Žižkov zastavil sérii porážek remízou s Brnem

19. 10. 2008 12:12
Žižkov - Brno 1:1
Na fanoušky Viktorie padl smutek. Tři body jedou do Ostravy, to bylo jasné.
Na fanoušky Viktorie padl smutek. Tři body jedou do Ostravy, to bylo jasné. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Fotbalisté Viktorie Žižkov zastavili v neděli v desátém kole Gambrinus ligy sérii tří porážek za sebou, když doma remizovali s Brnem 1:1.

Žižkov se po devíti kolech propadl na poslední příčku a svěřenci trenéra Josefa Csaplára  chtěli po reprezentační přestávce konečně začít sbírat body.

Zápas jsme sledovali on-line

A v duelu proti Brnu viděli diváci zejména v první půli fotbal plný šancí. Domácím dělal největší starosti velmi aktivní Marek Střeštík.

Ten svoji první šanci stejně jako domácí Proházka neproměnil. Po čtyřiadvaceti minutách hry se jako první radovali z gólu domácí příznivci.

Z pravé strany nacentroval Luděk Stracený a Martin Vozábal se z hranice šestnáctky trefil k tyči.

Radost však trvala jen dvě minuty.  Po rohovém kopu totiž doletěl míč ke Střeštíkovi a jeho nepovedená střela odražená o zem překonala brankáře Bartalského.

Po změně stran se dlouho hrálo bez šancí a utkání trochu ztratilo náboj, který mělo v prvním dějství. Žižkov si postupně vytvořil převahu a s blížícím se závěrem se měli znovu oba gólmani co činit.

Z žižkovského tlaku utekl do brejku střídající Okleštěk, ale z hranice šestnáctky jen těsně minul branku Bartalského.

V samotném závěru mohl Žižkov rozhodnout. Po Švancarově centru zleva měl před brankou Brna Kalod ideální pozici, jenže netrefil míč.

Pak se museli domácí strachovat při šanci Brna, když Marek Heinz přesprintoval obránce a pálil na Bartalského, jenž skvělým zákrok pokus vyrazil.

Domáci nakonec přišli o střelce úvodní branky Martina Vozábala, který byl po dvou žlutých kartách vyloučen. Na výsledku 1:1 se ale už nic nezměnilo.

FK Viktoria Žižkov - 1. FC Brno 1:1 (1:1)