2:2
Arsenal
60. Alderweireld, 62. Kane
39. Ramsey, 76. Sánchez

Dobrý den, sledujte online reportáž ze šlágru 29. kola anglické Premier League, ve kterém se střetnou londýnští rivalové Tottenham s Arsenalem. Utkání začíná ve 13:45.

Tottenham je v tabulce na druhém místě s 54 body, jeho největší rival Arsenal je na tom o jednu příčku a tři body hůře. Do konce letošního ročníku Premier League zbývá odehrát deset kol a pokračuje honba za vedoucím Leicesterem. Lišky jsou na první pozici s tříbodovým náskokem před Tottenhamem a v tomto kole se představí na hřišti Watfordu.

Takto vypadá čelo tabulky anglické ligy před 29. kolem. Leicester drží před Tottenhamem náskok tří bodů, Arsenal je o další tři body zpět.

V podzimní části se týmy Arsenalu a Tottenhamu potkaly na začátku listopadu na Emirates Stadium. Kohouti po poločase vedli zásluhou Kanea, Arsenal ale ve druhém poločase dokázal srovnat Gibbsem. Poslední derby o severní Londýn skončilo remízou 1:1.

Takzvané „North London Derby" je v Anglii velmi sledovanou událostí. Rivalita mezi Tottenhamem a Arsenalem nezná mezí a na White Hart Lane to bude pořádný hukot. Těší se také domácí záložník Ryan Mason, který ale utkání začne na lavičce.

Základní sestava Tottenhamu

Lloris (C) – Walker, Alderweireld, Wimmer, Rose – Dier, Dembélé – Lamela, Alli, Eriksen – Kane. Trenér: Mauricio Pochettino.

Náhradníci: Vorm – Son Heung-min, Mason, Trippier, Chadli, Carroll, Davies.

Základní sestava Arsenalu

Ospina – Bellerín, Mertesacker (C), Gabriel, Gibbs – Elneny, Coquelin – Ramsey, Özil, Alexis Sánchez – Welbeck. Trenér: Arséne Wenger.

Náhradníci: Macey – Giroud, Walcott, Monreal, Flamini, Chambers, Campbell.

Co stojí za vzestupem Tottenhamu a co každoročně sráží ambiciózní mužstvo Arsenalu na kolena? Čtěte v našem článku ZDE.

Namísto zraněného Petra Čecha nastoupí do branky Arsenalu David Ospina, z jehož výkonu nemá kouč Wenger žádné obavy. Čech si v zápase proti Swansea obnovil poranění třísel, došlo také k novému zranění lýtka. Více o Čechově zdravotním stavu se dočtete ZDE.

Obě mužstva odehrála svá poslední utkání ve středu 2. března a obě klopýtla. Tottenham prohrál na půdě West Hamu 0:1, Arsenal doma nestačil na Swansea poměrem 1:2.

Tottenham postrádá obránce Vertonghena, Arsenalu chybí vedle českých fotbalistů Čecha a Rosického také Koscielny, Cazorla nebo Oxlade-Chamberlain.

Hlavním rozhodčím zápasu je pan Michael Oliver. Na čarách mu budou pomáhat kolegové Mike Mullarkey Stephen Child .

Obrázky z rozcvičky na stadionu Tottenhamu. Atmosféra na White Hart Lane bude určitě skvělá.

Utkání začne za 10 minut.

Fotbalisté již nastupují na trávník zaplněného stánku White Hart Lane. Tottenham nastoupí v bílých dresech, Arsenal zvolil červenou barvu.

Utkání mezi Tottenhamem a Arsenalem právě začalo.

1.

Výkop obstarali domácí fotbalisté a pustili se do prvního útoku po pravé straně. Ten ale Arsenal zastavil, míč se vrací před Llorise.

2.

Mertesacker odhlavičkoval balon na hranici pokutového území. Lamela na opačné straně přerušil čistým skluzem akci Arsenalu.

3.

Sáncheze nepustil do šestnáctky Alderweireld. Hosté zůstávají u míče, avšak jejich kombinace se přesunula na polovinu hřiště.

4.

Arsenal zaváhal při rozehrávce a po dlouhém vhazování Kanea se do zakončení tlačil Eriksen. Kanonýři se ubránili.

5.

Tottenham vzápětí rozehrával první rohový kop, jenomže provedení se hráčům v bílém příliš nepovedlo. Ospina o něco později bez problémů chytil Kaneovu střelu.

6.

Kane pronikl po levém křídle a tentokráte už více zaměstnal brankáře Ospinu. Kolumbijec balon nadvakrát zkrotil a rozehrává.

7.

Lamelu zastavil Bellerín, Kaneova střela zpoza šestnáctky byla přizvednuta mimo bránu. Rohový kop si Eriksen po obranné hlavičce Mertesackera zopakuje.

8.

Arsenal nebezpečí odvrátil, Welbeckův protiútok zabrzdil obranným zákrokem Rose. Hra se odbývá znovu na útočné polovině Spurs.

9.

Domácí vstoupili do důležitého utkání rozhodně aktivněji než Arsenal. Dier poslal do vápna takový polocentr, Ospina si na balon v poklidu počkal.

10.

Coquelin uprostřed hřiště tvrdým zákrokem poslal k zemi Kanea. Rozhodčí Oliver upozorňuje hráče Arsenalu, že to příště nejspíš bude za žlutou kartu.

11.

Přetažený Roseův centr z levé strany zachytil na pravém křídle Walker. Vyměnil si míč s Eriksenem, pak se mu ale centr do pokutového území nevydařil.

12.

Tottenham dělá svým agresivním napadáním Arsenalu obrovské problémy. Hosté nejsou schopni delší dobu podržet balon.

13.

Alli se nejprve nedostal do samostatného úniku, později nastřelil jednoho z obránců Arsenalu. Gunners mají konečně trochu více klidu na rozehrávku.

14.

Gibbs fauloval hodně aktivního Kanea a Tottenham bude rozehrávat docela nebezpečný přímý kop z pravé strany a zhruba pětadvaceti metrů.

15.

Exekuce se nakonec ujal Lamela, nastřelil však pouze Sáncheze ve zdi. Míč se dostává k Ospinovi, jenž vykopává dopředu na spoluhráče.

16.

Neustále sledujeme podobný obrázek. Tottenham se posouvá postupným útokem dopředu, obránci Arsenalu nyní nahánějí Eriksena.

17.

Eriksen rozehrával další standardní situaci z levé strany. Dánský záložník zkusil vystřelit po brance, Ospina neměl s ránou žádný problém.

18.

Na druhé straně se Tottenham dostal při rozehrávce do úzkých a Lloris musel odehrát balon před napadajícím Welbeckem ve skluzu.

19.

Ramsey zatáhl balon po pravé straně a červení se alespoň na chvilku udrželi na útočné polovině, což se jim zatím daří velmi zřídka.

20.

Kohouti kokrhají hlasitě, na velkou šanci však zatím stále čekají. Rose pronikl po levém křídle a přihrával do vápna Lamelovi. Arsenal nebezpečí odvrátil.

21.

Gabriel zablokoval Eriksenovu ránu ze střední vzdálenosti. Spurs však zůstávají u míče a kombinují okolo půlící čáry.

22.

Kane byl zachycen v ofsajdu a hra je přerušena. Arsenal rozehrává nakrátko a pokusí se načas udržet balon ve své moci.

23.

Elneny s Welbeckem se pokusili o narážečku na hranici velkého vápna, ale o míč přišli. První náznak jakési příležitosti pro Arsenal.

24.

Gibbs byl při obranném zákroku hlavou faulován Walkerem a domácí se trochu zlobí na rozhodčího, který přerušil jejich nadějně se rozvíjející akci.

25.

Kanonýři se probojovali na útočnou polovinu, kde však o balon rychle přišli. Tottenham vhazuje.

26.

První velký zákrok musel předvést Ospina proti střele Lamely, kterého našel ve vápně Walker! Kolumbijský brankář tygřím skokem míč vyrazil.

26.

O něco později fauloval Hector Bellerín (ARS) pronikajícího Rose a obdržel první žlutou kartu zápasu.

27.

Eriksen se postavil k rozehrávce přímého kopu z levé strany. Z těžkého úhlu kroutil míč přímo na branku, Ospina zasáhl.

28.

Erik Lamela (TOT) na polovině hřiště stáhl na zem unikajícího Welbecka a zcela po zásluze obdržel žlutou kartu.

29.

Jedna žlutá karta za druhou. Francis Coquelin (ARS) se dostal do problémů, upadl a zastavil balon rukama.

30.

Hra se trochu uklidnila po třech žlutých kartách a hraje se teď na polovině hřiště. U míče je Tottenham.

31.

Bellerín se sice neprocpal po pravé straně až k centru, přesto se zdá, že se mužstvo Arsenalu trochu osměluje.

32.

Alli zklidnil útok Tottenhamu přihrávkou dozadu na Alderweirelda. Belgický zadák volí dokonce malou domů na Llorise.

33.

Lloris se vydal pro dlouhý balon až za šestnáctku a před Welbeckem musel balon odhlavičkovat. Efektivní rybička v podání francouzského brankáře.

34.

Alderweireld zablokoval Welbeckův centr a Arsenal rozehrával rohový kop. Kane se vrátil do vlastního pokutového území a odvrátil Sánchezův roh.

35.

V posledních pěti minutách je držení míče v 61 % na straně Arsenalu. To jen dokazuje, že se mužstvo z Emirates Stadium vzpamatovalo z pomalejšího začátku.

36.

Eriksen zastavil čistým zákrokem Coquelina, pronikajícího po pravém křídle. Do protiútoku tak může vyrazit Tottenham.

37.

Kanonýři získali rychlým napadáním rozehrávky domácích balon na své kopačky. Respektive ruce, Arsenal vhazuje na polovině hřiště.

38.

Dembélé neuspěl proti přesile hráčů v červeném a uprostřed hřiště o míč přišel. V posledních okamžicích se hra odvíjí hlavně mezi šestnáctkami.

39.

Arsenal jde do vedení nádherným gólem! Welbeck se uvolnil na levé straně a přihrál na hranici vápna Bellerínovi. Ten poslal z prvního doteku míč AARONU RAMSEYMU, který celou akci zakončil gólovou patičkou - 0:1!

40.

Přestože začal Tottenham utkání aktivněji, v posledních minutách je přehráván Arsenalem. Kanonýři se dočkali první branky, která spadá do kategorie výstavních.

41.

Spurs se snaží ještě do poločasového hvizdu odpovědět. Dier si ale cestu středem hřiště neproklestil.

42.

Özil přihrál na pravé křídlo Sánchezovi, jehož centr z ostrého úhlu jen tak prolétl Llorisovou šestnáctkou.

43.

Francouzský gólman ve službách Tottenhamu se musel mít na pozoru také proti Welbeckově hlavičce. Domácí si už přejí konec první půle.

44.

Mertesacker vyčistil Ospinovu cestu k balonu, zanedlouho byl pak na obranné polovině faulován Gabriel. Kolumbijský brankář nakopne míč dopředu.

45.

Roseovi střela z levé strany moc nesedla, ale na druhou stranu se tak stala dobrou pobídkou k teči. Nikdo z útočníků Tottenhamu však nedokázal zareagovat.

45+1.

Nad rámec prvního poločasu je nastavena jedna minuta. Poločas se dohrává na útočné polovině Arsenalu.

45+1

První poločas právě skončil.

Druhý poločas začne přibližně ve 14:47

První poločas nabídl nejprve aktivní nástup Tottenhamu, ale v největší šanci domácích vychytal Ospina Lamelu. Šest minut před odchodem do šaten se prosadil Arsenal, který se postupem času osměloval. Nádhernou akci zakončil patou Ramsey, a tak mají derby o severní Londýn lépe rozehrané hosté.

Statistiky po prvním poločase:

Držení míče: 54 % - 46 %

Střely celkem: 10 - 4

Střely na branku: 4 - 2

Ofsajdy: 1 - 1

Tottenham vstoupil do zápasu aktivněji a držel Arsenal pod zámkem. Jenomže postupem času se začal obraz hry měnit.

Druhý poločas právě začal.

46.

Obě mužstva vstupují do druhého poločasu beze změny v sestavě. Arsenal zastavil atak Tottenhamu už na polovině hřiště.

47.

Ramsey fauloval na půlící čáře a domácí se tak znovu pustili do útoku. Eriksenovi se centr hrubě nepodařil a míč skončil vysoko nad brankou Ospiny.

48.

Spurs rozhodně nezačali druhou půli stejně jako tu první. Arsenalu se daří jejich útoky rychle zastavovat, nyní svěřenci trenéra Wengera vhazují.

49.

Walker měl na pravé straně dostatek prostoru, aby odcentroval. Připravil si míč, ale potom přetáhl svůj centr a Tottenham je vyhnán z útočné poloviny.

50.

Aktivní Walker pronikl středem hřiště až před pokutové území a rozhodl se vypálit. Ospina přízemní střelu vyrazil před sebe, Gabriel poté raději zakopl do zámezí.

51.

Özil se uprostřed hřiště zbavil bránících protihráčů, ale nepřihrál přesně. O něco později sbírá dlouhý nákop Arsenalu Lloris.

52.

Kane byl polapen v ofsajdové pasti. Gunners okamžitě podnikli útočný výpad, na jehož konci si však Sánchez neporozuměl s balonem.

53.

Arsenal drží hru v rohu na útočné polovině. Gibbs si vhazování zopakuje. Hostům určitě vyhovuje, když se hra pohybuje v těchto prostorech.

54.

Welbeck si u postranní čáry odstavil tělem rozehrávajícího Wimmera a vybojoval pro Arsenal další vhazování na útočné polovině.

55.

Francis Coquelin vidí druhou žlutou kartu a utkání nedohraje. Coquelin zcela zbytečně na kraji hřiště zkosil Kanea a oslabuje Arsenal.

57.

Alli se dokázal protlačit ke střele, ale Ospina vyrazil střelu na rohový kop. Od praporku bude rozehrávat Lamela.

58.

Lamelův centr našel na zadní tyči Kanea, který si míč zpracoval a ve vyložené pozici vypálil. Ospina předvedl skvělý zákrok na brankové čáře a také jestřábí oko potvrdilo, že se o gól nejednalo!

59.

Ospina si přivodil nějaké menší zranění a na chvilku byl ošetřován. Nyní už je v pořádku a čelí dalšímu rohovému kopu Tottenhamu.

60.

Tottenham výhodu jednoho muže bleskově využívá a srovnává stav utkání! Po rohovém kopu vznikla před Ospinou skrumáž, Lamela přihrál TOBYMU ALDERWEIRELDOVI, a ten z bezprostřední blízkosti poslal míč do sítě - 1:1!

62.

Obrovská rána pro Arsenal! Tottenham během dvou minut otáčí průběh utkání. Alli vybojoval v rohu míč pro HARRYHO KANEA, který si jej navedl na hranici šestnáctky a pravačkou zakroutil krásnou střelu na zadní tyč - 2:1!

64.

Tottenham je v obrovském laufu a tlačí se dopředu. Arsenal to bude mít v závěrečných minutách hodně těžké.

65.

Lamelův rohový kop hosté odvrátili, ale frustrovaný Sánchez u postranní čáry strčil do Lamely. Na hřišti to začíná vřít.

66

Lamela v tom sice také nebyl úplně nevinně, ale žlutou kartu nakonec vidí jen Alexis Sánchez (ARS).

67

Erik Lamela je stažen ze hřiště a nahrazuje ho Ryan Mason.

68.

Tottenham poprvé v zápase prostřídal a je teď v obrovské výhodě. Arsenal je v desíti, a navíc o gól zpět.

69.

Ramsey s Elnenym se snaží posunout hru zase na útočnou polovinu Arsenalu. Obrana hostů by potřebovala ulevit.

70.

Mertesackerovi se nepovedl odkop a Walker vhazuje v blízkosti rohového praporku. Kohouti nemají kam spěchat, ale pojišťovací gól by se jim hodil.

71.

Tottenham sice Ospinovu branku neohrozil, ale už je tady s dalším útokem. Walker táhne akci po pravé straně.

72.

Walker nakonec přihrál do šestnáctky Kaneovi. Vytáhlý útočník se dokázal otočit s míčem, ale následně střílel jen těsně vedle.

73.

Eric Dier zezadu fauloval Welbecka a z rukou sudího Olivera uviděl žlutou kartu. Přímý kop Arsenalu domácí ubránili.

74.

Roseův centr přizvedl Mertesacker na zadní tyč, kde střílel z voleje Kane. Měl to hodně těžké a branku netrefil.

75.

Wenger reaguje na průběh utkání střídáním. Olivier Giroud střídá na trávníku Mohameda Elnenyho.

76.

Je vyrovnáno! ALEXIS SÁNCHEZ dostal přihrávku do běhu mezi tři domácí obránce, vnikl do šestnáctky a přesnou ranou k tyči překonal Llorise - 2:2!

78.

Tottenham podruhé v zápase střídá. Danny Rose v utkání dohrál, je vystřídán Benem Daviesem.

79.

Dier uprostřed hřiště zatáhl za dres Girouda a anglický záložník Tottenhamu už má na svém kontě jednu žlutou kartu. Oliver ale pro další kartonek nesáhl.

80.

Arsenalu se podařilo v oslabení vyrovnat a do konce utkání zbývá deset minut. Lze očekávat drtivý tlak Spurs, Alliho střelu zkrotil Ospina.

81.

Lloris musel pro skákavý balon z branky až na hranici velkého vápna. Hosté reklamovali, že se s míčem dostal za čáru, ale rozhodčí nic takového nepřipouští.

82.

Kohouti střídají naposled. Utkání skončilo pro Mousu Dembélého, kterého zastoupí Son Heung-min.

83.

Ospina vytáhl Masovou střelu zpoza šestnáctky konečky prstů na rohový kop. Rozehrávat bude Eriksen.

84.

Sánchez přibrzdil útočnou akci Arsenalu, což může hosty mrzet, protože to byla zajímavá šance. Nyní už má balon ve své moci Lloris.

85.

Dannyho Welbecka střídá na hřišti Mathieu Flamini. Arsenal si samozřejmě dává se střídáním pořádně na čas.

86.

Ospina vyškrábl Eriksenovu střelu zpod břevna na rohový kop. Od praporku rozehrával znovu Eriksen, hosté nebezpečí odvrátili.

87.

Wimmer fauloval pronikajícího Gibbse a Arsenal rozehrával přímý kop z nějakých pětadvaceti metrů. Sánchezovu střelu vyrazil efektním zákrokem Lloris.

88

Gabriel si skoro srazil centr Tottenhamu z levé strany do vlastní sítě. Balon skončil na vrchní části Ospinovy branky, roh pro domácí.

89

Eriksen poslal balon do šestnáctky, avšak nikdo z domácích hlavičkářů se prosadit nedokázal. Běží poslední minuty.

90.

Ještě jedno střídání Arsenalu. Mesut Özil opouští hřiště a zahraje si Joel Campbell.

90+1.

Rozhodčí nastavuje čtyři minuty, a tak má Tottenham ještě relativně dost času na vstřelení gólu. Spurs kombinují na polovině hřiště.

90+2.

Vzdušný pas z prostředka hřiště našel na pravé straně volného Walkera. Ten nehraje špatný zápas, jenomže tentokrát se mu centr vůbec nepovedl a rozehrávat bude Ospina.

90+3.

Arsenal mohl strhnout vedení na svou stranu! Sánchez přihrál do běhu Ramseymu, který už si ve vápně rovnal míč ke střele, ale na poslední chvilku jeho ránu přizvedl na rohový kop výborným obranným zákrokem Wimmer.

90+4.

Gabriel odvrátil balon jen k Eriksenovi, který střílel zpoza šestnáctky nepřesně. Ospina bude vykopávat, utkání zřejmě skončí remízou.

Utkání mezi Tottenhamem a Arsenalem končí remízou 2:2.

Druhý poločas přinesl mnoho zajímavého. Po deseti minutách se nechal zbytečně vyloučit Coquelin a Tottenham početní výhodu rychle zhodnotil. Alderweireld vyrovnal, Kane za další dvě minuty poslal Spurs do vedení. Ale Arsenal zbraně nesložil. Sánchezovi se podařilo vyrovnat a utkání nakonec skončilo remízou. Dělba bodů toho v honbě za Leicesterem příliš neřeší.

Zápas mezi nesmiřitelnými rivaly rozhodně nezklamal. Viděli jsme čtyři góly, červenou kartu a mnoho dalších zajímavých situací.

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Přeji příjemnou sobotu.

Tradiční derby nabídlo mnoho zajímavého, nakonec skončilo remízou 2:2.