Viktoria Plzeň
15. Kanga (pen.)
28. Kozák
90. Havel

Dobrý večer, vítejte při sledování online přenosu z utkání semifinále domácího poháru MOL Cupu mezi Spartou Praha a Viktorií Plzeň. Zápas začíná na Letné ve středu 17. června ve 20:15.

Fotbalové dění v Česku pokračuje po koronavirové přestávce v kvapíkovém tempu. Mezi konec základní části Fortuna:Ligy a začátek její nadstavby se vklínil domácí pohár MOL Cup, konkrétně jeho semifinálové zápasy. V druhém semifinále na sebe narazí nesmiřitelní rivalové poslední doby, Sparta a Plzeň.

V sázce je postup do finále poháru, odkud vede cesta do Evropy. Vítěz MOL Cupu si zajistí účast v třetím předkole Evropské ligy. Zatímco Viktoria má už nyní jistotu, že v lize skončí nejhůře druhá a zkraje příští sezony si zahraje kvalifikaci o Ligu mistrů, Sparta nemá z ligy zaručeno ani předkolo Evropské ligy. MOL Cup je pro ni z tohoto pohledu velmi důležitý.

Uvolnění opatření proti šíření koronaviru přineslo šanci pro další fanoušky, jak se dostat na zápas svého oblíbeného klubu. Na Letnou přijde takřka dva tisíce fanoušků z řad permanentkářů.

Sparta koncem května, kdy se Fortuna:Liga znovu obnovila po dlouhé pauze, prohrála v prvním zápase 1:2 právě proti Plzni. Od té doby se však svěřenci Václava Kotala naladili na vítěznou vlnu a pětkrát v řadě shrábli tři body. Otočili utkání v Karviné, kde vyhráli 4:1, a od té doby ani jednou neinkasovali. Zdolali Teplice 3:0, v Ďolíčku uspěli proti Bohemians 1:0, porazili Opavu 2:0 a naposled v neděli vyhráli na Slovácku také 2:0.

Jaká byla cesta sparťanů v MOL Cupu? V třetím kole zvítězili na hřišti druholigové Jihlavy 2:1 a v osmifinále na jihu Čech rozstříleli České Budějovice 4:0. Ve čtvrtfinále si pak na začátku března doma naprosto bez problémů poradili s Baníkem Ostrava, byť v lize tehdy procházeli vleklou krizí. Sparta rozdrtila Baník 5:0. Vloni vypadla Sparta v poháru právě v semifinále se Slavií, její poslední titul z této soutěže se datuje k roku 2014, kdy naposled vyhrála i ligu.

"Působení Václava Kotala v mnohém připomíná nedávné angažmá Petra Rady, který přišel na Letnou na jaře 2017 zachránit špatně rozehranou sezonu," napsal ve svém komentáři Marek Janoš.

Pod Kotalem pookřál mimo jiné gabonský svéráz Guélor Kanga. S dvanácti trefami je momentálně králem ligových střelců.

Sparťan Guélor Kanga slaví gól na 2:0 na hřišti Slovácka.
Sparťan Guélor Kanga slaví gól na 2:0 na hřišti Slovácka. | Foto: sparta.cz

Jenže Kanga zatím nemá ve Spartě podepsáno. Jak to s ním bude?

Plzeň si drží pod slovenským koučem Adriánem Guľou vysoký herní i výsledkový standard. Ještě s ním neprohrála, naposled odcházeli viktoriáni ze hřiště se sklopenými hlavami v prosinci loňského roku na Slovácku. Od začátku roku 2020 v 11 soutěžních zápasech desetkrát vyhráli a jednou remizovali, v lize se snaží zdramatizovat boj o titul proti Slavií, který měli mnozí za dávno rozhodnutý.

Viktoria od obnovení ligy po výhře na Spartě (2:1) rozstřílela Mladou Boleslav 7:1, vyhrála v Ostravě s Baníkem 2:0, hrála v Edenu bez branek se Slavií, poradila se Zlínem 3:0 a v neděli zvládla vítězně nervózní utkání v Olomouci (1:0). Pět kol před koncem ligy ztrácí na vedoucí Slavii šest bodů.

V MOL Cupu přešla Plzeň v třetím kole přes Hlučín z třetí ligy, na jehož hřišti vyhrála 3:1. Pak následovalo nečekané drama v Chlumci nad Cidlinou, který předtím vyřadil Příbram a Bohemians. Plzeň zdolala dalšího třetiligového soupeře až 4:3 v prodloužení a ve čtvrtfinále přehrála Mladou Boleslav 4:2. Vloni vypadli Západočeši už v osmifinále proti Baníku, na vítězství v poháru dosáhli v letech 1971 a 2010.

Plzeň hrála se Spartou v poháru už 14 zápasů, z toho čtyři finálové. Jediná finálová výhra proti Letenským se zrodila v roce 1971 po dvou remízách a hodu mincí. Ovšem bylo to tehdy proti béčku Sparty.

Poslední vzájemné utkání Sparty a Plzně se hrálo před třemi týdny při obnově ligy po koronavirové pauze. Viktoria byla na Letné úspěšná a po brankách Lukáše Kalvacha a Jeana-Davida Beauguela vyhrála 2:1, domácí se v závěru díky Davidu Mobergu Karlssonovi dočkali jen snížení.

Pokud se podíváme na deset posledních vzájemných střetnutí, vychází z nich lépe Plzeň. Sedmkrát vyhrála, jednou remizovala a dvakrát prohrála. V poháru se obě mužstva potkala naposled ve finále před šesti lety, kdy se po penaltovém rozstřelu z celkového vítězství radovala Sparta.

Costa Nhaimonesu ze Sparty a Jean-David Beauguel z Plzně v 25. kole ligy.
Costa Nhaimonesu ze Sparty a Jean-David Beauguel z Plzně v 25. kole ligy. | Foto: ČTK

Do výkopu zbývá necelá hodina a oba týmu už zveřejnily své základní jedenáctky. Pojďme se na ně podívat.

Sparta

Sparta podle očekávání nastoupí v nejsilnější sestavě. V záloze tedy najdeme Kangu i Dočkala, do obrany se po trestu vrací Hancko a na hrotu začne Kozák. Snad jediným překvapením je absence Davida Moberga Karlssona, který se na jaře potkal s dobrou formou.

Plzeň

A takto vypadá jedenáctka Viktorie. Nechybí v ní David Limberský, který je na Letné od jisté doby velmi populární, a možná poněkud překvapivě dostává šanci ve stoperské dvojici Luděk Pernica, jenž po koronavirové pauze naskakuje od utkání za Viktorii teprve podruhé. Celkově ale Adrián Guľa také postavil silnou jedenáctku a své mužstvo rozhodně nešetří, jak se také před zápasem spekulovalo.

Před pár minutami už skončilo první semifinále MOL Cupu. Vítězně z něj vyšel Slovan Liberec, který vyhrál v Olomouci 2:1. Stačil mu k tomu náskok 2:0 z první půle, který sice trenérský nestor Josef Csaplár pokračuje za mimořádně nebezpečný, ale Slovanu se podařilo tuto situaci ustát. Pravdou ale je, že Liberec dohrával zápas po mimořádně hloupém vyloučení Kuchty o deseti a domácí střelec Juliš měl na noze vyrovnání.

Jen pro pořádek, finále poháru se bude hrát ve středu 1. července a zápas bude hostit tým, který byl k hracímu dni semifinále hůře umístěn v nejvyšší soutěži. Což znamená, že doma bude hrát Liberec, ať už dnes postoupí kdokoliv.

Vzhledem k uvolňování opatření kolem koronaviru bude dnešnímu duelu přihlížet bezmála dva tisíce fanoušků, které Sparta vybrala z řad permanentkářů.

Vítěz celého poháru má letos jistý nikoliv postup do základní skupiny Evropské ligy, ale jen do závěrečného předkola. A to se bude hrát, jak dnes rozhodla UEFA, jen na jeden zápas, přičemž pořadatel bude vybrán losem. Třetí klub z ligy a vítěz domácího play off (o poháry) budou nasazeni do třetího předkola Evropské ligy, které se rovněž hraje na jeden zápas.

Pokud by pohár vyhrál tým, který si zajistí účast v Lize mistrů (tedy Plzeň), posouvá se pohárové místo do ligové tabulky, kde by místo v závěrečném předkole EL získal třetí tým (aktuálně Sparta).

Na Letné už pomalu končí rozcvička, za zhruba 15 minut utkání začne!

Zápas bude řídit hlavní rozhodčí Ondřej Pechanec, kterému na čarách pomohou Jaroslav Kubr a Zdeněk Vaňkát.

Hráči už jsou připraveni na trávníku, sparťané v rudých dresech a Plzeň v trikotech modro-červené kombinace.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Beauguel vyhrál hlavičkový souboj a s míčem pokračoval Kayamba. Hancko pak přerušil akci Čermáka po pravém křídle.

2.

Havel nepříjemně odcentroval zprava a Kopic se tlačil do zakončení přes Sáčka. Sparťanský obránce se však nenechal odtlačit a zasáhl brankář Heča.

2.

V dalším momentu zajel Havel ostře pod nohy Frýdka, který zrovna odkopával balon. Na první pohled nebezpečný okamžik, ale Havel se ve skutečnosti Frýdka ani nedotkl. Přesto mu sudí Pechanec vyčinil, že takhle tedy ne.

3.

Hancko odpálil míč pouze na roh, Viktoria je na startu aktivnější.

4.

Buchovi se centr od rohového praporku nepovedl, bylo to příliš krátké. Posléze se míč za čáru odrazil od Kopice, nicméně hosté zůstávají ve vysokém presinku.

5.

Kanga na obranné polovině přetlačil Buchu a okamžitě hledal kolmici na Kozáka. Bývalý reprezentační útočník si však nepohlídal své postavení a postranní sudí mu odmával ofsajd.

6.

Od začátku zápasu panuje na Letné velmi příjemná atmosféra, kterou jistě po zápasech před prázdnými tribunami ocení i hráči. Fanoušci dělají, co mohou.

7.

Štetina tvrdě dohrál Kayambu u lajny. Fauloval a zároveň konžskému šikulovi naznačil, že nebude tolerovat žádné kudrlinky s balonem.

8.

A Kozák znovu zachycený v ofsajdové pasti. Seběhl si na půlící čáru, jenže vybíhal zpoza plzeňské obranné linie.

9.

Krejčí se ve vzdušném souboji s Kopicem odrazil pořádně vysoko, a navíc šel loktem napřed. Trefil plzeňského záložníka bez míče a svalil ho na zem. Sparťanský mladík má štěstí, že je to bez žluté karty.

9.

Zato hodně diskutabilní žlutou kartu dostává Pavel Bucha. Kanga šel do souboje s ním s hodně vysoko zdviženou nohou, načež si viktorián pomohl rukama. Tady to bylo tak půl na půl.

10.

Sparta poprvé v nebezpečné akci. Hezká a rychlá kombinace na levé straně skončil střelou Krejčího zpoza šestnáctky. Jeden z hostů srazil míč na roh.

11.

Kozák zahrál ve vápně rukou a Plzeň se snažila překvapit Spartu okamžitým nákopem. Sáček si dobře pohlídal Buchu.

12.

Beauguel čekal na míč a nechal se předskočit Hanckem, načež Slováka fauloval. Letenští se posouvají vpřed po levé straně.

13.

Od začátku je zápas plný faulů a emocí. Kopic nedovoleně zastavil u čáry pronikajícího Sáčka a Dočkal si chystá zajímavý přímý kop zprava.

14.

Čermák na zadní tyči ubránil Hancka a Sparta rozehrává rohová kop.

14.

Sparta rozehrála nakrátko, načež Dočkal poslal skvělý centr do vápna. A je z toho penalta! Limberský objal Kozáka a svalil vysokého útočníka na zem. Obrovská šance pro Spartu.

14.

David Limberský dostal za faul žlutou kartu.

15.

GUÉLOR KANGA proměňuje pokutový kop a Sparta vede 1:0! Gabonský záložník trochu zatancoval nad míčem, zpomalil rozběh a chladnokrevně zamířil doprava. Hruška padl na druhou stranu.

17.

Sparta po lehkém počátečním náporu Plzně získala půdu pod nohama a po gólu Kangy je na koni. Hancko ubránil kličkujícího Beauguela.

18.

Štetina ukázal herní sebevědomí, místo hlavičky si hezky přebral balon a rozehrál. Slovenský bek si tím vysloužil potlesk sparťanských fans.

19.

Další důrazný zákrok Krejčího a s míčem na útočné půlce hrají viktoriáni. Havel napravo kombinuje s Kayambou.

21.

Sparťané si pohyb Plzně pohlídali a nepustili soupeře před branku. Jenže další rozehrávka Pražanů nedopadla dobře a opět se musí bránit.

22.

Vysoký míč propadl až ke Kozákovi, ale ten to měl k němu daleko. Hra Sparty je v posledních minutách v lehkém útlumu.

23.

Dočkal zakroutil balon do šestnáctky a Kozák si dělal prostor proti Pernicovi. Nepovedlo se mu to, plzeňský bek odhlavičkoval nebezpečný míč.

24.

Odpískaný faul na Čermáka zhodnotil Dočkal ironickým úsměvem a Viktoria se tlačí dopředu. Přetlačili Frýdka a blíží se pokutovému území.

25.

Sparťanští fanoušci nezapomínají hlasitě pískat a bučet při každém kontaktu Limberského s míčem. Jako by ho tím vytlačili z útočné poloviny.

27.

Heča pustil Beauguelův centr do boční sítě. Limberský byl na polovině hřiště frustrovaný z průběhu soubojů a nakopl míč do zámezí.

28.

Nádherný gól Sparty znamená vedení 2:0! Štetina zrychlil hru přihrávkou na Dočkala, a ten okamžitě centrem hledal ve vápně LIBORA KOZÁKA. Vytáhlý útočník předskočil bezbranného Pernicu a usměrnil balon mimo dosah Hrušky.

30.

Sparta zůstává nastěhovaná na útočné půli, Dočkal rozehraje přímý kop. Hruška a spol. musí čelit dalšímu nebezpečí.

31.

Tentokrát se však sparťané ve vápně provinili proti pravidlům.

32.

Plzeň je po půlhodině hry jako opařená. Na Letné nehraje druhé housle, ale po penaltě a takřka nebránitelné akci Dočkala s Kozákem prohrává 0:2.

33.

Hložek zařídil roh, který rozehrával Dočkal. Plzeň se ubránila díky hlavičce Havla a snaží se rychle přejít na útočnou polovinu.

34.

Nastřelený Hložek si kontroluje žebra, ale je v pořádku. Roh pro Plzeň.

35.

Heča vyboxoval centr Čermáka, který se točil do brány. Po dalším pokusu od Kalvacha šel do souboje s brankářem Sparty Brabec a hrábl mu do obličeje rukou, možná loktem. Tohle si také říkalo o žluté potrestání.

36.

Sparta zvládá semifinále zatím skvěle. Proměnila nabídnuté šance a Viktorii k příležitostem nepouští. Občasný platonický tlak Plzně k ničemu nevede.

37.

Havel si v souboji s Frýdkem u čáry pomohl rukama, jednoznačný faul. O chvíli později měla Plzeň štěstí, že Frýdkův centr doskákal až k Hruškovi.

39.

Kangova průniková přihrávka našla Vindheima a poté si Plzeň ve vápně poradila. Ovšem Sparta je teď vůči soupeři hodně nepříjemná, Viktoria takový stav pod trenérem Guľou ještě nezažila.

40.

Sparta obehrává balon z jedné strany na druhou a jde dopředu.

41.

Kayamba v ošemetném souboji po rohu Sparty přetlačil Kangu a později byl sám faulován Sáčkem. Plzeň má ještě čtyři minuty na korekci stavu v první půli.

42.

Nepřesný vzdušný balon kapitána Brabce skončil daleko v autu.

43.

Další nedovolený zákrok od Havla, tentokrát proti Hložkovi.

44.

Kanga odcentroval do vápna a Krejčí váhal, jestli se má pokusit zakončovat, nebo pustit balon za sebe. Udělal to druhé, možná by na balon nedosáhl, ale každopádně Plzeň přečkala nebezpečnou situaci bez úhony.

45.

Limberský si při rozehrávce dovolil patičku a urychlil tím přechod Plzně do útoku. Vše vrcholilo faulem Frýdka, po němž má Viktoria nebezpečný přímý kop k dispozici.

45+1.

Nastavuje se jedna minuta k míči se na hranici nějakých 25 metrů staví Čermák s Kalvachem.

45+1.

Pěkná technická střela Kalvacha, jen jí scházela přesnost. Chyběl opravdu kousek od pravé tyče, Heča se sklouzl na zem a zkontroloval situaci.

45+2.

První poločas skončil.

Druhý poločas začne přibližně v 21:17.

Sparta vede po výborném výkonu po první půli o dvě branky a sahá po postupu do finále MOL Cupu. Domácí fotbalisté přečkali lehký nápor Plzně na začátku a nepustili soupeře do šance. Sami v patnácté minutě otevřeli skóre po penaltovém faulu Limberského na Kozáka. S chladnou hlavou se prosadil Kanga.

Poté se na chvilku Sparta trochu stáhla, ovšem Plzeň z toho žádnou příležitostí neprofitovala. Předvedla zřejmě nejslabší poločas pod slovenským trenérem Guľou a hrozí jí první porážka v roce 2020. Za 13 minut po Kangovi si totiž na parádní Dočkalův centr naskočil Kozák, byl u míče dříve než bránící Pernica a hlavou prostřelil Hrušku. Západočeši musí pořádně zabrat.

Libor Kozák je zatím mužem zápasu. Vykoledoval na svou osobu penaltový faul Limberského a druhý výstavní gól sám vstřelil.

46.

Druhý poločas právě začal.

46.

Plzeň dvakrát vystřídala. Tomáš Chorý nahradil na hrotu Jeana-Davida Beauguela a Jan Kovařík střídá Davida Limberského. Sparta neměla ke změnám žádný důvod.

46.

Hložek se vyhnul Havlovi a utekl do šestnáctky, kde ho fauloval Pernica! V první minutě druhého poločasu kope Sparta druhou penaltu.

47.

Rozhodčí Ondřej Pechanec ještě posuzuje situaci u videa.

47.

Pechanec vzal všechno zpět! Zřejmě posoudil, že Pernica před kontaktem s Hložkem odehrál balon. Místo penalty kope Sparta jen roh.

48.

To je začátek druhého poločasu ve velkém stylu! Hancko si naběhl na bližší tyč a hlavičkoval po centru od Dočkala do brankové konstrukce.

49.

Plzeň tedy s dvojnásobným štěstím přežila začátek druhého poločasu a může se chlácholit, že prohrává jen o dva góly. Teď ještě začít s útočnou aktivitou.

50.

Kopic lehkým potleskem děkuje za přihrávku, která však byla příliš dlouhá. Sparta může být stále v klidu.

51.

Hložek v osobním souboji pokopal Pernicu a nakonec z toho byl faul. Viktoria vzadu rozehrává nakrátko, od Pernici jde míč zpět k brankáři Hruškovi.

52.

Kovaříkova přihrávka na Kopice do vápna přišla možná o chlup později, než měla. Kopic hned po zpracování střílel a Heča ve svém prvním těžkém zákroku vyrazil na roh.

53.

Kopic vlétl do pokutového území jako velká voda, ovšem Krejčí jeho pohyb dokázal kopírovat. Měl se kopat roh, ale rozehrává Heča.

54.

Kozák a Pernica se ve vzduchu ťukli hlavami a útočník Sparty se s bolestivou grimasou poškrábal. Nic vážného to však není.

55.

Kovařík rozehrál přímý kop nakrátko do strany na Kayambu, který okamžitě tlačil míč před bránu. Na malém vápně chyběli plzeňští útočníci, a tak Krejčí odhlavičkoval na roh.

56.

Brabec ve skluzu uhrál míč na hřišti zpět na centrujícího Kopice, sparťané se však i teď ubránili. Plzeň přesto jako by trochu chytala dech.

57.

Kopic s Čermákem hlavami prodloužili centr z levé strany a Havlovi scházelo pár kroků k zakončení. Sparta v posledních minutách polevila.

59.

Guélor Kanga trefil rukou nebo loktem do hlavy Buchu a uviděl žlutou kartu. Plzeň rozehrává nebezpečnou standardní situaci.

60.

V prvním momentu vypadal Čermákův přímý pokus o střelu dobře, ale opakovaný záběr odhaluje, že balon šel docela výrazně mimo branku. Heča s ním neměl žádné starosti.

61.

Chorý ve vápně fauloval Frýdka a umožnil Spartě vystřídat. Odcházejí Bořek Dočkal a Libor Kozák. Na hřiště jdou Michal Trávník a Benjamin Tetteh.

63.

Hrubou chybu Brabce v rozehrávce mohl potrestat Tetteh, ale jeho přihrávka do vápna nenašla adresáta. Následný faul Kalvacha proti Tettehovi znamená nebezpečný přímý kop Sparty.

64.

Hancko možná trochu zaskočil Hrušku exekucí standardní situace, u míče totiž stál i Kanga. Míč proskákal jen těsně vedle tyče, tady by brankář Viktorie neměl šanci.

65.

Radost Trávníka a Hložka po dohrání situace do prázdné branky je zbytečná, Tetteh byl předtím v ofsajdu. Pechanec se ještě radí s kolegou u videa, ale tady by mělo být jasno.

66.

Čermákův centr šel přímo na brankáře Heču. To byla laskomina.

67.

Tetteh a Vindheim si precizně a efektně poradili s vysokým balonem, načež napravo uvolnili Trávníka. Jeho přízemní centr byl však nepřesný.

68.

U odraženého míče po sraženém centru Frýdka byl dříve skluzující Kopic a odehrál balon na roh. Sparta zase převzala otěže této části zápasu.

69.

Krejčí vystoupil proti Kayambovi na polovině hřišti a přerušil přechod Plzně do útoku. Polovina druhého poločasu je pryč a Sparta si stále hýčká dvoubrankový náskok.

71.

Kayamba rozkmital na pravé straně nohy, poradil si s Frýdkem a odcentroval. Letmý Hečův dotek byl velmi důležitý, brankář přizvedl míč mimo dosah viktoriánů.

72.

Třetí plzeňské střídání. Za Jana Kopice nastupuje Ondřej Mihálik.

74.

Kayamba nepřelstil Hložka prostrčením míče mezi nohama.

75.

Čtvrt hodiny zbývá do konce základní hrací doby a Plzeň pořád ztrácí dvě branky. Sparta dávno otupila její tlak a čas viktoriánům utíká rychle.

75.

Matěj Hanoušek střídá Adama Hložka, který má za sebou další povedené představení. Oběma týmům zbývají ještě dvě možnosti střídání.

76.

Frýdkův střílený centr z levé strany zablokoval Havel.

77.

Trávníkův nadýchaný centr proskákal mimo šestnáctku, odkud ho odehrál dopředu brankář Hruška. Sáček si pak parádně odclonil Mihálika a vybojoval aut.

79.

Kayamba fauloval Frýdka a jednalo se o dvanáctý faul Plzně. Přestože jich má Sparta o šest více, zatím je to ona, kdo jasně míří za postupem do finále.

80.

Agilní Frýdek se po levém křídle protáhl až do vápna a snažil se vykoledovat si penaltu. O faul se ale nejednalo, Frýdek dostal ránu až později od padajícího Brabce.

80.

Milan Havel sestřelil ve skluzu Kangu a po zásluze obdržel žlutou kartu. Posléze se strhla ještě velká strkanice, jejíž hlavními aktéry byli Štetina a Chorý.

81.

Nakonec obdrželi žlutou kartu i další hráči, právě za tu rozmíšku. Byli to zmínění Tomáš Chorý z Plzně a Lukáš Štetina, k němuž se přidal ještě spoluhráč Ladislav Krejčí.

83.

Hra se po faulu a diskuzích zase o něco rozkouskovala a Plzeň už mnoho šancí nedostane. Sáček zastavil průnik Kayamby čistým skluzem.

84.

Mihálikův centr mohl Heča ztlumit sám pro sebe, ale nebyl si jistý, kdo všechno je v jeho okolí. Nebyl tam nikdo, i tak ale vyrazil gólman míč na roh.

84.

Sparta se ubránila, později Tetteh fauloval Kalvacha.

85.

Žlutá karta pro člena sparťanské střídačky. Pechanec si vytáhl jednoho z trenérů Luboše Loučku a zřejmě za nějaké nevhodné průpovídky mu ukázal kartonek.

86.

Tomáš Hořava střídá Aleše Čermáka, Plzni utíká čas hodně rychle.

88.

Kayamba u půlící čáry nedovolené zastavil Sáčka.

88.

Čtvrté střídání Sparty. Za Martina Frýdka jde na plac David Moberg Karlsson. Sparta v poklidu drží balon na půlce hřiště a odpočítává čas.

89.

Chorý si nedokázal zpracovat skákavý balon na šestnáctce a později v souboji s ním uspěl Heča, byť trochu krkolomně. Tak ještě přeci jen nápor Viktorie.

90.

MILAN HAVEL dostal balon za Hečova záda po centru z levé strany, ale sparťané ještě reklamují faul. Štetina zůstává ležet na zemi, ovšem z opakovaných záběrů to na zrušení gólu nevypadá. Plzeň díky centru Kovaříka a zakončení Havla snižuje na 2:1.

90+1.

Nastavuje se ještě pět minut, plzeňská šance ještě ožívá.

90+3.

Příliš se toho neodehrálo a už běží třetí nastavená minuta. Chorý přibrzdil snahu Plzně netaktickým faulem a na útočné půlce vhazuje Hanousek.

90+4.

Krejčí zvládl souboj s Chorým a Plzeň musí začít s útokem odzadu.

90+4.

Tohle bylo pro Spartu velmi nebezpečné! Buchova střela byla zablokována a Pernica hlavičkoval v těžké pozici velmi dobře. Byl zády k brance, ale přinutil Heču k výbornému zákroku.

90+5.

Plzeň rozehrávala roh a do vápna šel i brankář Hruška. Kayamba obranný val Pražanů neprostřelil.

90+6.

Utkání skončilo.

Druhý poločas začal velmi divoce a po kontaktu Pernici s Hložkem byla nařízena druhá penalta pro Spartu. Jenže po zhlédnutí videa sudí Pechanec penaltu odvolal. Hancko vzápětí hlavičkoval do tyče, ale pak už ožila Plzeň. Heča zasáhl proti aktivnímu Kopicovi a sparťané se pak pořádně zatáhla.

I tak se zdálo, že má Sparta utkání pod kontrolou. Hra se kouskovala častými fauly a střídáními, nápor Plzně přišel až v závěru. Havel v poslední minutě usměrnil Kovaříkův centr do sítě a snížil na 1:2. V nastavení mohl vyrovnat Pernica, zády k brance hlavičkoval velmi nebezpečně a domácím musel zachránit postup gólman Heča.

Sparta po šesti letech postoupila do finále MOL Cupu a může zabojovat o domácí trofej. 1. července si zahraje třaskavý souboj na hřišti Liberce. Plzeň dnes utrpěla první porážku v roce 2020, a tedy premiérovou prohru pod vedením slovenského trenéra Adriána Guľy.

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.