Zklamaní Chorvaté hovoří po vyřazení o debaklu generace

FOTO Bohové byli vyslyšeni, Brazílie na domácím MS jde dál
Na zápas se do ochozů Národního stadionu v hlavním městě Brasílii přišel podívat také britský princ Harry,...
... o jeho snímky byl v té chvíli možná větší zájem než o fotky Neymara.
Kamerun se na turnaji trápil, navíc postrádal elitního útočníka Samuela Eto'a, proto se očekávalo, že si Brazílie v klidu dojde pro postup.
A v úvodu zápasu to "Kanárci" i potvrzovali. Soupeře přehrávali a vytvořili si několik šancí.
Foto: Reuters
Sport Sport
24. 6. 2014 8:01
Po včerejší porážce s Mexikem a vyřazení z MS zavládl v Chorvatsku smutek. Jejich tým tak znovu nepostoupil ze základní skupiny šampionátu.

Záhřeb - Po včerejší porážce s Mexikem a vyřazení z MS zavládl v Chorvatsku smutek. Jejich tým tak znovu nepostoupil ze základní skupiny šampionátu a čekání na play off od turnaje v roce 1998 ve Francii tak pokračuje.

Chorvatům je porážky s Mexikem 0:3 líto, ale na druhou stranu jsou si vědomi toho, že soupeř byl lepší.

"Je to debakl jedné generace," píše nejčtenější webový portál Indeks.

Ještě dál jde server Jutarnji: "Katastrofa, nejdůležitější zápas za posledních deset let odehrála naše reprezentace snad nejhůř, jak mohla. Je to konec jedné generace symbolizované jmény jako Pletikosa, Čorluka, Srna nebo Olič.“

Komentáře chorvatských médií k duelu hraném v Recife se shodují na tom, že Mexičané předvedli postupnou destrukci jihoslovanského týmu, proti čemuž svěřenci kouče Niko Kovače nenašli protizbraň.

"S výjimkou prvních dvaceti minut se našemu týmu nepodařilo vnutit Mexičanům svoji hru. Byli lepší a přejme jim úspěch. Proti Nizozemcům nejsou bez šance," uzavřely stránky T-portal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Záchranná stanice Prahy pro volně žijící živočichy loni přijala 5275 zvířat

Pracovníci záchranné stanice hlavního města pro volně žijící živočichy loni přijali 5275 zvířat 138 druhů, podobně jako o rok dříve. ČTK to sdělila Petra Fišerová, mluvčí městské organizace Lesy hlavního města, která záchrannou stanici v pražských Jinonicích provozuje. Stanice se loni starala o 786 ježků, což byl nejvyšší počet v historii stanice.

"Rok 2021 byl výjimečný příjmem velkého množství ježků. Celkem jsme jich přijali 786, z toho bylo více než 280 osiřelých ježčích mláďat. Důvodem vysokého počtu přijatých ježků mohou být vhodné klimatické podmínky pro opakované vrhy ježků, ale zároveň více střetů s aktivitami člověka," uvedla Fišerová.

Nejčastěji se do záchranné stanice dostávali živočichové, kteří utrpěli zranění. Obvykle šlo o střety s vozidlem nebo o nárazy do překážek jako jsou skleněné plochy nebo trolejové vedení. Dvě třetiny zvířat v záchranné stanici loni tvořili ptáci. V péči pracovníků záchranné stanice loni skončilo také 219 zajíců, 114 veverek, zhruba stovka netopýrů a 50 srnců.

Počet zraněných či jinak handicapovaných zvířat, které stanice ročně přijme, podle mluvčí v posledních letech stoupá. Zatímco například v roce 2017 bylo nově přijato 4134 zvířat, v roce 2021 jich bylo zhruba o tisíc více. Dosud nejvíce zvířat bylo přijato v roce 2019, kdy se pečovatelé starali o 5368 živočichů. Stanice v pražských Jinonicích funguje od roku 2012.

Zdroj: ČTK
Další zprávy