblokovala 18 miliard korun, které zadržovala na projekty v problémovém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. EK platby pozastavila loni na jaře kvůli vysoké chybovosti. Podle vicepremiéra není jasné, kdy peníze proplatí.

"Před chvílí přišla esemeska, že byl dnes odpoledne odblokován ten zadržovaný peníz, těch 18 miliard korun," uvedl Havlíček. Jeho úřad prý čtyři měsíce vše dokládal unijním auditorům, kteří nakonec žádnou chybu neobjevili. "O nic nepřijdeme v tuto chvíli. Teď je jenom otázka, kdy nám ty peníze pošlou," uvedl Havlíček.

Peníze už ministerstvo průmyslu a obchodu dalo firmám, které o ně žádaly pro své projekty z problémového programu. Projekty se často uskutečňují po etapách, a tak se i na základě jednotlivých žádostí o platbu hradí. EK platby proplácí zpětně.

Další zprávy