Viktoria Plzeň
0:1
Slavia Praha
15. Škoda

Dobrý den, vítejte u online reportáže ze zápasu 27. kola Gambrinus ligy mezi Viktorií Plzeň a pražskou Slavií. Zápas začíná v sobotu v 18:00.

Pokud Plzeň vyhraje, vzdálí se druhé Spartě na rozdíl už osmi bodů a před nedělním zápasem s Mladou Boleslaví ji dostane pod ještě větší tlak. Tentokrát by ale nechtěla zažít takové nervy jako minulý týden doma s Českými Budějovicemi, kdy o výhře 3:2 rozhodl až v 85. minutě Radim Řezník. Slavia zase chce navázat na výhru 5:1 nad Jabloncem z minulého kola, při němž obnovenou premiéru na lavičce Slavie zažil Michal Petrouš. Případná výhra by sice Slavii neposunula z osmého místa, udržela by jí naději, že skončí v elitní osmičce i na konce soutěže.

Slavia navíc má Plzni co vracet, protože v podzimním vzájemném zápase v Edenu prohrála 0:1, když jediný gól zaznamenal obránce Slavie David Hubáček, který nešťastně prodloužil hlavou přímý kop Pavla Horvátha.

Plzeňský trenér Pavel Vrba poslal na hřiště sestavu, v níž chybí reprezentační záložník František Rajtoral, který je jen na lavičce:

Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Horváth, Darida - Bakoš, Kolář, Kovařík - Bakoš.

FC Viktoria Plzeň. Logo

Jeho protějšek Michal Petrouš vsadil z velké části na vítěznou sestavu ze zápasu s Jabloncem:

Čontofalský - Nitrianský, Bortel, Hubáček, Dostál - Vošahlík, Gecov, Zmrhal, Juhár - Kisel - Škoda.

SK Slavia Praha Logo

Zápas bude jako hlavní rozhodčí řídit Tomáš Kocourek, pomáhat mu budou pánové Wilczek a Tacina.

Trojice rozhodčích přivádí oba týmy na hřiště.

1.

Zápas začíná, u míče jsou domácí hráči.

Fotbal, Sparta - Plzeň: Pavel Horváth
Fotbal, Sparta - Plzeň: Pavel Horváth | Foto: Aktuálně.cz
1.

Ďuriš dával na pravé straně míč do tandemu Řezníkovi, ten však byl příliš daleko a míč skončil za brankovou čarou. Čontofalský bude rozehrávat od brány.

4.

Viktoria měla první gólovou šanci. Ďuriš posunul ve velkém vápnu vedle sebe míč volnému Kolářovi, jeho střela však trefila Nitrianského a od něj se míč odrazil za brankovou čáru. Plzeň bude mít rohový kop.

5.

Po Daridově centru však obrana Slavie odvrátila míč do bezpečí.

7.

Limberský se snažil propálit hradbu obrany Slavie, ale ta i tentokrát srazila míč do zámezí.

11.

Ďuriš z pravé strany pronikl do velkého vápna, snažil se přihrát pod sebe, v tom mu však zabránil skluz Hubáčka.

14.

Slavia měla velkou šanci ke skórování. K Vošahlíkovi se odrazil na malém vápně Plzně míč, ale než se stihl otočit, ve skluzu mu míč ukopl Kozáčik.

15.

Tentokrát to Slavii vyšlo a otevírá skóre - 0:1! Zmrhal sebral na útočné polovině Slavie míč Daridovi, balonu se ujmul MILAN ŠKODA, před pokutovým udělal kličku stoperovi Čišovskému, vypálil z dvaceti metrů k levé tyči plzeňské brány, a i když si Kozáčik na míč sáhnul, míč mimo bránu nevytěsnil.

Milan Škoda střílí gól v utkání Slavia - Hradec.
Milan Škoda střílí gól v utkání Slavia - Hradec. | Foto: Eduard Erben
19.

Slavia si však dlouho pogólovou euforii neužila, zápas totiž bude dohrávat v deseti.  Hrdina posledního zápasu Slavie proti Jablonci MARTIN JUHÁR udělal velkou klukovinu, když nejprve fauloval Ďuriše a po odpískání dal pohlavek kapitánu Plzně Horváthovi, který si běžel pro míč. Sudímu Kocourkovi nezbývalo nic jiného, než jej vyloučit.

19.

Žlutou kartu za protesty pak vidí kapitán Slavie KAROL KISEL.

24.

Plzeňští fotbalisté stále marně buší na slávistickou obranu. Na pravé straně se uvolnil Darida, snažil se míč prostrčit na naběhnutého Horvátha, ale přihrávku ve skluzu vystihl Gecov.

26.

Ďurišův centr z pravé strany na poslední chvíli odvrátil před Bakošem do bezpečí stoper Slavie Bortel.

28.

Po souboji ještě nedávno spoluhráčů z Jablonce Jana Vošahlíka a Jana Kovaříka v pokutovém území Slavie se plzeňští fanoušci, hráči a především trenér Vrba dožadovali odpískání pokutového kopu, sudí Kocourek však zákroku přihlížel z bezprostřední blízkosti a jako faul jej neposoudil.

31.

Procházka zpracoval míč pro Horvátha, ten vypálil zpoza velkého vápna, ale bránu zhruba o metr přestřelil.

33.

Darida se pokoušel za obranou Slavie najít volného Kovaříka, ten však míč nedoskočil.

36.

Z ojedinělého útoku pálil zpoza velkého vápna z otočky Škoda, střelou po zemi však branku zhruba o dva metry minul.

38.

Viktoria měla velkou šanci na vyrovnání, po centru Kovaříka z levé strany šel na zadní tyči Čontofalského brány do skluzu levý bek Slavie Dostál, a nebýt skvělého zákroku brankáře Slavie, Plzeň by se radovala z vyrovnání.

40.

Plzeň teď doslova přibila Slavii k jejímu vápnu. Po parádní kličce Řezníka na pravé straně pokutového území se míč dostal ke Kolářovi, místo střely z otočky však zvolil nahrávku pod sebe a Limberský bránu zhruba z 18 metrů minul.

42.

Darida si nachystal ideálně míč ke střele zpoza velkého vápna, rána mu však vůbec nesedla.

45+1.

Rozhodčí Kocourek se rozhodl první poločas nastavit o dvě minuty.

45+2.

Po rohovém kopu Daridy hlavičkoval na přední tyči Čišovský, Čontofalský však míč vyrazil. Míč se odrazil za velké vápno k Limberskému, ten však znovu trefil "jen" hradbu slávistických těl před sebou.

45+2.

Kisel se pokusil poslat do brejku Škodu, situaci však výborně přečetl Kozáčik a téměř na polovině těsně před ním míč ukopl do bezpečí.

Skončil první poločas, Slavia jej vyhrála 1:0.

Slavia vede po parádní akci Milana Škody z 15. minuty. O čtyři minuty později se však nechal hloupě vyloučit jeho spoluhráč Martin Juhár a od té chvíli se Slavia brání velkému tlaku Plzně, která však žádnou ze svých šancí neproměnila. Je to dáno i tím, že se osm hráčů po Juhárově vyloučení stahuje ke svému pokutovému území.

Fotbal, Gambrinus liga, Slavia - Jablonec: radost Slavie
Fotbal, Gambrinus liga, Slavia - Jablonec: radost Slavie | Foto: CPA

Pavel Vrba se o poločase rozhodl stáhnout ze hřiště JANA KOVAŘÍKA, na jeho místo přišel FRANTIŠEK RAJTORAL.

46.

Začíná druhý poločas.

47.

Hned v úvodu druhé půle vidí žlutou kartu za skluz zepředu na Ďurišovy nohy MILAN NITRIANSKÝ.

49.

Po kontaktu Bakoše a Bortela v pokutovém území Slavie se fanoušci Plzně znovu dožadovali odpískání pokutového kopu, tentokrát však zcela neoprávněně, k faulu totiž nedošlo.

51.

Po Limberského centru z levé strany odkopl Bortel na poslední chvíli míč před Bakošem.

55.

Limberský kolmicí za obranu vysunul do střelecké pozice Ďuriše, tomu však pod nohy padl Nitrianský a ve skluzu poslal míč za brankovou čáru. Po následném rohovém kopu Horvátha pak obrana Slavie odvrátila míč do bezpečí.

57.

Limberský se uvolnil na levé straně, na jeho centr na zadní tyč však Rajtoral nedoskočil.

58.

Nyní měla obrana Slavie velké štěstí. Čontofalský se rozhodl vyboxovat míč po rohovém kopu Horvátha, míč však podskočil, balon se dostal k Daridovi, jenže ten hradbu těl před sebou neprostřelil.

60.

Další velká šance Plzně. Po centru Rajtorala z pravé strany si na míč na zadní tyči nejvýše vyskočil Ďuriš, hlavičkový pokus se mu však nepovedl a mířil přesně do míst, kde stál Čontofalský.

62.

Vzápětí hlavičkoval po Rajtoralově centru Bakoše, míč však podskočil a skončil vysoko nad bránou.

64.

Tlak Viktorie je teď drtivý, nejprve zablokoval střelu Procházky z hranice pokutového území Vošahlík, poté míč propadl až na malé vápno k Ďurišovi, ten však míč usměrnil těsně vedle levé tyče.

Michal Petrouš na zvýšený tlak soupeře reaguje v 64. minutě prvním střídáním. JAROMÍRA ZMRHALA nahrazuje ONDŘEJ PETRÁK.

66.

Pavel Horváth dostal po Dostálově faulu u rohu pokutového území Slavie možnost nechat "promluvit" svou levačku, technickým pokusem na zadní tyč však bránu zhruba o půl metru minul.

71.

Do vápna Slavie létá jeden balon za druhým. Na centr Rajtorala si naběhl z hloubi pole Horváth, hlavičkou na zadní tyč však bránu těsně minul, poté hlavičkoval na zadní tyči Kolář, bránu však těsně minul.

Pavel Vrba posiluje pochopitelně ofenzivu. MICHALA ĎURIŠE nahrazuje v 71. minutě hrotový útočník STANISLAV TECL.

75.

Tlak Viktorie neustává, z hranice velkého vápna to zkoušel Darida, i jeho střela obrana Slavie srazila za brankovou čáru, z následného rohového kopu se však také "nic" neurodilo.

Michal Petrouš podruhé střídá. V 77. minutě nahrazuje JANA VOŠAHLÍKA TOMÁŠ MIČOLA.

78.

Žlutou kartu za faul ve středu hřiště na Kisela vidí plzeňský stoper VÁCLAV PROCHÁZKA.

79.

Z ojedinělé šance mohla Slavia zvýšit své vedení. Mičola si po rychlé kombinaci Slavie seběhl z levé strany do pokutového území, Kozáčik však jeho střelu k tyči vytáhl mimo bránu.

80.

Rajtoralův přízemní centr z pravé strany prolétl zhruba půl metru vedle pravé tyče Čontofalského brány.

V 81. minutě slavia naposledy střídá. Střelce dosud jediné branky MILANA ŠKODU nahrazuje na hrotu útoku MARTIN FENIN.

Zápasu přihlíží 11 705 platících diváků, je vyprodáno.

84.

Horváthův centr z přímého kopu od pomezní čáry skončil v Čontofalského rukavicích.

88.

Plzeň se nedokáže dostat k závěrečnému tlaku, její rozehrávku dvakrát za sebou přetnul Petrák, z brejku Slavie však nic nebylo.

V 89. minutě naposledy střídá i Pavel Vrba. MARTIN FILLO nahrazuje VLADIMÍRA DARIDU.

90.

Velká šance Plzně na vyrovnání. Po Řezníkově centru z pravé strany vracel Limberský na zadní tyči hlavou míč před bránu, Kolářovi však chyběl k míči krok. Uzmul mu jej totiž Čontofalský.

90+1.

Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.

90+3.

Obrovská šance Plzně. Po centru Horvátha z levé strany propadl míč až na zadní tyč k volnému Rajtoralovi, proti němu však vyběhl Čontofalský a připsal si zákrok večera.

90+3.

KAMIL ČONTOFALSKÝ ještě vidí žlutou kartu za zdržování hry při odkopu od brány.

90+4.

Slavia hraje v závěru chytře, vybojovala rohový kop.

Je konec. Slavia vítězí v Plzni 1:0 a to přesto, že hrála už od 19. minuty bez vyloučeného záložníka Martina Juhára! Její výhru zařídil v 15. minutě Milan Škoda.

Slavia sice zůstává osmá, na osmou Mladou Boleslav jí však schází už jen jeden bod. Náskok Plzně na druhou Spartu pak zůstává pětibodový, Sparta však bude moci ztrátu dohnat v nedělním domácím zápase právě s Boleslaví

Tímto se s vámi loučím a u online reportáže z nedělního zápasu Sparta - Mladá Boleslav se těším na shledanou.