0:1
0:1
Sparta
26. Vatajelu

Dobrý den, vítejte u online přenosu z utkání třetího kola fotbalového MOL Cupu mezi Znojmem a Spartou. Utkání začne ve středu v 18:15.

Tlak na trenéra Andreu Stramaccioniho nadále stoupá. Po strašidelném výkonu v Brně přišlo doma s Karvinou mírné zlepšení, jenže derby letenské opět srazilo pořádně na kolena. Sparta prohrála v Edenu se svým úhlavním rivalem 0:2 a co je horší, předvedla opět mizerný výkon, který korunovala statistika střel na bránu. U Sparty totiž v této kolonce svítila jednička.

Napravit si reputaci nebo ji ještě zhoršit mohou Sparťané v zápase ligového poháru ve Znojmě. Moravský tým z druhé nejvyšší soutěže zažívá zatím povedený start do sezony. Po osmi kolech je Znojmo se čtrnácti body na pátém místě a ztrácí jen jeden bod na vedoucí trio Opava, České Budějovice, Hradek Králové. A co víc, poslední tři ligové zápasy znojemští zvládli vítězně. Proti favoritovi mohou hrát uvolněně a věřit ve výhru.

Zvyšující se tlak je pochopitelný. Sparta má po 7 ligových kolech na kontě jen jedenáct bodů a skóre 6:6. Něco o tlaku ví také bývalý kouč letenských Petr Rada, který jej musel snášet v jarní části sezony. V rozhovoru pro Aktuálně.cz poskytl názor na nedělní derby i prozatímní výkony Sparty.

Napětí nepanuje jenom uvnitř klubu, ale také mezi fanoušky pražského klubu. Spory v jádru sparťanských fanoušků v nedělním derby vyvrcholily napadením jednoho z nich. Podle zatím dostupných informací to vypadá, že část sparťanských kotelníků při zápase Slavia-Sparta napadla jiného fanouška hostů. Událost vyšetřuje policie. Důvodem napadení měl být nesouhlas, který fanoušek projevil proti skandování vulgarit na účet vedení Sparty a jejího realizačního týmu, domnívá se svědek události ze sparťanského kotle.

Sestava Znojma

Veselý - Mezlík, Svozil, Cihlář "C", Helísek, Mešaninov - Lacko, Javůrek - Růsek, Šamánek, Teplý.

Náhradníci: Koukal - Pospíšil, Štrombach, Hladík, Malár, Machuča, Njire.

Sestava Sparty

Dúbravka - Karavajev, Mareček, Štětina, Ćivić - Mavuba, Sáček, Vătăjelu - Plavšić, Kadlec V., Šural "C".

Náhradníci: Bičík - Zahustel, Kadlec M., Mandjeck, Frýdek, Albiach, Biabiany.

Andrea Stramaccioni protočil sestavu a šanci dostávají také hráči, kteří v ligové soutěži zatím moc minut nedostali. Kapitánem je dnes Josef Šural.

Oba celky jsou již na hřišti, zápas může začít.

Zápas právě začal.

1

Centr Šurala málem prošel až k Václavu Kadlecovi, ten jej ale jen tak tak netrefil.

5

Nadějný brejk domácích, Teplý centroval z pravé strany na přední tyč, kde viděl dva své spoluhráče. Ani jeden ale nedokázal míč trefit a Mavuba odpálil míč do bezpečí. Lehce otřesen byl i brankář Sparty Dúbravka.

9

Plavšič se již chystal k zakončení, ale zastavil jej praporek pomezního a hvizd hlavního sudího. Srbský rychlík byl v ofsajdu.

11

Tomáš Cihlář stáhl k zemi Šurala a uviděl žlutou kartu. Navíc nabídl zajímavovou standardní situaci letenským.

12

Vatajelu našel nacvičeným signálem z přímého kopu ve vápně Šurala, jenže ten byl v obložení domácích a trefil jednoho ze svých protihráčů.

15

Vatajelu krásně patičkou uvolnil Čiviče, ale tomu centr z levé strany vůbec nevyšel.

17

Růsek se dostal k zakončení, ale na poslední chvíli jej zablokoval Lukáš Štětina.

20

Kadlec si došel pro faul na úrovni vápna, zády jej zastavil Helísek.

21

První zákrok Veselého. Mareček zakroutil míč z přímého kopu do horního rohu, brankář Znojma ale parádním tygřím skokem míč vytlačil na roh.

26

Sparta se dočkala vedoucí branky. Mavubův centr se štěstím prodloužil Šural až na Bogdana Vatejelua. Ten zasekávačkou posadil obránce Znojma na zadek a prostřelil i brankáře Veselého. Zřejmě nejaktivnější hráč Sparty se dočkal odměny.

27

Zažlutilo se i na straně Sparty, za faul na půli hřišti si vysloužil kartu Michal Sáček.

29

Žlutou kartu uviděl také Antonín Růsek, který na útočné polovině zastavil tvrdě Bogdana Vatajela.

33

Šural centroval z levé strany příliš prudce, Plavšič na míč nedosáhl.

40

Čivič dostal dlouhý pas od Štětiny, ale míč zastihl až těsně za brankovou čarou.

44

Nadějný brek Sparty zastavilo zpracování Šurala rukou.

45

Nastavovat se budou dvě minuty.

První poločas je za námi a fanoušky rozhodně nadchnout nemohl. Sparta ukázala větší technickou vyspělost, kontrolovala vývoj hry, přesto neměla moc šancí. Jednu z nich ale dokázal mazácky proměnit Bogdan Vatajelu, ofenzivně asi nejaktivnější hráč Sparty. Znojmo ale odolává dobře a snaží se překvapit z nějakého brejku.

Druhý poločas právě začal.

48

Centr Šurala těsně před Vatajelem odpálila domácí obrana.

50

Asi největší šance Znojma. Teplý pronikl z pravé strany a narazil si s Javůrkem, poté už ze strany netrefil míč ideálně a Dúbravka jeho ránu vyrazil mimo tři tyče.

58

Nepřesná malá domů Karavajeva, Dúbravka ji na hrací ploše nezastihl.

61

Mezlík se krásně zbavil Plavšiče a rozehrál na Teplého, jeho centr ale nikoho ve vápně nenašel.

62

První střídání Znojma, Antonín Růsek opustil hřiště, nahradil jej Jan Hladík.

62

Střídá i Sparta. Plavšiče nahradil Mandjeck.

68

Sparta střídá i podruhé. Rio Mavuba jde dolů, na hřiště se dostal Jonathan Biabiany.

70

Javůrek prošel mezi třemi hráči Sparty, ale zakončit se mu pořádně nepodařilo.

71

Javůrek opět v nadějném průniku a Mandjeck jej musel zezadu stáhnout k zemi. Tohle zatáhnutí za ruční brzdu bylo oceněno žlutou kartou.

72

Javůrkův pokus z přímého kopu bránu nenašel.

76

Jan Javůrek, asi nejaktivnější hráč druhé půle, je už v teple na lavičce. Na hrací ploše jej vystřídal David Štrombach.

81

Snad první nadějná pozice Sparty v druhém poločase. Šural si posunul mí z levé strany do středu hřiště a provětral rukavice Veselého.

82

Hřiště opustil i zatím jediný střelec zápas Bogdan Vatajelu, nahradil jej Ondřej Zahustel.

84

Potřetí střídá i Znojmo. Rostislava Šamánka nahradil Stijepo Njire.

88

Laco spadl ve vápně, ale penalta pro Znojmo to nebude.

89

Lukáš Mareček si vysloužil žlutou kartu. Sparta se v závěru zuby nehty brání.

90

Nastavují se 3 minuty a Znojmo má výhodu zajímavé standardní situace.

90+2

Dúbravka dostává žlutou kartu za zdržování hry.

90+3

Mešaninov najednou byl sám za obranou Sparty, ale vysoký míč nezpracoval.

Je konec. Sparta zuby nehty udržela výhru 1:0.

Sparta přeci jen po derby dokázala zvítězit, ale opět herně nepřesvědčila. Zatímco nevýrazný první poločas se dal nazvat stále dominantním, v druhé půli se Letenští zuby nehty bránili náporu Znojma a se štěstí udrželi hubené vedení. V MOL Cupu tak postupují dále, stále však mají na čem pracovat.

Ode mě je to dnes vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.