2:0
1:0
Sparta Praha
31. Stanciu, 62 Stanciu

Dobrý den, vítejte u online přenosu z kvalifikace fotbalové Ligy mistrů. V odvetném utkání třetího předkola se ve středu od 19:45 střetne Steaua Bukurešť se Spartou Praha.

V úvodním utkání na Letné Sparta doplatila na výkonnostní úpadek ve druhém poločase a se Steauou Bukurešť doma jen remizovala 1:1. Letenští sice vedli od 35. minuty zásluhou Šurala, skóre však patnáct minut před koncem srovnal hostující Stanciu. Pražané si tak příliš dobrý výsledek do dnešní odvety nevybojovali.

Úvodní utkání 3. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Sparta Praha - Steaua Bukurešť 1:1 (1:0)

Branky: 35. Šural - 75. Stanciu. Rozhodčí: Siebert - Seidel, Achmüller (Něm.). ŽK: Matějovský, Zahustel, Frýdek, Kadlec - Tamas, Stanciu, Pintilii, Aganovič, Enache. Diváci: 13.257

Sparta - Steaua Bukurešť, 3. předkolo Ligy mistrů 2016/17. Vlad Achim a ALeš Čermák | Foto: Milan Kammermayer

Sestava Sparty

Bičík – Brabec, Nhamoinesu, M. Kadlec – Zahustel, Frýdek, Vácha, Dočkal, Konaté – Josef Šural, Lafata (C).
Náhradníci: Koubek – Mazuch, Fatai, Mareček, Čermák, Pulkrab, Juliš.

Sestava Steaua Bukurešť

Niță – Enache, Tamaș, Tosca, Momčilović – Pintilii (C), Achim – A. Popa, Stanciu, Hamroun – Golubović.
Náhradníci: Cojocaru – Simion, Tudorie, Muniru Sulley, Vâlceanu, Aganović, Popescu.

Rozhodčí: Makkelie – Diks, Steegstra

Sparťanský trenér Zdeněk Ščasný tak nemohl být po zápase příliš spokojen. Vadilo mu, že jeho tým v závěru první půle nevstřelil více branek. A mrzela ho druhá půle, ve které jeho tým soupeři nestačil a inkasoval. "Pozitivně ho samozřejmě hodnotit nemůžu, když jsme 1:0 vedli. Navíc jsme první šanci soupeře po střele hlavou přežili, tam Čibi (Bičík) výborně zasáhl. V prvních minutách zápasu byla naše hra ovlivněna nervozitou, pak jsme se zlepšili. Největší naší chybou v utkání bylo to, že jsme v první půli kromě jedné vstřelené branky ještě jednu dvě další nepřidali. Příležitosti jsme tam na to měli, tu půli jsme dohrávali dobře."

Sparta - Steaua Bukurešť, 3. předkolo Ligy mistrů 2016/17, ZDeněk Ščasný
Sparta - Steaua Bukurešť, 3. předkolo Ligy mistrů 2016/17, ZDeněk Ščasný | Foto: Milan Kammermayer

Podle sparťanského lodivoda je před středeční na hřišti Steauay Bukurešť potřeba, aby si fotbalisté Sparty více věřili. Zároveň podle něj musejí oproti úvodním dvěma soutěžním zápasům sezony zlepšit výkon v druhé půli a odehrát dobře a konstantně celých 90 minut. Také v lize o víkendu proti Slovácku měli totiž v přestávce náskok 2:0 a nakonec s vypětím sil zvítězili 3:2.

Obránce Mario Holek rovněž věří, že fotbalisté Sparty v odvetě se Steauou zapomenou na nepovedený druhý poločas z domácího utkání. Remízu 1:1 navíc nepovažuje za velkou nevýhodu. "Myslím, že je to pořád otevřené, i když procentuálně má Steaua o něco větší šanci, protože nám dala gól," připomněl Holek na tiskové konferenci důležitost branky ze soupeřova hřiště. "Čekám podobný zápas jako na Letné, ale bude to hlavně o nás. Musíme dát gól a chceme se prezentovat líp než doma v druhém poločase," přidal devětadvacetiletý stoper. "Soupeř nás zatlačil a my se z toho nedokázali dostat. V Bukurešti musíme lépe pracovat v bloku jako tým a musíme se vyvarovat některých chyb, které jsme udělali," uvedl.

EL, Sparta-Lazio: Mario Holek
EL, Sparta-Lazio: Mario Holek | Foto: Milan Kammermayer

Fotbalisté obou týmů v doprovodu rozhodčích právě vstupují na hrací plochu.

Utkání právě začalo!

1.

Zahustel zkontroloval nákop domácích a pustil jej do autu. Sparta bude vhazovat.

2.

Bukurešť zahrával po faulu Sparty standardní situaci, Brabec centr odvrátil hlavou na rohový kop.

2.

Po zahraném rohu vypálil ze střední vzdálenosti Achim, mířil ale nepřesně, Bičík zasahovat nemusel.

3.

Steaua hraje v úvodních minutích aktivněji. Nyní po odrazu vyslal další střelu na branku Sparty Golubovič, i on ale neseřídil přesně mířidla.

5.

Sparťané přišli v rozehrávce o míč, s následným kontrem si ale Bukurešť neporadil. Bičík bude odkopávat od své branky.

6.

Sparta poprvé zaútočila. Po obléhání pokutového území přišel nebezpečný centr od Costy, obrana domácích odkopává do bezpečí.

8.

Sparta se opět usadila před šestnáctkou soupeře. Zahustel se pokoušel o centr na Lafatu, balon ale ke sparťanskému útočníkovi nedošel.

9.

Bukurešť vytvořila presinkem tlak na Kadlece, ten si pomohl malou domů a Bičík odkopl do autu.

10.

Frýdek se kolem protihráče uprostřed hřiště s míčem neobtočil. Steaua získala míč, rozvíjející se útok soupeře ale včas zastavil Vácha.

11.

Stanciu zaměstnal Bičíka střelou ze střední vzdálenosti, jeho rána ale mířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený brankář Sparty.

12.

Poprvé svůj útok zakončila i Sparta! Lafata po dobré přihrávce Dočkala střílel z první zevnitř pokutového území, brankář Florin přesně zasáhl.

14.

Konaté předvedl hezký individuální průnik, s míčem přešel přes polovinu hřiště, jeho následná střela ale postrádala razanci, Florin neměl větší problém.

15.

Costa uprostřed hřiště v souboji na zemi přetlačil Pintiliiho. Domácí kapitán po střetu zůstal ležet na zemi. Steaua nyní sportovně vrací sparťanům míč.

17.

Další zakončení domácích z velké dálky. Momcilovic ale poslal balon pouze na zadní tribuny.

18.

Zahustel propadl v obraně a Hamroun mířil s míčem na branku Sparty! Jeho technická střela ale byla zablokována a po chvíli pálil ze druhé vlny Pintilii mimo tři tyče.

20.

Sparťanům se nyní nedaří dostat do kombinace. Domácí jsou střelecky velmi aktivní, zatím ale ohrožují branku Sparty jen ze střední vzdálenosti a nepřesně.

22.

Po dlouhém autu Costy se snažil o střelu Vácha, neprostřelil ale prvního stojícího protihráče před ním.

23.

Stanciu vnikl do pokutového území Sparty a tam posléze nastal menší zmatek. Odražený míč ale naštěstí nakonec skončil v rukavicích gólmana Bičíka.

24.

Po faulu Frýdka se domácí snažili přenést rychle hru křižným pasem, ten byl ale pro Popa příliš vysoký, Sparta bude vhazovat aut.

25.

Zahustel dokázal odcentrovat z pravé strany, jeho krásný pas dolétl k Šuralovi. Ten pohotově z voleje vypálil, jeho střela ale skončila nad břevnem.

26.

Šance byla k vidění i na druhé straně! Hlavičku Enacheho z malého vápna zablokoval obětavý Costa na roh!

27.

Steaua pokračuje v náporu. Po rohu nakrátko přišel centr do vápna, Costa byl opět na správném místě a odhlavičkoval do bezpečí.

29.

Sparta bude mít šanci v klidu rozjet útočnou kombinaci. V blízkosti středového kruhu byl nedovoleně stažen k zemi Frýdek.

30.

Frýdek nyní vhodil dlouhý aut do pokutového území, obrana domácích nechala Šuralovi mnoho volného prostoru, Šural ale hlavou zamířil vedle tyče.

31.

Steaua vede 1:0! Spartě se komplikují postupové ambice. Brabec obrannou hlavičku poslal jen k volnému Stanciuovi, který nezaváhal a z první zpoza vápna napálil míč pod břevno! Bičík byl bez šance.

34.

Dočkal zrychlil hru na Frýdka, Sparta měla prostor provést kvalitní protiútok, Frýdek ale příliš váhal a o míč přišel.

35.

Dočkalovi odpískán faul na Pintiliiho. Sparťanský záložník se zlobí, Steaua bude nicméně rozehrávat z blízkosti středového kruhu.

37.

Steaua byla blízko druhé brance! Tamas si všiml, že sparťanský brankář byl daleko od své brány a z poloviny hřiště trefil břevno!

39.

Frýdek to zkusil z dálky levou nohou, jeho střela ale skončila u rohového praporku. Florin bude odkopávat.

40.

Brabec včas zakřižoval Goluboviče, následně ale zachyboval v rozehrávce. Míč získal Popa a Steaua kombinuje kolem sparťanského vápna.

41.

Brabec nyní skluzem zezadu fauloval Popa a vidí žlutou kartu. Steaua navíc bude rozehrávat nebezpečnou standardku.

41.

Stanciu rozehrál standardku přesně na Hamrouna, spartťanská obrana propadla v obraně a nechala Hamrouna zcela osamoceného v pokutovém území. Domácí fotbalista ale trestuhodně přestřelil!

42.

Konaté vybojoval na druhé straně hřiště pro svůj tým rohový kop. Rozehrávky se ujal Dočkal a ve vápně domácích nastal obrovský závar! Hlavičku Costy dostal z brankové čáry pryč Tosca a Lafata poté poslal míč do sítě z ofsajdu, branka neplatí!

44.

Na hranici šestnáctky napřáhl ke střele Golubovič, zamířil ale nad a Bičík zasahovat nemusel.

45.

Probíhá už nastavený čas a Sparta bude rozehrávat další rohový kop.

45+1.

Tentokrát zakončoval hlavou Kadlec, v tísni se ale mezi tři tyče netrefil.

Právě skončil první poločas.

Sparťané do odvety třetího předkola nevstoupili nejlépe. Domácí Steaua od samotného úvodu zaměstnávala sparťanskou obranu střeleckými pokusy, byť nepřesnými.

Ve 31. minutě už ale střela Stanciua po chybě Brabce zapadla přesně pod břevno. Pro Spartu mohlo být dokonce i hůře, Tamas ale trefil od půlící čáry jen břevno.

Sparta byla blízko vyrovnání v závěru poločasu. Po zahraném rohu ale hlavičku Costy z brankové čáry odvrátila domácí obrana a následná branka Lafaty padla z ofsajdu.

Právě začal druhý poločas.

46.

Steaua se hned po pár vteřinách dostala do velké šace! Hamroun pálil pohotově zpoza vápna, míč skončil jen těsně vedle tyče!

47.

Konatého přihrávka nenašla v pokutovém území Dočkala, Steaua mířila do protiútoku, Golubovič se ale k zakončení nedostal.

49.

Nákop Kadlece skončil v rukavicích brankáře Florina. Okamžitě po výkopu domácího brankáře se dral do šance Golubovič, Bičík ale pohotově vyběhl ze své brány a zakončení Golubovičovi skluzem překazil!

50.

Další obrovská komplikace pro Spartu! Jakub Brabec dostává za faul na Goluboviče druhou žlutou kartu a míří předčasně do sprch! Zbytečný faul sparťanského obránce uprostřed hřiště.

52.

Costa se nyní při absenci Brabce posunul do středu obrany, Frýdek plní roli krajního beka.

53.

Steaua to zkouší z každé pozice. Popa ale zamířil ze 30 metrů mimo tři tyče.

54.

Popa kličkami pořádně motal hlavu Costovi, jeho následnou přízemní střelu ale Costa dokázal v pádu zablokovat.

55.

Zahustelovi při pokusu o centr utekl míč od kopačky. Situaci chtěl ještě zachránit Dočkal, míč ale neodebral soupeři čistě.

56.

S ranou doprostřed brány od Hamrouna měl Bičík velké problémy, míč vyrazil jen před sebe, Costa ale zabránil dorážce a zahrál na roh.

58.

Šural dobíhal pas Frýdka a ve sprintu byl Enachem nedovoleně poslán k zemi. Dočkal bude ze strany zahrávat standardní situaci.

59.

Steaua se standardce ubránila, Sparta ale pokračovala v náporu. Konaté přesně našel ve vápně Zahustela a jeho střelu Florin musel rukavicemi vytěsnit mimo tři tyče.

60.

Další žlutá karta pro Spartu, vidí ji Martin Frýdek.

61.

Váchova kolmice zůstala nepochopena, Frýdek se za přihrávkou nevydal a míč má ve své moci Florin.

62.

Steaua vede 2:0! Domácí celek navyšuje své vedení a postup do další fáze má ve své moci. Spartě nevyšel přechod do útoku, domácí získali míč a po přihrávce Enacheho přesně vypálil opět Stanciu. Bičík si na jeho ránu sáhl, brance ale nezabránil.

64.

Oba celky sáhly ke střídání. Šurala nahradil Juliš, Achim pustil na hřiště Munirua.

66.

Kombinace Sparty v posledních minutách vázne. Steaua hraje v pohodě, nyní navíc fauloval uprostřed hřiště Michal Kadlec.

68.

Stanciu nyní vysílal kolmici na Hamrouna, domácí fotbalista ale přihrávku nedoběhl, dříve u míče byl Bičík.

69.

Konaté se krásně obtočil s míčem kolem Hamrouna a následně pohotově vypálil na branku soupeře. Jeho prudká střela ale skončila těsně vedle.

70.

Kadlec zahrával hlavou riskantní malou domů, Bičík ale byl rychlejší než Golubovič a šanci zabránil!

71,

Dočkalovi se po přihrávce Konatého zjevil prostor k zakončení, z první ale vypálil nad břevno.

72.

Lafata se snažil prostrčit míč k Julišovi, včas ale zasáhl Tamas a Steaua míří dopředu.

73.

Domácí vybojovali rohový kop, nenaložili s ním ale příliš dobře. Pro centrovaný míč si v poklidu došel Bičík.

74.

Spartě se nedaří. Frýdek nyní zahrál laxní malou domů Bičíkovi, sparťanský brankář neměl šanci míč doběhnout a Steaua tak bude zadarmo kopat další rohový kop.

75.

Steaua dokázala z rohu zakončit, Bičíka ale nezaměstnala. Po výkopu Bičíka byl ve vzduchu v hlavičkovém souboji faulován Lafata.

76.

Frýdek nyní z autu poslal balon hluboko do šestnáctky, ve vzduchu ale zaúřadovala domácí obrana.

77.

Sparta měla k dispozici standardní situaci, Dočkal hledal centrem Costu, sparťanský stoper se ale k zakončení neprobojoval.

78.

Na druhé straně útočila do otevřené obrany Steaua, míč si navedl na střelu Hamroun, zpoza vápna ale vypálil nepřesně.

79.

Lafata se na útočné polovině dopustil při napadání faulu. Spartě už nezbývá mnoho času vyrovnat.

80.

Stanciu výborně zakombinoval s Golubovičem, do cesty se jim ale na poslední chvíli postavil Costa, který tak zabránil stoprocentní šanci.

81.

Bukurešť střídá. Ze hřiště odchází střelec dvou branek Stanciu, místo něj nastupuje Aganovič.

82.

Sparta nepřesně rozehrála a opět zadarmo nabídla míč soupeři. Poctivě se ale vrátil Konaté, míč vybojoval zpět a nyní ho vyváží dopředu.

83.

Sparťanská akce skončila před šestnáctkou, přihrávka Dočkala se k Lafatovi nedostala. Na druhé straně vybojovala Steaua rohový kop.

83.

Střídá i Sparta. Lafata pouští na hřiště Lukáše Marečka.

84.

Pintilii vypálil z velké dálky, jeho pokus byl ale nepřesný. Bičík rychle odkopává.

85.

Patičku Enacheho na nabíhajícího spoluhráče vystihl Costa. Costa poté rychle vyvážel míč dopředu, včas byl ale od míče odstaven soupeřem. Sparta nicméně zůstane u balonu, bude vhazovat aut.

86.

Mareček fauloval uprostřed hřiště Aganoviče, ten samozřejmě se svým návratem na nohy nespěchá.

87.

Kadlec před pokutovým územím Sparty stáhl rukou k zemi Enacheho. Steaua rozehrála standardku nakrátko a po následném přízemním centru se málem k zakončení u zadní tyče dostal Hamroun. Sparta nakonec vše zvládla.

88.

Steaua takticky střídá. Ze hřiště odstupuje Golubovič, na závěrečné minuty nastoupí Tudorie.

89.

Konaté proti přesile vepředu neměl šanci uspět. Následně fauloval Dočkal.

90.

Steaua už kouskuje hru. Tamas nyní leží na hrací ploše a ukazuje, že má křeč. Rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90+2.

Zahustel fauloval na útočné polovině. Míč mají v moci domácí, kteří si už postup pravděpodobně nenechají uniknout.

90+3.

Z velké dálky to ještě zkoušel Dočkal, jeho střela ale zamířila nad. Reklamace Dočkala, že míč byl tečován, neprošla.

90+4.

Běží poslední minuta nastavení. Sparta se znovu přemístila na útočnou polovinu, šanci si ale nedokáže vypracovat.

Utkání právě skončilo.

Je konec. Sparťané v Bukurešti padli 2:0 a Ligu mistrů si nezahrají. Na začátku druhé půle se zbytečně nechal vyloučit Jakub Brabec a Steaua proti oslabenému soupeři vyloženější šanci Spartě nedovolila. V 62. druhé minutě se navíc podruhé v utkání prosadil Stanciu.

Ode mě to je vše, děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.