Žižkov řeší dluhy, mužstvo raději na postup nemyslí

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
5. 4. 2015 12:30
Fotbalisté Viktorie Žižkov zatím moc nad postupem do nejvyšší soutěže nepřemýšlejí.
Radost fotbalistů Žižkova
Radost fotbalistů Žižkova | Foto: ČTK

Praha - Klub bojuje s dluhy, ale oni se na to nesmějí ohlížet. Fotbalisté Viktorie Žižkov se ve druhé nejvyšší soutěži pořád drží na dostřel postupových příček, sami ale po nedělní výhře 2:0 nad Frýdkem-Místkem přiznali, že na posun mezi prvoligovou elitu moc nemyslí.

"My si žádné konkrétní cíle nedáváme. Vlčáci, jako je třeba Olomouc, jsou úplně někde jinde. Chceme se držet někde v popředí tabulky, máme své problémy a momentálně jsme rádi za každé odehrané utkání," přiznal po nedělním triumfu trenér Viktorie Jindřich Trpišovský.

V březnu totiž radnice Prahy 3 intenzivně řešila situaci kolem pronájmu stadionu pod televizní věží, za jehož užívání klub dluží městu peníze. Radnice Viktorii nabídla nový kontrakt, podle kterého má splatit dlužnou částku milion korun do 31. května a zavázat se dalšími 270 tisíci jako bankovní zárukou při případných dalších dluzích. (Více ZDE)

Trpišovský: Mladí kluci potřebují rozvoj

"Samozřejmě to zaznamenáváme, ale nezbývá nám nic jiného, než se na to moc neohlížet. Není jednoduché hrát, když se kolem vás něco děje, ale my to nevyřešíme, to je na vedení klubu, na pana Horníka a další. Jediné, co my můžeme udělat, je hrát, co nejlepší fotbal, aby nás nikdo nenařkl a neobviňoval, že jsme něco vypustili," říká Trpišovský.

Se startem jara ale žižkovský kouč být úplně spokojený nemůže. První zápas doma jeho svěřenci prohráli se Zlínem, poté dvakrát remizovali a jen jednou vyhráli. O to víc ho mohly těšit tři body proti Frýdku-Místku. Tým si tak pojistil průběžnou pátou příčku v tabulce.

"Je to takové střídavé oblačno. Mrzí nás hlavně ten úvodní zápas se Zlínem, kdy se od nás očekávala výhra. Ale máme mladý tým, pokaždé nastoupí v základu asi šest hráčů pod 22 let, takže je potřeba především hrát dobrý fotbal a ty kluky rozvíjet," uvádí trenér s tím, že někdy právě nezkušenost stojí jeho svěřence body.

Voltr: V těchto podmínkách odvádíme maximum

Třiadvacetiletý útoční Radek Voltr, který v nedělním utkání vstřelil jeden ze dvou žižkovských gólů, ale nechce na mládí v týmu nic svádět.

"To, že máme mladý mančaft, to je neoddiskutovatelný fakt, ale nemůžeme se na to vymlouvat. Zase má tým přednosti v tom, že je agresivní, dynamický, soubojový," říká odchovanec Hradce Králové.

Také on souhlasí s trenérem, že na postupové příčky za aktuální situace v klubu raději moc nemyslí. "Nemůžu říct, že bychom tabulku nesledovali, ale na to, v jakých pracujeme podmínkách a jaké tu máme problémy, tak tu odvádíme maximum a uvidíme, na co naše výkony budou stačit. Jestli budeme mít tolik bodů, aby to na tahle místa stačilo," dodal Voltr.

Žižkov zatím ztrácí na druhý Zlín tři body, na první Olomouc už devět. Do postupové hádanky ve Fotbalové národní lize ale ještě nohou promluvit třetí Varnsdof či čtvrté Táborska. Do konce soutěže ovšem chybí ještě devět kol.

 

Právě se děje

Další zprávy